Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mowa odwrotna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
546 odpowiedzi w tym temacie

#1

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

MOWA ODWROTNA
Otóz istnieje takie coś jak zapis od tyłu. Zwolennicy piszą na ten temat, że nagrania dźwiękowe z umieszczonymi wiadmościami od tyłu są zamieszczane do celu kontrolowania umysłów młodych ludzi.( :) A natomias sceptycy piszą, że prawie wszystkie przekazy w nagraniach od tyłu nie istnieją. To powszechne, że słyszy się jakieś dziwne słowa przy odtwarzaniu mowy od tyłu.Wszystkie interpretacje tych dźwięków jako odwrotnych przekazów wynikają z ożywionej wyobraźni słuchaczy.

Ale co począć z poniższymi faktami?

*Jeśli odsłucha się od tyłu wypowiedź Neila Armstronga: "That;s one small step for [a] man, one giant leap for mankind" (To jeden mały krok dla człowieka, wielki skok dla ludzkości), można usłyszeć wiadomość: "Man will space walk" (Człowiek będzie chodził w kosmosie)
*Jeśli odtworzy się od tyłu dziennikarskie komentarze podczas relacji na żywo z zabójczego zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy'ego, można rozpoznać słowa: "He's shot bad! Hold it! Try and look up!" (Mocno oberwał! Trzymaj! Spójrz w górę!)
*Podczas wywiadu Patsy Ramsey mówi o tym, że na Ziemi są tylko dwie osoby, które wiedzą kto zabił jej córkę: zabójca i osoba, której powierzył on ten sekret. Przy odtwarzaniu tej rozmowy wstecz, słychać jak Patsy mówi: "I'm that person" (Ja jestem tą osobą)

A jak ty sądzisz? Czy będziesz sceptykiem czy może zwolennikiem?
  • 0



#2

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No to jest dobry patent... Prawda ukryta w podświadomości... Najlpszy patent na wykrywacz kłamstw.
  • 0

#3

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*Jeśli odsłucha się od tyłu wypowiedź Neila Armstronga: "That;s one small step for [a] man, one giant leap for mankind" (To jeden mały krok dla człowieka, wielki skok dla ludzkości), można usłyszeć wiadomość: "Man will space walk" (Człowiek będzie chodził w kosmosie)


a to nie było coś w stylu "No sir... we never do that... Man no space walk..." bo gdzieś tu na forum nawet było to nagranie, więc nie wiem, a to zo zapodałeś jest w artykułach na stronie
  • 0



#4

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja słyszałem kiedyś na kasetach dźwięki duchów :P . Gdzieś na necie były :D .
  • 0

#5

snake131.
  • Postów: 162
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myśle że jest to możliwe ale podchodze do tego sceptycznie ;)
  • 0

#6

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja słyszałem kiedyś na kasetach dźwięki duchów :P . Gdzieś na necie były :D .

Chcesz moge ci taką kasete zrobić... no problem.
  • 0

#7

diodadioda.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawe przydalkby sie jakiś przyklad w sensie takiego nagrania.
  • 0

#8

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No to jest dobry patent... Prawda ukryta w podświadomości... Najlpszy patent na wykrywacz kłamstw.

Moim zdaniem to czysty przypadek, zresztą każdy może usłyszeć co innego.
Macie tutaj tajemne, ukryte przekazy:
http://jeffmilner.com/backmasking.htm

Swoją drogą w Polsce istniał dialekt (chyba jeden jego przedstawiciel żyje do dziś) w którym mówiono właśnie od tyłu, tyle że i akcent był właściwy, a w przypadku reversu tego nie ma i stąd liczne zniekształcenia.

W tej kwestii jestem sceptykiem.
  • 0



#9

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dlaczego odwrócona mowa ma takie znaczenie? Postaram się przybliżyć jej znaczenie.

Została nazwana odkryciem siódmego zmysłu. Badania tego fenomenu zostały opisane jako badania kalibru "Nagrody Nobla". Była ona przedstawiona w wielu publikacjach na całym świecie w późnych latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Tak zwana "odwrócona mowa", czyli fenomen ukrytego przekazu w odwróconych wiadomościach. Uzyskała światową sławę we wczesnych latach 80' jako tajemnicze przesłania rockowych piosenek. Od tego czasu badania nad nią znacznie się posunęły.

Jeżeli ludzka mowa zostanie nagrana i odtworzona od tyłu, pomiędzy bełkotem w regularnych interwałach słychać bardzo wyraźne oświadczenia. Oświadczenia te zazwyczaj ograniczają się do krótkich zdań i prawie zawsze są powiązane z tym, co jest mówione normalnie "do przodu", jest to fakt i najprawdopodobniej jest to naturalna część naszego procesu mówienia..

Pionier i od dwudziestu lat weteran na tym polu, David John Oates, australijczyk, opisuje wsteczną mowę, jako inną formę międzyludzkich interakcji. Utrzymuje, że język ludzki jest dwupoziomowy, w przód i w tył. Ludzki mózg konstruuje dźwięki mowy, formuje je w taki sposób, że można odebrać dwie wiadomości naraz. Jedną "do przodu", która jest wynikiem mowy świadomej i drugą "od tyłu", co z kolei, jest wynikiem podświadomości.

Odkrycie tego niesie ze sobą wielką korzyść. Mowa może być wykorzystana jako swego rodzaju wykrywacz kłamstw. Gdy mówi się normalnie i zostanie wypowiedziane kłamstwo, w mowie odwróconej zostanie wypowiedziana prawda przez podświadomość.

Zaznaczę jeszcze, że w Stanach Zjednoczonych zdarzały się przypadki wykorzystania odwróconej mowy w dochodzeniach kryminalnych.

I na co tyle szumu??
  • 0

#10

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmmm rozwine ten temat moze jutro (a wlasciwie to juz dzis). Faktycznie sa dwie wersje dotyczace nagrania Armstronga... jedna z "will" space walk, druga "no" space walk.

Tak czy siak ponoc sposob w jaki sie wyslawiamy (mimo, ze mniej wiecej mamy taki sam zasob slownictwa) - tzn dobor wyrazow do okreslenia czegos, szyk zdania, akcent - to wszystko ma wplyw na nagranie odwrotne. Mowi sie zatem ze podswiadomie wyslawiamy sie tak a nie inaczej, stad potem w nagraniach od tylu slychac rozne ciekawe rzeczy.

Oczywiscie moze to byc tylko gra pozorow, jednak we wszystkich wielkich przemowach a takze w wielu nagraniach wielkich osob tego swiata puszczonych od tylu daje sie slyszec niesamowite cale zdania (postaram sie zamiescic probki).

Najbardziej zaintrygowalo mnie to nagranie

probka 1
probka 2

to piosenka zespolu Led Zeppelin "Stairway to Heaven". Zawiera wiele przekazow od tylu.. najciekawsze sa te:

"Play backwards. Hear words sung." !

oraz

"Its my sweet Satan. The one whose little path would make me sad whose power is fake (tu nie wiadomo, czesc osob twierdzi ze jest tam 666 (six six six)) There was a little toolshed where he made us suffer, sad Satan." !

ps. nie sluchajcie tego samemu w nocy
  • 0



#11

snake131.
  • Postów: 162
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest niesamowite niby to leci od tyłu a słychać jakby ktoś normalnie śpiewał
  • 0

#12

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tam jest na bank fake... Ja w każdym bądź razie to słysze :P .
  • 0

#13

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie jest zaden fake, sam mozesz sobie oryginalne nagranie puscic od tylu wystarczy prosty edytor audio. Na podstawie tego nagrania napisano cala ksiazke!
  • 0



#14

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przecież w linku który podałem macie zarówno Zeppelinów jak i parę innych :) Polecam
  • 0



#15

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jezu nie zrozumiałeś mnie :lol : . Mi chodzi że tam słychać fake a nie 666 xD .

A tak wogóle to jak odsłuchać tyłem w Audacity piosenkę? O_o
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych