Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mowa odwrotna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
546 odpowiedzi w tym temacie

#16

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

O Fuck, ja nie moge :wow:
Puszczone od tyłu a gościu śpiewa :o

Zachowałem instrukcje w PS. Eurycida, i nie słuchałem tego sam w nocy.
Kuzyn mi puścił przez skypa. Nie no, straszneeee.... :wow:
  • 0



#17

Jaro.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mowa odwrotna - bardzo ciekawy temat! :)

Do podanych na początku tematu przykładów mogę dodać jeden: gdy premiera Australii zapytano, jak zamierza uczcić wyborcze zwycięstwo, odpowiedział: "Och, wypijając parę filiżanek herbaty". Puszczone od tyłu, brzmiało to: "zapalając najlepszego skręta marihuany" :P

Dodatkowo, co ciekawe, mowa odwrotna zawsze jest w języku ojczystym osoby - czyli nawet, jeśli Polak mówi po angielsku, ukryty przekaz będzie po polsku.

I jeszcze jedno - ponoć gaworzenie małych dzieci to w 100% mowa odwrotna! Puszczając je od tyłu, można zrozumieć, czego dziecko od nas chce. Czy ktoś z forum miałby możliwość sprawdzenia tego?
  • 0

#18

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hmm...ciekawe, ciekawe. Dziecko planuję za jakieś 2-3 lata więc dam znać w razie czego ;)
  • 0



#19

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

hehe, jeśli dożyjemy :P

tak swoją drogą, to z tej stronki to podoba mi sie Eminem "My Name Is..." kurde, jak to możliwe?
ogólnie to faktycznie lepiej nie słuchac tego w nozy samemu....
  • 0



#20

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może uda mi się nagrać jak dziecko mojej kuzynki mówi *,* . Poczekamy, zobaczymy x> .
  • 0

#21

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

sproboje nagrac mojego malego kuzyna :P
  • 0



#22

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh, tylko kiedy sie to dzieco urodzi? :D
  • 0

#23

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawialem sie jaki jest sens formulowania wypowiedzi w mowie odwrotnej przez nasz mozg, bo przeciez te ukryte przekazy sa dla nas zrozumiale dopiero po odsluchaniu wypowiedzi od tylu, wiec na co dzien wydawalo by sie ze sa bezuzyteczne (trzeba by wszystko nagrywac i potem odsluchiwac, co w krotkim czasie doprowadzilo by do paranoi :) ). A wiec po co wplatamy ukryte przekazy w swoje wypowiedzi? Wymyslilem pewna teorie na ten temat :D
Załużmy, ze z kims rozmawiamy. Czesto jest tak ze dana osoba mowi do nas na jakis temat, a my w krotkim czasie potrafimy zweryfikowac czy mowi prawde, czy klamie (przyklad z zycia: wczoraj kumpel(straszny zgrywus) byl sprawdzic wyniki z kolosa, i mial nam oceny przekazac, wiec mowi: X dostal 4, Y dostal 3 i Z dostal 3, i jak to mowil to sobie pomyslalem ze Z dostal chyba inna ocene, chociaz sam tych wynikow nie widzialem, i jak potem sam poszedlem sprawdzic to sie okazalo ze Z dostal 4 a nie 3).
I tak sobie wykombinowalem ze mowa odwrotna byc moze jest rejestrowana przez nasza podswiadomosc i pomaga jej w szybkiej weryfikacji intencji mowiacego (czesto jest tak ze ktos mowi niby z sensem a my od razu myslimy sobie: ale sciemnia). Moze gdyby takie "sciemnianie" nagrac i puscic od tylu bylo by slychac cos w stylu: "To nieprawda, nie wierz w to itp). I na odwrot, jak ktos mowi prawde to bysmy uslyszeli "tak tak, uwierz w to".
Dobra, na razie koniec, moze jeszcze cos dopisze chyba ze wczesniej obalicie to co napisalem (co jest baaardzo prawdopodobne :) )
  • 0

#24

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ogólnie mowa odwrotna to głos podświadomości, który zawsze mówi prawdę. Oto parę przykładów:
(wymaga real media playera)


Konferencja prasowa Roswell (1947 rok)


NORMAL: ...we'll roll a short video that captain McAndrew will talk about...
BACKWARD: We faked it
słuchaj


NORMAL: ..we're confident once the report is out and digested by the public that this will be the final word on the Roswell incident...
BACKWARD: And its not true
słuchaj


NORMAL: ..were probably test dummies that were carried aloft by US air force high altitude balloons for high altitude research...
BACKWARD: Press hurry up / You can beat NASA
słuchaj


NORMAL: ..the first report was the GAO required report for project Mogul..
BACKWARD: Awful doubt
słuchaj


NORMAL: ...all I know is what the air force did, and if you overlay much of their claims...
BACKWARD: Share a secret with NASA
słuchaj


Inne rozmowy pracowników nasa


NORMAL: Ray: ..We did only once before as an experiment. We looked at Venus which of course is very close to the sun. It just wasn't deemed that important...
BACKWARD: There's ships in Eden. Buildings and Americans there / Don't mess Eden
słuchaj


NORMAL: Don: ..if you do the math, the probability is very high, almost 100%, that there is intelligent life out there...
BACKWARD: There is life
słuchaj



Cydonia i twarz na Marsie


NORMAL: Don: ...shortly after it got there when the mapping began that year, Viking orbiter one sent back the picture and somebody noticed it there...
BACKWARD: They scanned it / We're involved with Cydonia
słuchaj


NORMAL: Ray: ...you don't have a whole lot of pixels covering it, so these aren't the best pictures...
BACKWARD: Worse thing - Are they hiding a fort / Does their ships hide with it
słuchaj


NORMAL: Ray: ..they have always included that on the list of images they want to get, to try to understand the terrain better and how the features may have been geologically formed...
BACKWARD: My answer not up to it. Fake it
słuchaj


NORMAL: Ray: ...I don't feel that the scientists and the planetary geologists that I've talked to feel that's just not enough to convince them that this is anything than a natural formation...
BACKWARD: Say the lie / This rave's fun
słuchaj


NORMAL: Ray: ...for the record, I think its interesting that if you look at some Mars pictures you find Kermit the frog And some smiley faces on Mars...
BACKWARD: These ships are on it but nobody's getting answered / Orbiter on Mars
słuchaj


Konferencja prasowa 1997 rok, NASA, tematyka: Mars


NORMAL: Donna Shirley..I was just talking to Bill Green who is our image processing laboratory leader, and he said it will only take him a few minutes to process the pictures once they gew it back...
BACKWARD: Hiding the figures / Hollow. They've seen it. Revealed
słuchaj


NORMAL: .....if the calibration right and the colors looks right and it looks like it's a good picture, they'll send it right out...
BACKWARD: Evil in it. Lie down in this lander
słuchaj


NORMAL: .....our assesment done from this stereo of images that were available, indicate that there are safe areas on either side of this petal...
BACKWARD: They're faking it
słuchaj


NORMAL: .....Pathfinder probably could have landed anywhere where the elevation was below the data...
BACKWARD: I will share the lie
słuchaj


NORMAL: ..then set even greater land distance Rover records on Mars by going a full six meters in autonomous fashion as will be described later over to this region behind these two rocks named Kalvin and Hobbs…
BACKWARD: Reveal the dark city / And the white man's skull we see it, now hidden
słuchaj


Wierzcie lub nie ale zamieściłem tu może 1% przykładowych nagrań
te pochodzą z http://www.reversespeech.com
  • 0



#25

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm... ciekawe :D .
W Rosswel? W kręgu tajemnic... :mrgreen:
  • 0

#26

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bardzo ciekawy temat,kiedys słyszłem że w piosenkach PRODIGY też są teksty satanistyczne jak ktoś słucha może sprawdzić,jestem ciekaw czy to prawda? :crazy:
pozatym mam małą kuzynke jeszcze nic nie mówi jak zacznie bełkotać to nagram ją,zobaczymy czy coś z tego wyjdzie :-D
  • 0

#27

raveno.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czemu ten temat został zapomniany? Może go wznówmy, bo to - cholera - ciekawe :P

[size=9]EDIT admin:
warn, po co odswiezasz stary temat, skoro nic do niego nie wnosisz tym wpisem?

  • 0

#28

SOMDAX.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niesamowite jest to jakie możliwości posiada ludzki umysł....
  • 0

#29

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Puscie sobie jestem bogiem odwrotnie :)

Fajnie to brzmi, i doszukałem sie pare informacji.

[ Dodano: 2006-06-21, 16:00 ]
:ble: A Kaliber 44 - Plus i Minus
Puście sobie tam gdzie ś.p Magik rozmawia z lekarzem
Odjazd. Puszczam jeszcze raz.
Zaraz napisze co wysłuchałem

[ Dodano: 2006-06-21, 16:04 ]
W momencie rozmowy z lekarzem

'Musiz pójśc do dobrego/dobrej......' Dalej już nie zrozumiałem
Tam gdzie mówił Magik : wynik, wynik, jaki jest wynik.... słychać : minus, minus.....
(W tej piosence chodziło o strach przed wizytą Magika u lekarza w związku z domniemanym zarażeniem wirusem HIV, którego nie miał [minus - nie ma, plus - ma])

W refrenie piosenki jest:
Plus i minus to jedyne co widze
Plus i minus to jedyne co słysze
Plus i minus to jedyne czym żyje
Plus i minus to jedyne, jedyne...... itd

Gdy Magik był już w gabinecie w tle było puszczone: pluus i minuus
Gdy sie to odwróci to wyjdzie : co widze....

Ciekawe :smile:

Przed rozmową, gdzie był w poczekalni

'Jeszcze pół minuty...' wyraźnie to słychać

W refrenie

:surprised: W czasie refrenu przy jednej linijce odwroconej słychać wyraźnie " Jeszcze cztery..."
Zacząłem mysleć o co w tym chodzi, i przypomniało mi sie ze piosenka została wydana w 1996 roku 4 lata przed samobójstwem Magika w 2000 r !
  • 0



#30

Maxxxo.
  • Postów: 61
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

eztra z tą odwróconą mową :mrgreen: jak zaprosiłem kumpla , to mu puściłem takie nagranie i był przerażony
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych