Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mowa odwrotna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
546 odpowiedzi w tym temacie

#31

neon.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ludzie, jak coś można na kompie puścić od tyłu??? jaki program?
  • 0

#32

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy ktoś mógłby mi przybliżyć nieco okoliczności powstania 'stairway to heaven' albo dokładniejsze info o mowie odwrotnej w tej piosence zawartej?
  • 0

#33

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

own tam jest pisoenka queen-zaspolu ktorego ciagle slucham... slyszalem ze 100 razy ta piosenke ale bym sie nie domyslil
  • 0

#34

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

czy ktoś mógłby mi przybliżyć nieco okoliczności powstania 'stairway to heaven' albo dokładniejsze info o mowie odwrotnej w tej piosence zawartej?

Link poniżej kieruje na stronę, gdzie masz fragment utworu do odtworzenia w obie strony oraz tekst do każdego z nich:
http://www.albinobla...sh/stairway.php
  • 0



#35

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiem o tekście ale chodzi mi o info jak na to reaguje sam zespół, czy przyznaje się do kultywowania satanizmu etc.
  • 0

#36

raveno.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ludzie, jak coś można na kompie puścić od tyłu??? jaki program?

Myślę, że jednym z lepszych jest Audacity (uruchom google power :> ). Wystarczy wcisnąć 'odwróć w czasie', chyba że jestem w błędzie :) .
  • 0

#37

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jest jeszcze bardzo przydatny kombajn pod nazwą Gold Wave, gdzie możesz zwalniać, przyspieszać, puszczać od tyłu, od przodu w dół i do góry ;)
  • 0



#38

raveno.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Puscie sobie jestem bogiem odwrotnie :)

Fajnie to brzmi, i doszukałem sie pare informacji.  

[ Dodano: 2006-06-21, 16:00 ]
:ble:  A Kaliber 44 - Plus i Minus  
Puście sobie tam gdzie ś.p Magik rozmawia z lekarzem
Odjazd. Puszczam jeszcze raz.
Zaraz napisze co wysłuchałem  

[ Dodano: 2006-06-21, 16:04 ]
W momencie rozmowy z lekarzem

'Musiz pójśc do dobrego/dobrej......' Dalej już nie zrozumiałem
Tam gdzie mówił Magik : wynik, wynik, jaki jest wynik.... słychać : minus, minus.....
(W tej piosence chodziło o strach przed wizytą Magika u lekarza w związku z domniemanym zarażeniem wirusem HIV, którego nie miał [minus - nie ma, plus - ma])

W refrenie piosenki jest:  
Plus i minus to jedyne co widze
Plus i minus to jedyne co słysze
Plus i minus to jedyne czym żyje
Plus i minus to jedyne, jedyne...... itd

Gdy Magik był już w gabinecie w tle było puszczone: pluus i minuus
Gdy sie to odwróci to wyjdzie : co widze....

Ciekawe  :smile:  

Przed rozmową, gdzie był w poczekalni

'Jeszcze pół minuty...' wyraźnie to słychać

W refrenie

:surprised:  W czasie refrenu przy jednej linijce odwroconej słychać wyraźnie " Jeszcze cztery..."  
Zacząłem mysleć o co w tym chodzi, i przypomniało mi sie ze piosenka została wydana w 1996 roku 4 lata przed samobójstwem Magika w 2000 r  !

To bardzo ciekawe co mówisz, bo sam jestem fanem PFK`i i Kalibra, ale jakoś nie mogę się dosłuchać tego co mówisz. Może słucham nieuważnie...Spróbuję jeszcze raz.

A co do 'Jestem Bogiem' to ja tam słyszę...Niemiecki ?! :wall:
  • 0

#39

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Plus i minus to rzeczywiście fakt. w wolnym czasie zamieszczę owy fragment w reversie. może jutro rano.
  • 0

#40

raveno.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A rzeczywiście, słyszę podczas wizyty "Muszę iść do dobrego, dobrego..." i chyba lekarz odpowiada Magowi "No widzi pan...". Tak mi się wydaje :surprised:


Zajmę się 'rozpracowaniem' Jestem Bogiem, ale prawie niczego tam nie rozumiem :-(

A świetnie byłoby rozwikłać to Plus i Minus, ale to chyba awykonalne...
  • 0

#41

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://rapidshare.de/files/24045081/plusminus.mp3.html"]http://rapidshare.de...sminus.mp3.html[/url]

po 'ale szczerze? myślał pan o...' wyraźnie słychać 'nienawidziłem'. potem można jeszcze wyłapać 'przepraszam', 'jeszcze pół minuty', 'jeszcze cztery' ale jaki to ma sens to nie wiem :]
  • 0

#42

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W odwróconym "Stairway to Heaven" ciekawe są (chyba najwyraźniejsze w całej odwróconej wersji) słowa: "And no wimps can bend the rules, and no wimps can do..."
A te najbardziej znane słowa (odwrócone "If there's a bustle in your hedgerow...") ja rozumiem tak:
Oh, here's to my sweet Satan. The one whose little path would make me sad, whose power is Satan. He'll give you 666. There was a little toolshed where he made us suffer, sad Satan.
  • 0

#43

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niech ktos puści od tyłu Loitume. :D Ciekawa sprawa z tą mową odwrotną - może słyszymy tak naprawdę to, co CHCEMY słyszeć?
  • 0

#44

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oh, here's to my sweet Satan. The one whose little path would make me sad, whose power is Satan. He'll give you 666. There was a little toolshed where he made us suffer, sad Satan.

Czyli dokładnie to, co masz parę postów wyżej. W przypadku utworów muzycznych to jest jeszcze bardziej intrygujące ;)
  • 0



#45

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mozna zrobic prosty eksperyment.

Co nam bedzie potrzebne:

1. dyktafon analogowy badz cyfrowy z mikrofonem zewnetrznym
2. chwila wolnego czasu ;)

Udajemy sie na uczelnie / do szkoly / do pracy. Uruchamiamy dyktafon i rozpoczynamy rozmowe z jakims znajomym/znajomą. Najlepiej byłoby gdyby chec rozmowy nie pochodzila od nas. Nie nalezy dobierac slow, ma to byc cos naturalnego. Najlepiej "zapomniec" ze mamy dyktafon i rejestrowac caly dzien z pobytu w szkole / uczelni / pracy.

Po powrocie do domu przesluchujemy fragmenty naszych rozmow / znajomych od tylu.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych