Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mowa odwrotna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
546 odpowiedzi w tym temacie

#541

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja polecam fella od tyłu posluchać, ubaw po pachy!
  • 0



#542

Nowicjusz.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odświeżam tylko temat, ale mowa odwrotna jest interesująca!
Odsłuchałem od tyłu Mikrokosmosu Gurala i oniemiałem. Usłyszałem wyraźnie słowa takie jak "Wolność", "Pomyślność", "Łyso ci?", "Coś z życia", "Na wiór", "Jak w gaju", "Magnetyczne żaby", "Jointa wziąć" (!), "Chłopcy z Marsa" (!!). A w ostatnich minutach usłyszałem "W końcu". Dziwne, nieprawdaż?
Ale głównie to taki jakby niemiecki i bełkot, szczególnie na początku :)


Użytkownik Nowicjusz edytował ten post 07.03.2013 - 15:15

  • 0

#543

Ania:).
  • Postów: 72
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja przesłuchałam od tyłu swoje stare nagrania (takie dla śmiechu) i usłyszałam siebie jak mówię po chińsku/japońsku :lol Nic nie zrozumiałam, no może oprócz tego, że parę razy powtórzyło się słowo: gęś... Ale mój śmiech przyprawił mnie o dreszcze, brzmiał jak śmiech hieny taki złowieszczy :o
  • 0

#544

piotr81w.
  • Postów: 65
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeczytałem ten temat i byłem bardzo zainteresowany. "Mowa odwrotna", możliwość przejrzenia intencji mówiącego, a nawet przyszłości! Potężne narzędzie o ogromnej mocy, dające nieograniczoną władzę oraz możliwości. Ale powstały pewne rysy na diamencie. Dużo komentujących skarżyło się, że słyszą głównie bełkot dopóki ktoś im nie podsunie gotowego tekstu pod nos. I tutaj przypomniało mi się coś fantastycznego. Niewiele to ma wspólnego z "mową odwrotną" jednak doskonale rozwiązuje ten cały problem i daje zarazem jednoznaczną odpowiedź, że mowa odwrotna po prostu nie istnieje. Dam wam lika do youtube, gdzie wyraźnie zasugerowano nam tekst i będziecie w szoku. I chyba to rozwiewa kontrowersje na ten temat. Jestem pewien, że reszta przykładów "mowy odwrotnej" jest albo zamierzona przez autora (jakby nie było to jednak wszyscy skupiali się na dość znanych piosenkach), albo to czysty przypadek. A teraz link... nic strasznego, wręcz bardzo śmieszne:

Użytkownik piotr81w edytował ten post 02.08.2013 - 01:02

  • 2

#545

Tirea.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ODKOP!

Dzisiaj zainteresowałam się tematem backmaskingu w piosenkach mojego ulubionego zespołu i nie tylko, dlatego też specjalnie założyłam konto, by podzielić się moimi odkryciami :D

Zespół, o jaki mi chodzi: Linkin Park

W kilku przypadkach backmasking był zamierzony.
- w piosence "P5shng Me Aw*y (remix Pushing Me Away(Hybrid Theory, 2000) z płyty Reanimation(2002)) w niektórych momentach jest jakiś bełkot, z pozoru nic nie znaczący. A jest to po prostu odwrócona partia Mike'a Shinody:

Everything falls apart, even the people who never frown eventually break down

Everything has to end, you'll soon find we're out of time left to watch it all unwind


- w piosence Blackout (A Thousand Suns, 2010) - na początku słychać dziwne, niezrozumiałe glosy, a jest to odwrócona partia Chestera Benningtona
- Annoucement Service Public - jest to utwór raczej instrumentalny, ale słychać też jakieś dziwne krzyki, które są odwróconymi krzykami o myciu zębów i twarzy. Ot taka mala ciekawostka, powstała w studiu bodajże w 2004.

Teraz piosenki, w których BM był niezamierzony, często są to fanowskie teorie:
- jest trochę piosenek, gdzie przy odtwarzaniu od tylu można wyłapać jakieś słowa lub zdania. Nie będę ich tu przytaczać, bo jak wspomniałam trochę tego jest, a i jestem pewna, że wszystkiego nie odkryłam.
- The Catalyst (A Thousand Suns, 2010)
oryginał:
Odwrócone:
IMO niektóre rzeczy tutaj są naciągane, ale fragment o Bogu mnie trochę zmartwił i zaintrygował.

- a teraz będzie prawdziwe mistrzostwo - otóż jest wiele, wiele utworów przeróżnych wykonawców, gdzie jakieś konkretne fragmenty puszczone od tylu mają jakiś sens. A teraz zarzuce tutaj czymś, co puszczone od tylu ma sens W CAŁOSCI. Istnieje trochę interpretacji słyszanych słów, ale niewiele się od siebie różnią. Coś w tym musi być.
A mianowicie, chodzi mi o piosenkę Numb (pewnie każdy to słyszał, bo to swego rodzaju klasyk :D) (Meteora, 2003)
Oryginał:
Odwrócone:

Na koniec krotka ciekawostka na temat teledysków - w teledysku do Bleed It Out (Minutes to Midnight, 2007) widać zespół wykonujący ten utwór w klubie i burdę w nim. Gdy pusci się to video od tylu, to zaczyna się to rozwaleniem przez kogoś butelki na czyjejś głowie i wygląda to tak, jakby to było rozpoczęcie tej całej rozróby :D

Użytkownik Tirea edytował ten post 18.08.2014 - 20:33

  • 0

#546

GJR1908.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego Abradab mialby Go zabić?? Wiadomo między Yoką, Abradabem a Magikiem nieukładało sie później najlepiej ale na pewno Dab go nie zepchnoł z Bloku.!!
"Umierej umierej umierej..." :o no dajcie spokoj

raczej wybieraj , wybieraj , wybieraj 


  • 0

#547

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Piotr81w

Ten efekt "ukrytego polskiego" stał się zresztą podstawą dla polskich przeróbek rożnych piosenek. Kiedyś słyszałem na przykład przeróbkę "Billy woman" ze słowami w refrenie "bili łomom, i szachetą...". Jeszcze zabawniej poczynali sobie nasi poeci - bodaj Brzechwa napisał kiedyś wiersz po francusku, którego słowa wymawiało się tak, iż tworzyły fonetycznie drugi wiersz po polsku.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych