Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawda O Chupacabrze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#61

lukasz9.
  • Postów: 305
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

CHUPACABRAS ZNOWU UDERZA

[color=#CC0000]Chupacabras atakuje Meksyk

Zgodnie z opublikowanym w gazecie „En Linea Directa” artykułem autorstwa Armando Garcii (wydanie z 15 lipca br.), mieszkańcy wiejskich regionów Reynosa (stan Tamaulipas) w Meksyku boją się o życie swych zwierząt, a także swoje bezpieczeństwo z powodu doniesień o pojawieniu się dziwnego okaleczającego zwierzęta stworzeniaRicardo Humberto Varela (lat 50), ranczer z gospodarstwa „Artecitas” w „El Porvenir” doniósł o śmierci kilku zwierząt, zauważył ten fakt po dwudniowej nieobecności. Gdy odkrył, że część zwierząt ze stada nie żyje, zaś inne konają, postanowił natychmiast zaalarmować o tym władze.

Na ciałach zabitych zwierząt rolnik odnalazł dwie punktowe rany umieszczone na szyi, przez które wysysana została ich krew. Wkrótce potem sprawdził każdy kąt rancza, aby zobaczyć, co tak naprawdę się wydarzyło. Znalazł odciski dwóch niewielkich stóp lub pazurów, należących najwyraźniej do istoty, która włamała się na posesję, zabijając zwierzęta. Rolnik stracił 14 owiec, 10 kur i 5 kóz.


Zwierzęta zabite przez tajemniczego
drapieżnika na meksykańskiej farmie.
O ataki obwinia się „Chupacabras”. Podczas, gdy oficjalny raport lokalnych władz w tej sprawie nie wspomina nic o Chupacabras ogólnie uważa się właśnie, że to owo legendarne stworzenie odpowiedzialne jest za ataki.

Ricardo H. Varela stwierdził, że zamierza spalić ciała zabitych zwierząt, sfotografował je wcześniej na potrzeby śledztwa mającego wyjaśnić co wydarzyło się na ranczu „Artecitas”. Należy zauważyć, że w poprzednich latach donoszono o podobnych przypadkach. Ranczerzy z Raynosa żyją w strachu, gdyż nikt nie jest w stanie odgadnąć ani zamiarów ani prawdziwej natury drapieżnika. [1]

Atak w Tamaulipas nie był jedynym tego typu incydentem w ostanim czasie. Pod koniec czerwca br. w Mejillones w Chile, nieznane stworzenie dokonało podobnej masakry. Informacje jak te często goszczą w latynoamerykańskich mediach. Jak dotąd nie wiadomo kto lub co tak naprawdę odpowiada za charakterystyczne ataki na zwierzęta, przynoszące wiele strat lokalnym rolnikom.
O krótki komentarz poprosiliśmy zaprzyjaźnionego z nami eksperta, Scotta Corralesa, badacza, pisarza i publicystę.

NPN: Jak myślisz, jaka istota kryje się za atakami mającymi miejsce poza Portoryko, jak w tym przypadku z Meksyku? Czy mamy tutaj do czynienia z tym samym legendarnym stworzeniem terroryzującym wyspę w połowie lat 90-tych?

Nie wiemy, jaka istota kryje się za atakami w Meksyku. Dla ułatwienia a także z tego powodu, iż wysysa ona krew ofiar, zastosowano termin „Chupacabras”. Istoty tej nie widziano, a sądząc po meksykańskich przypadkach z lat 1996-98, stworzenie może wyglądać podobnie do tego widzianego na Portoryko: duża głowa, cienkie ramiona, umięśnione dolne kończyny, biegnące wzdłuż kręgosłupa kolce itp.

NPN: Czy stworzenia okaleczające zwierzęta w innych krajach Ameryki Łacińskiej przypominają sławną Chupacabrę z Portoryko?

Stworzenia okaleczające zwierzęta nazwane ogólnie „chupacabras”, albo dla wygody albo z powodu dziennikarskiego poszukiwania sensacji, różnią się znacznie swym wyglądem. Według klasyfikacji z lat 90-tych mamy do czynienia z wielkimi stworzeniami o skrzydłach nietoperza z Meksyku (1996-98), dużymi kotopodobnymi istotami widywanymi w Chile (2000), przypominającymi psy drapieżnikami z Brazylii (1998-2000) oraz występującym na Portoryko stworzeniem (od IX 1995 do ok. IV 1996, z następnymi atakami o mniejszej intensywności, w których nie widziano istoty).
Opracowanie: Serwis NPN

Źródło: [1] „INEXPLICATA”, 16/07/07 [za: analuisacid.com]
  • 0

#62

Normalny.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie ten filmik jest... hm... wiarygodny, i moje wyobrażenie Chupy jest lekko inne od tego co pisaliście, lisów itp, ale czemu złapano jakieś świerzbowce a nie złapano tego? Również, przecież lisy nie mogłyby mieć skrzydeł co było w opisie niektórych ludzi...


  • 0

#63

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Noo filmik ciekawy raczej cięzko coś takiego podrobić ale na pewno da się.
  • 0

#64

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powinniśmy zwrócić uwagę na czas i miejsce gdzie Czupacabry (po hiszpańsku - Chupasangre) pojawiły się po raz pierwszy. Miało to miejsce w Puerto Rico w roku 1987, a poinformowały o tym jako pierwsze, dwie hiszpańskojęzyczne gazety - El Vocero i El Nuevo Dia. Informacje te zaczerpnąłem z angielskojęzycznej Wikipedii.
Puerto Rico należy do Stanów Zjednoczonych, zatem gdy Chupacabry pojawiły się na tej wyspie, ich ekspansja na kontynentalne Stany Zjednoczone była już tylko kwestią czasu. Zastanówmy się jednak nad wydarzeniami które miały miejsce na wyspie Puerto Rico w 1987 roku. Czy zdarzyło się tam wtedy coś niezwykłego ? Coś niezwykłego, co bezpośrednio poprzedzało pierwsze przypadki spotkań z Chupacabrą.
Będę musiał rozejrzeć się trochę po internecie i poszukać w serwisach związanych z tą wyspą.
  • 0

#65

Rave.
  • Postów: 56
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Film banalny do podrobienia. Idzie 3 ludzi do lasu. Jeden ma kamerę z NightShot. Wymyślają kwestie dialogowe, trzeci stoi z jakąś maską jakich wiele w okresie przed-haloweenowym. Lampki wkłada w oczy - gdy jeden z ludzi nie trzymający kamery machnie zapala lampki, po chwili już paniczna ucieczka i spoko.
  • 0

#66

Vvoltaire.
  • Postów: 30
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powinniśmy zwrócić uwagę na czas i miejsce gdzie Czupacabry (po hiszpańsku - Chupasangre) pojawiły się po raz pierwszy. Miało to miejsce w Puerto Rico w roku 1987, a poinformowały o tym jako pierwsze, dwie hiszpańskojęzyczne gazety - El Vocero i El Nuevo Dia.

zaczęło sie na puerto rico... puerto rico jest jednym z 3 kątów trójkąta bermudzkiego... może trójkąt bermudżki to przejście do innego wymiaru, a chupakabra skorzystała z niego i pojawiła sie na naszyn świecie?
  • 0

#67

WielkiMysliciel.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeglądając wczoraj całe forum , szczególnie zainteresował mnie temat ,,Zwierze wielkosci Konia spotkaane w lesie,, oraz Chupacabra, myśle ze te zwierzęta mozna spokojnie ze sobą powiązac , a wy macie następną date i miejsce spotkania Chypacabry , byc moze byłą w trakcie podrózy.Wieczorem spróbuje wam te powiązania opisac , a dal zainteresownanych zapozanjcie sie z tym tematem ,,Zwierze wielkosci Konia spotkaane w lesie,,.
  • 0

#68

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zawsze się zastanawiałem czy za przypadki wymordowania zwierząt domowych przez Chupacabrę należy się odszkodowanie.
Może pod tym kątem trzeba sprawdzać takie historie ? :cafe:
  • 0



#69

wielki_mis.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawie czy te zdarzenia można powiązać z mitem o wampirach :>
Może w dawnych czasach występowanie tego zwierzęcia było bardziej powszechne i stąd te opowieści o wampirach.
Pewnie ubarwione ale w części może prawdziwe w zakresie wysysania krwi.
  • 0

#70

lukasz9.
  • Postów: 305
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zeczywiscie mozna było by powiązac opowieści o wampirach strzygach i wilkołakach w np w XVIIw i dzisiejesze dziwne porzypadki, przeciesz te legendy nie powstały z nikąd napewno były koloryzowane ale zawierały w sobie czesc prawdy tak wiec sredniowieczna strzygonia moze byc dzisiejsza polską Chupacabrą

To mówiłem ja łukasz :D
  • 0

#71

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

. Zastanówmy się jednak nad wydarzeniami które miały miejsce na wyspie Puerto Rico w 1987 roku. Czy zdarzyło się tam wtedy coś niezwykłego ? Coś niezwykłego, co bezpośrednio poprzedzało pierwsze przypadki spotkań z Chupacabrą.
Będę musiał rozejrzeć się trochę po internecie i poszukać w serwisach związanych z tą wyspą.


Może ma to związek z Czarnobylem (24 kwietnia 1986r)Niby to brugi koniec świata ale nic nie wiadomo...
Albo amerykanie robili gdzieś testy nad nowym rodzajem broni i tak sie zmutowało.Albo w końcu Trojkąt o czym już pisałem w innym temacie
  • 0

#72

Astral.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bardzo zastanawiajace jest to ze mimo ze pierwsze ataki byly w latach 70 czy 80 nie znaleziono osobnikow martwych z powodow naturalnych, nie znaleziono odciskow lap ktore nie pasowalyby do juz znanych i nie znaleziono wlosow lub siersci zwierzat ktore zdecydowanie zgubilyby je chodzac po lesie. poza tym jesli cos wypija krew to z pewnoscia uzywa do tego narzadow ktore wymagaja obecnosci jakiegos sluzu badz enzymow chociazby takich jakie maja nietoperze... ale nic takiego nie zostalo znalezione... mowi sie o chupacabra ze skrzydlami - to by tlumaczylo brak sladow (chociaz nie do konca bo wszystko musi kiedys wyladowac... poza tym stworzenia latajace nie robia dziur w plotach czy ogrodzeniach), cos tam bylo o bezwlosych stworzeniach - to moze tlumaczyc brak siersci... ale nie mozna zagrysc psa nie zostawiajac swojego dna w ranie -.-
a co do filmu to on jest smieszny po prostu... jesli nawet to nie jest fake to takie cos nie zrobiloby krzywdy psom - postura umierajacego, brak rozwinietych miesni, ksztalt czaszki ktory nie wskazuje na umiesnione szczeki...
z drugiej jednak strony nietypowe zgony zwierzat sa udokumentowane wiec przynajmniej dla mnie jest to ciekawe historia...
  • 0

#73

Amnezja.
  • Postów: 99
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak na moje oko, to od razu widac ze to nie jest Chupacabra tylko jakis koles... jestem tego pewny :)
  • 0

#74

lukasz9.
  • Postów: 305
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Slady czupy zostały znalezione a co do sladów DNA to chyba nikt nie przeprowadzał testów dlatego ze zabite zwiezeta były odrazu palone a testów niemiał kto zrealizowac bo władze nabrały wody w usta na temat czupy
  • 0

#75

WielkiMysliciel.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra, sprawdziłem ale niestety osiągnołem bardzo mizerne rezultaty.
To teraz wnioski , film mogłem sprawdzic tylko jkao zdjęcie zo co dało marne rezultaty , jednak gdyby sam fil rozjasnic kto wie? ale jest problem jest on formatu flv ( i nawiasem jest to tak zwany upary filmik) którego akurat niemozna przekonwertowac na avi. programami darmowymi ( byc moze to doswiadczenie tych którzy kręcili ten film , oczywiscie zakładając ze to fake i specjalnie zrobili aby niedało sie trgo konwertnąc).Oczywiscie będe jeszcze próbowal , jednak opisze to co moge jak narazie aby niezniecierpliwac co niektórych.
Za duzo niewniose , lecz zawsze coś.
- piszą iz chupacabra posiad kolce na pleca (tego na filmiku nie ma)

-oczy tego ,,czegoś,, świeca sie na zielono (w nocy przy tym trubie nagrywania i przy takim oswietleniu , keżdemu człowiekowi by sie tak zaswieciły)

-Jest to coś bardzo zachudzone przez co nieposiada napewno ogromnej siły , lecz niewiadomy w co mogą byc wyposazone jej kończyny albo chocby uzępienie (Jednak po czaszce można stwierdzi iż nie posiada on takiego zgryzu który potrafił by wyządzac tak potworne kzywdy)

-po bliższej analizie wydawało mi sie ze posiada niezliczne włosy na gowie ( taki jeżyk)

-filmik jest na tyle kiepskiej jakosci , że przy zbliżeniu np. ręka jst złożonach z tak zwanych kwadratów :)

-Nie wyciągajmy narazie pochopnych wniosków (Jednak smiało mozna powiedzec ze to nieposiadało skrzydeł)

Wygląda to mniewięcej jak ten stworek z Władca pierścieni co szedł całą droge z Frodem (chyba Ghul)

Na koniec - niemozemy wyklaczyc zadnych z opcji lecz dopasownaie tego ze ci drwale chodzą z kamera po noca jest dziwne , bradzo dziwne.Mogli tam spotkać biedaka lub mogli to podrobic , nie mniej nie wiecej bardzo mnie to ciekawi i bede brnoł do tego aby to wyjasnic
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych