Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym jest satanizm?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czym jest satanizm?

Ostatnimi czasy wiele mówi się o sektach... Zapewne większości z Was słowo "sekta" kojarzy się z pojęciem satanizmu. Nic bardziej omylnego. Sekta jest to jakakolwiek grupa osób, która oderwała się od pewnej religii, przekształcając i zmieniając system wierzeń na podobny, bądź przeciwny. Sekta może stać się religią, gdy osiągnie odpowiednią liczbę członków. Istnieje wiele sekt zarejerstrowanych w katalogach Kościoła, lecz są miliony takich grup, o których istnieniu nikt nie wie. Do tej drugiej kategorii należą właśnie sekty satanistyczne (a właściwie szatanistyczne, gdyż wątpię, aby w Polsce był jakikolwiek prawdziwy satanista...), o których istnieniu co prawda powszechnie wiadomo, ale nieliczne osoby moga podać nazwy konkretnych sekt, bądź tylko o nich wiedzieć.

Przejdźmy jednak do tematu. Otóż satanizm to pewien ruch religijny. Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że satanizm nie jest religią. Jest nią i w dodatku jest to interesująca i rozbudowana religia. Nie zrozumcie mnie źle. Satanizm jest ciekawy, a to, że niemoralny, nieetyczny i - w penyc wypadkach - niebezpieczny, to inna sprawa. Mimo to jest ciekawy. I chyba ta ciekawość - chęć przeżycia czegoś nowego, szansa buntu sprawiają, że satanizm cieszy się takim zainteresowaniem. A to nie tak... Przynjamniej tak być nie powinno. Należy zaznaczyć, iż "przeciętny, szary" satanista to nic nie warty, zakompleksiony człowiek, któremu ktoś obiecał ucieczkę od wszelkich problemów, co w rezultacie doprowadza często do fanatyzmu religijnego, a należy sobie zapamiętać, iż każdy przejaw fanatyzmu, czy to religijnego, psychologicznego, społecznego, czy politycznego, zawsze - ale to zawsze prowadzi do konfliktów.

Głównym przedmiotem satanizmu jest oczywiście Szatan. I tak też wiele osób na całym świecie oddaje mu cześć, czasami w niezwykle krwawych rytuałach podczas tak zwanych "czarnych mszy". O owych mszach krążą liczne plotki, niektóre z nich są całkiem ciekawe, np. ostatnio dowiedziałem się, że sataniści - uwaga cytuję wypowiedź - "kładą trupią czachę w gwieżdzie Dawida i piją krew kotów", etc. Czasami nie mogłem powstrzymać sie od dziwneo uśmiechu, a moja twarz przyjmowała przeróżne miny. O sataniźmie można byłoby dużo mówić i pisać, lecz nie jest to miejsce na tego typu wywody. Jak ktoś ma jakieś ciekawe materiały, to niech je prześle.

http://cytadela.mroku.w.interia.pl/
  • 0



#2

mimi.
  • Postów: 163
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

SEKTY to nic złego bo przecież chrześcijanie też byli uważani za sekte a być może że z sekt które istnieją dzisiaj wyrośnie dominująca religia jak np. .chrześcijaństwo dzisiaj
  • 0

#3 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

zgadzam sie...wiara katolicka spelniawszelkie normy sekty ;)
  • 0

#4

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sektą tak naprawde jest każda religia... Zależy z jakiego punktu widzenia sie patrzy. Dla nas sekty to inne religie niż Katolicka. Dla Islamu sektami są pozostałe inne religie itd. Żyjąc w świecie gdzie panuje mnóstwo wyznań, każda religa jest sektą...
  • 0

#5

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mylisz sie !Legalize!, okreslenie sekta ma swoje pewne ramy pojeciowe i nie mozna do niego wrzucic wszystkich religii.
  • 0



#6

mimi.
  • Postów: 163
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sekta jest to jakakolwiek grupa osób, która oderwała się od pewnej religii, przekształcając i zmieniając system wierzeń na podobny, bądź przeciwny. Sekta może stać się religią, gdy osiągnie odpowiednią liczbę członków.


  • 0

#7 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

katolicka religia spelnia te normy(sekty) ;)
  • 0

#8

Batteria.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

www.satan.pl nie jestem satanistką ale słucham metalu wiele osób tą muzyke kojarzy właśnie z satanizmem co dla mnie jest śmieszne :rotfl: , ale dzięki temu dowiedziałam sie że satanizm to nie jest picie krwi i gwałty na dziewicach. Tak postępują zwykli wandale.
.
  • 0

#9

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muhad obrażasz mnie swoimi słowami.....
  • 0

#10 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Muhad obrażasz mnie swoimi słowami.....


nie odnosze sie do Ciebie wiec Cie nie obrazam.nie badz taki przewrazliwiony bo pepkiem swiata to Ty nie jestes ;)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych