Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sho Yano


  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#31

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czasem szkolny psycholog ma jakieś testy IQ

Ja rozwiązywałem wyszło mi 97... Dla mnie te całe IQ to ściema ...
Jak miałem 13 lat umiałem 6 języków programowania ... na kompie siedze od 4 roku życia ;] od 2 do 12 godz dziennie ... na naukę poświęcam 2 godz dziennie ( to spokojnie wystarcza) moja średnia to 5.67 w II gim ...

Więc wychodzi na to ... że to jedna wielka ściemaaaa ;] (Każdy ma swoje poglądy... więc nie wyzywać mnie od oszustów ...
Ja na te testy IQ patrze tak ... )

PS: Tak jak napisał mój przedmówca do takich wyników można dojść samemu ;)
  • 0

#32

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba nic nie może pokazać jaki ma człowiek iloraz inteligencji, nawet takie bzdury jak średnie w szkole. Dam prosty przykład, gdy Einstein chodził do szkoły, uważali go za niedorozwiniętego umysłowo. A później, to już każdy wie :P
  • 0

#33

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To z średnią tylko tak mi się napisało ...

Wydaję mi się że można się tego nauczyć poprzeż wiele treningu ...
  • 0

#34

TiMeK.
  • Postów: 29
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiele osób tu piszących zwraca uwagę na to, że takie wyniki w testach IQ można osiągnąć trenując. No dobra, ale co z tego ? Po to aby się komuś pochwalić ?

W okresie dorastania zawsze odróżniał się od innych dzieci. Nauczył się pisać w wieku 2 lat, czytać rok później, a mając 4 i 5 lat nie tylko potrafił wykonywać muzykę klasyczną, ale również ją komponował. W wieku 7 lat Sho uczęszczał już do szkoły średniej, jego rodzice musieli jednak dodatkowo uczyć go w domu, gdyż nie byli w stanie znaleźć szkoły, która odpowiadałaby mu pod względem poziomu nauczania. Kiedy dzieci w jego wieku uczyły się ułamków, Sho pisał teksty na temat pozycji Georga Busha i Ala Gore'a podczas wyborów prezydenckich.


Czy takie coś też można wyćwiczyć ? Umieliście czytać w wieku 3 lat ? Niesądze. Dla mnie dzieciak będzie kimś wielkim i na pewno o nim usłszymy.

Pozdrawiam.
  • 0

#35 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Umieliście czytać w wieku 3 lat ? Niesądze.

Uważaj, bo ktoś jeszcze się pochwali ;)

Dla mnie dzieciak będzie kimś wielkim i na pewno o nim usłszymy.

Ale przecież nikt nie neguje jego... hmm... wielkości. Może lepiej brzmi inteligencji i zdolności przyswajania wiedzy ;) Po prostu niektórzy próbują udowodnić, że to nie IQ świadczy o, jak to napisałeś, wielkości:

Dam prosty przykład, gdy Einstein chodził do szkoły, uważali go za niedorozwiniętego umysłowo. A później, to już każdy wie


  • 0

#36

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja rozwiązywałem wyszło mi 97... Dla mnie te całe IQ to ściema ...
na naukę poświęcam 2 godz dziennie ( to spokojnie wystarcza) moja średnia to 5.67 w II gim ...

Więc wychodzi na to ... że to jedna wielka ściemaaaa ;] (Każdy ma swoje poglądy... więc nie wyzywać mnie od oszustów ...

Wiesz.. inteligencja a mądrość, to dwie różne sprawy. Poza tym testy na IQ są wtedy wiarygodne, gdy zrobi się nie jeden, a kilka i wyciągnie średnią.
  • 0



#37

Leczysław Kerdgeniusz.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepszym testem IQ jest życie przepełnione problemami. Osobiście nie sądzę, że koleś umiał pisać w wielu 2 lat... A dopiero później nauczył się odczytywać to co pisze... Trochę bez sensu. Podejrzewam, że cała ta legenda o jego genialnych umiejętnościach jak na wiek, to ściema. Nie neguję naturalnie jego ponadprzeciętnych zdolności intelektualnych, w końcu bez nich by raczej nie pisał prac o raku, nie kończył studiów (w tym wieku) itp. Zazdroszczę mu tylko jednego, chęci. Jakbym mógł siebie nazwać kujonem to też może bym wyciągnął na średnią rzędu 5,5, czy 5,67 :D Jak na razie bardzo daleko mi do tego :D Ale chłopak ma dar, muszę przyznać, to już nie jest osoba prywatna, ale osoba dla świata. W nim możemy pokładać nadzieje na znaczne problemy ludzkości.

A co do oceny IQ - pojedynczy test - śmiechu warte - kilkadziesiąt różnych testów może ewentualnie coś wskazać.

Ale jeżeli przy 130 IQ jest się geniuszem... "Mam swoich pięć punktów IQ, gdzie mi tam do twoich 22" :P
(Happysad, IQ)
  • 0

#38

Mały Czesiu.
  • Postów: 79
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wieku 3 lat umiałam czytać ale na pamięć.Jak rozwiązywałam test na IQ to raz wychodziła mi norma raz trochę po wyżej ale testy na IQ wydaje mi się że nie są miarodajne bo w końcu pomijając moje osiągnięcia naukowe to pozostają jeszcze moje refleksje ,rozważania nad tym światem ,pojmowanie świata jak dorosły człowiek,potrzeba kontaktu z innym światem ,chęć rozwijania zdolności nadprzyrodzonych ,bujna wyobraźnia itp.To jeśli mam IQ przeciętne to co powoduje ,że się różnie od ludzi?Czyżby to była mądrości?W tym tekście było napisane ,że dziecko pomimo swojego
IQ zachowuje się tak jak 12 latek więc chyba wychodzi na to ,że on jest inteligentny ale niemądry?!
  • 0

#39 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A czy IQ jest synonimem inteligencji?
Doda ma też wysokie IQ (156), a jaka jest każdy widzi.
Boże chroń nas przed takimi geniuszami.
  • 0

#40

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro ma 16 lat a zachowuje się jak 12 latek to chyba coś nie tak z nim jest ...
  • 0

#41

Leczysław Kerdgeniusz.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ech, przeklęta skleroza... pamiętam, że pamiętałem o podobnym przypadku podania różnych wieków odnośnie jakiejś osoby... Ale zapomniałem :cry:


W rzeczy samej!
Doda na prezydenta, pojedzie do Unii i wygramy :D
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Żeby to było takie proste. A ciekawe, jaki iloraz inteligencji ma nasz obecny prezydent? Wie ktoś może?
Ciekawe, czy ten chłopak może być jeszcze bardziej inteligentny?
I czym tak właściwie jest inteligencja? :devil:
  • 0

#42

Normand.
  • Postów: 123
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nauczył się pisać w wieku 2 lat, czytać rok później

eee tu coś jest BARDZO nie tak...
chłopak nie potrafi czytać czyli nie potrafi rozróżnić czy poskładać liter a potrafi pisać??




A ciekawe, jaki iloraz inteligencji ma nasz obecny prezydent?

Na spółke z bratem czy sam?
  • 0

#43

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

eee tu coś jest BARDZO nie tak...chłopak nie potrafi czytać czyli nie potrafi rozróżnić czy poskładać liter a potrafi pisać??

Normalne, ja zanim poszedłem do zerówki i nauczyłem się liter umiałem się podpisać - oczywiście taki dzieciak rozróżnia kształt całego napisanego wyrazu a nie zastosowanie pojedynczej litery.
  • 0

#44

Normand.
  • Postów: 123
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Załóżmy że z jakiegoś języka X znasz kilka słów i potrafisz sie nawet przedstawić czy to oznacza że znasz ten język?
  • 0

#45

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mama mojej dziewczyny gdy ta byla mała, czytała jej bajki siedząc naprzeciwko niej tak, że ta widziała książkę odwrotnie... No i naczuczyła się czytac dość wcześnie tylko, że... do góry nogami :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych