Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarodziejska Górka - Przedmioty Toczą Się Pod Górę


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdzieś na tym forum, w zbiorczym temacie była informacja o tej górce na której podobno przedmioty toczą się pod górę. Dziwnym trafem, znalazłem się w pobliżu tego miejsca i postanowiłem nadłożyć kilometry i zobaczyć czy naprawdę zachodzą tam takie dziwne zjawiska.
Podobno nie ma tam oznaczeń. Te informacje są nieaktualne, ponieważ jadąc tam minąłem 2 drogowskazy na "Czarodziejską Górkę". Dosyć śmieszny tytuł, ale jednak zagotowało mi się w trzewiach: "skoro tak to reklamują to coś musi w tym być!".

Dojechałem.
Wygląda to jak normalna, wycementowana droga. Dookoła las i tablica opisująca magiczne właściwości "Czarodziejskiej Górki".

Ogólny zarys tabliczki i otoczenia:
http://img70.imagesh...81cie118cx1.jpg

Oto co głosi tablica informacyjna:
http://img230.images...81cie115yb0.jpg


Przy pierwszym rzucie oka, wcale żadnej górki tam nie widać. Ot zwykła droga.
http://img218.images...81cie116to7.jpg

http://img412.images...81cie119hg5.jpg


Dopiero gdy się bliżej przyjrzeć, widać dokładnie nachylenie. Puszczając butelkę, toczy się ona ZDECYDOWANIE pod górkę. Tak samo samochód. Zamiast w dół, toczy się w górę. Nie można mówić tutaj o żadnym złudzeniu optycznym bo zbadałem dokładnie tą drogę. Jedynym wyjaśnieniem było by na przykład dziwne nachylenie wszystkich drzew i całego otoczenia, ale skoro niby droga była badana przez różnych naukowców to to chyba odpada.

Dla wszystkich ciekawskich zapodaję mapę. Na pewno kiedyś będziecie w okolicy więc pamiętajcie o tym i spróbujcie dojść o co tu chodzi ;)
http://img54.imagesh...90/mapkavl8.jpg
  • 0

#2

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Historia tej górki jest znana od ponad ćwierć wieku niestety żaden jajogłowy nie potrafił jej wytłumaczyć winę ponosiły dziwne wiatry które ukształtowały drzewa w tej okolicy w ten sposób że wszystko to jest złudzenie optyczne> też tam byłem i nic nie wymyśliłem. Pozdrawiam i myślę ze gdyby ktoś ci powiedział że gdzieś żyje diabeł też byś tam pojechał żeby poznać prawdę
  • 0



#3

MySiEk.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie mam zamiar w następnym tygodniu wybrać się do Rutnicy i zrobić eksperyment. Ciekawe co mi wyjdzie?
A tak w ogóle to eksperymentował tam Mariusz Fryckowski.
Oto link:

http://video.google....993002658589020
  • 0

#4

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ponad ćwierć wieku... Hmmm....
Czy któryś jajoglowy, albo zwykły gnany ciekawością człowiek wziął kiedyś ze sobą tak prosty i tani przyrząd jakim jest poziomica? Wtedy od razu by było wiadomo jak nachylona jest droga i czy to złudzenie optyczne czy też nie.
  • 1

#5

tomason.
  • Postów: 168
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wlasnie tak samo myslalem jak Ty Mentoris :) najlepiej pojechac w tamto miejsce z poziomica i wszystko sie wyjasni ;)
  • 0

#6

MySiEk.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

=Nom= wezmę poziomnicę! Jak tylko zrobię pomiary to dam znać.

Ta wypowiedź niewiele wnosi do tematu. Następnym razem, proszę bardziej się wysilić.
Tac

  • 0

#7 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy któryś jajoglowy, albo zwykły gnany ciekawością człowiek wziął kiedyś ze sobą tak prosty i tani przyrząd jakim jest poziomica?

Pozornie masz racje, ale nie wiadomo jak w miejscu takiej anomalii zachowywała by się poziomica, która mogłaby wskazywać, iż jest zachowany poziom.
Sam nie wiem, co o tym mysleć, ale przynajmniej można było by spróbować jak poziomica tam się zachowuje, i dywagować co dalej.
W miejscach anormalnych, wiekszość przyrządów, ma prawo wskazywać zafałszowane wyniki.
  • 0

#8

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Apophis. Gdy zobaczyłem pierwsze zdjęcie, wszedłem telepatycznie na ten teren i odwróciłem się zobaczyłem że stałeś na górce bo z drugiej strony droga prowadziła lekko w dół i potem do góry. Na drugim zdjęciu już fizycznie zobaczyłem że to prawda co widziałem. Gdy zszedłem pod ziemię szukając źródła zjawiska zobaczyłem ciek ale nie wodny. Ponieważ nie rozumie tego co widziałem nie będę pisał. Jest to energia dla nas jeszcze nie zrozumiała i będziemy kiedyś z niej korzystać. ;)
  • 0

#9

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Najlepiej użyć narzędzi geodezyjnych, w tym poziomicy laserowej (nie zwykłej). To by łatwo wyjaśniło jakie jest faktycznie nachylenie.
  • 0

#10

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli zgadzacie się ze mną, że stwierdzenie takiego czy innego nachylenia terenu jest możliwe do sprawdzenia. Ciekawe dlaczego jajogłowi nie robili takiego eksperymentu?
A może już zrobili i wyszło na to, że jednak przedmioty toczą się pod górkę? Wtedy mogli ukryć ten fakt. Naukowcy mają to do siebie, że gdy doświadczenie zaprzecza ich wiedzy, to wtedy najczęściej starają się ukryć takie doświadczenie, żeby nie wyjść na niekompetentnych.
  • 0

#11

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tego faktu nie dałoby się ukryć, bo każdy może sam sobie sprawdzić.
A czy robili badania? Pewnie naukowcy nie. Bo sam pomysł, że działa tam jakoś inaczej grawitacja jest niedorzeczny. Gdyby zaargumentować to w inny sposób, zainteresować specjalistów od optyki, to co innego.
  • 0

#12

Asef.
  • Postów: 449
  • Tematów: 28
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Byłem na tej górce kilka razy, no w sumie to robi wielkie wrażenie, butelka się toczy, samochód również, a nawet i autobusy,spojrzałem dobrze głównie na ten asfalt i zauważyłem jakby miał takie wgłębienia czy uwypuklenia nie_wiem co to, ale jak coś by było pod tym asfaltem, może to powodowało to wszystko?
  • 0

#13

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z tego filmu co link podał MySiEk można się ciekawych rzeczy dowiedzieć. Np. że w XVII w. (według zapisków w księgach u proboszcza) coś spadło z nieba w tym miejscu. UFO? Wrak statku leży pod ziemią, a ludzie potem to zabetonowali i mamy anomalie. :)
  • 0

#14

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie, mój przyjaciel, który jest jasnowidzem 1 klasy, gdy wszedł telepatycznie pod ziemie zobaczył uwięziony latający talerz i to w całkiem dobrym stanie. Twierdzi, że to on powoduje te anomalie, opisał mi go dokładnie z wyposażeniem w środku i w ogóle. Jajogłowy jak i również urządzenia nie wykażą nic poza tym co widać. To co się tam dzieje to inny wymiar. I wygląda na to że te zapiski u proboszcza są prawdziwe. :ufo: ;)
  • -1

#15

GrimlocK.
  • Postów: 27
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Metody11, Ty tak na serio piszesz? :?:

Pierwsze i ostatnie ;) "ustne" ostrzeżenie za cytowanie całych postów.
Edit: Tacita

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych