Skocz do zawartości


Zdjęcie

Atak na UFO ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
61 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

STS-48 i UFO



15 września 1991 roku pomiędzy 20:30 a 20:45 kamera zainstalowana na tyle promu Discovery była wycelowana w stronę horyzontu Ziemi i nagrała ciekawe zjawisko. W momencie owego nagrania astronauci zajmowali się innymi sprawami i nie spoglądali w monitory. Na horyzoncie pojawił się świecący obiekt, który poruszał się powoli ze strony prawej do lewej. Kilka innych podobnych obiektów było widocznych wcześniej i poruszały się w przeróżnych kierunkach. Nagle… następuje błysk, który widoczny jest w dolnej lewej części ekranu i owy obiekt natychmiast się zatrzymuje i zmienia swój tor lotu przyspieszając z wielką prędkością – jakby natychmiast reagował na owy błysk. W trakcie tego manewru widać jakiś „strumień światła” który przecina przestrzeń kosmiczną w miejscu gdzie znajdowałby się obiekt, gdyby ówcześnie nie zmienił swojego toru lotu i nie odleciał na bezpieczną odległość. Następnie obraz z kamery kieruję się w inną stronę…

Owe nagranie zostało odebrane przez amatorów, którzy bezpośrednio śledzili ową misję. Materiał ten był prezentowany w przeróżnych programach informacyjnych i zainteresował on światowych ufologów. Film ukazuje m.in. inne jasno świecące obiekty, które są widoczne na horyzoncie. Zazwyczaj komentuje się je jako kryształki lodu, które dryfują sobie w bliskiej odległości od promu. Jeden z naukowców Richard C. Hoagland zademonstrował, iż owe obiekty były dużej wielkości i znajdowały się setki kilometrów z dala od promu.

Dołączona grafika


Jeden z tych obiektów znajduje się na bliskiej orbicie okołoziemskiej. Jak wspomniano wcześniej… następnie widać błysk i pewnego rodzaju „wiązkę świetlną”, która zmierza w stronę obiektu – oczywiście obiekt unika „kontaktu” poprzez natychmiastowe zatrzymanie i gwałtowny zwrot pod dużym kątem i następnie znika z naszego pola widzenia poruszając się z wielką prędkością. „Promień świetlny”, który wylatuje gdzieś z powierzchni Ziemi mija się z celem i znika w przestrzeni kosmicznej…

Film poddano analizie z której wynika :

- dystans jaki dzielił prom od horyzontu Ziemi to 2,757 kilometrów
- prędkość obiektu zanim się zatrzymuje i zmienia tor lotu to 87,000 kilometrów na godzinę (73 Machy)
- trzy sekundy po owym błysku, UFO natychmiast zmienia kierunek lotu i przyspiesza, znikając w przestrzeni kosmicznej z prędkością oszacowaną na 340,000 kilometrów na godzinę (285 Machów) – trwa to 2,2 sekundy
- takie przyspieszenie powinno stworzyć 14,000 siły g (G-Force) – normalna Ziemska grawitacja to 1 G-Force

Owy promień został zinterpretowany jako pewnego rodzaju urządzenie, którego celem był owy obiekt, który zdążył uniknąć trafienia. Hoagland interpretuje zdarzenie nagrane na filmie jako „Gwiezdne Wojny” – testy broni na obiekcie UFO. Jak by tego nie ocenić owa technologia prezentuje się nadzwyczaj interesująco.

Dalsze badania miały wskazać na obszar nad jakim nagrano owy materiał – miało to być nad Australią. Obiekt pojawia się gdy prom znajduje się w okolicach jeziora Carnegie. Błysk został przypisany miejscu (Zatoka Exmouth) gdzie znajdować się miała Baza Wojskowa North West Cape. „Promień” miałby pochodzić z rejonu gdzie znajdowała się baza Pine Gap w centralnej Australii.

Wszelkie próby poszukiwań informacji na ten temat z rejonów Australii nie powiodły się – materia informacyjny pochodził z USA lub Nowej Zelandii.

To nagranie jak i inne materiały filmowe NASA jakie udało się zdobyć i które nie dawały się jednoznacznie wyjaśnić (ponieważ widnieją tam „niezwykłe anomalie”) zaowocowały tym, iż NASA podjęła decyzję aby wstrzymać transmisję na żywo ze swoich misji z przestrzeni kosmicznej.

Film ten ma związek z tematem jaki poruszany jest przy różnych okazjach – tego typu działania przywołuje m.in. Steven M. Greer w swoim niedawnym oświadczeniu :

„Incydent z Roswell jest jedynie jednym z wielu i ukazuje, że owe sekretne projekty dotyczą spraw, z którymi najlepiej poradzą sobie milczące kierownictwa: katastrofa w Roswell była w rzeczywistości celowym atakiem na pozaziemski statek i miały miejsce inne bezecne operacje wojskowe skierowane w przybyszów. Jest to niebezpieczna i niepotrzebna gra, która wymaga społecznego nadzoru i pełnej jawności. W przeciwieństwie do angażowania się w agresywne akcje, należy stworzyć międzynarodowy organ do otwartych działań na tym polu oraz zapoczątkować pokojowe kontakty z owymi przybyszami. Militaryzowanie przestrzeni kosmicznej i celowanie do statków ET jest niebezpieczne, bezmyślne i niezwykle ryzykowne. Nadszedł czas, aby prawda została ujawniona a osoby, które sprostają temu w sposób pokojowy mogą zainicjować kontakt.”

Zapraszamy do zapoznania się z owym nagraniem – film przedstawia również zdanie sceptyczne…

Zobacz nagranie :

Analiza :
STS-48 UFO

Wersje skrócone :
STS-48 UFO

Zoom :
STS-48 UFO


by dj_cinex - © VRP - www.paranormalne.pl

Źródło :
http://www.abovetopsecret.com/
http://video.google.pl/

  • 1



#2

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no film ciekawy , bardzo dobrze widać jak z ziemi w kierunku UFO coś bardzo szybko leci , jestem ciekaw czy dożyje czasów kiedy nastąpi kontakt z obcą cywilizacją , oczywiście taki o którym dowie się każdy kto ma internet , radio , telewizor itp xP
  • 0

#3

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakiś czas temu widziałem ten filmik. Wtedy wydawało mi się, że ten "promień" który leci z Ziemi to inny statek kosmiczny.
  • 0



#4

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Film pokazuje ludzką głupotę i bezmyślność przy próbie zestrzelenia tego NOL-a.
Ale przede wszystkim niewiarygodną technologię obcych.Ta prędkość z jaką oddalił się ten obiekt to jest coś nieprawdopodobnego.
  • 0



#5

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ale pokazuje również ciekawą technologie ziemian :) ciekawe co to było :P
  • 0

#6 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

ale pokazuje również ciekawą technologie ziemian :) ciekawe co to było :P

Akurat nie wiadomo, czy to My strzelaliśmy do tego obiektu.
Istnieje teoria, że nad naszymi głowami rozstrzyga się bitwa pomiędzy obcymi rasami o ziemię, więc może to element tego pojedynku.
Jakoś nie chce mi się wierzyc, iż posiadamy taką technologię żeby można było zestrzeliwać obce statki kosmiczne.
To, że nie widzimy tych statków (ani tej bitwy) wynika ponoć z tego, że zbudowane są one z energi (czy coś w tym rodzaju) , a nie ze znanej nam materii.
Na innych zdjęciach z NASA, jest całe mrowie tych obiektów, ale są bardzo efemeryczne.
Wyglądają raczej jak jakieś bakterie lub meduzy, a nie jak krążowniki czy myśliwce rodem z filmów s-f.
  • 0

#7

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyżby jakaś nowa tajna broń? Bo chyba nie jest to zwykła rakieta konwencjonalna.
  • 0



#8

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ciekawe.. szkoda, ze nie dowiemy sie nigdy prawdy ._.
  • 0

#9

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

może kiedyś sie dowiemy , trzeba być dobrej myśli
  • 0

#10

Wiśnia88.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na rakietę to nie wygląda prędzej na jakąś wiązkę energii zaciekawił mnie ten błysk widoczny z promu Discovery. Tuż przed zdarzeniem. Jeśli to ziemska technologia (w co wątpię) to jestem pod wrażeniem. Tylko po jaką cholerę mamy strzelać do tych obiektów. Osiris poruszył ciekawą teorie walki o ziemie różnych ras obcych. Możliwe jest że ktoś inny pomaga nam walczyć z niebezpiecznymi intruzami przybywającymi tu na ziemie. Co do naszej technologi wątpię czy mielibyśmy jakieś szanse obrony przed takimi intruzami. Oczywiście mogę się mylić ale, to moje skromne zdanie.
  • 1

#11

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możliwe jest że ktoś inny pomaga nam walczyć z niebezpiecznymi intruzami przybywającymi tu na ziemie. Co do naszej technologi wątpię czy mielibyśmy jakieś szanse obrony przed takimi intruzami.

W 100% zgadzam się i popieram twoją wypowiedź.
  • 0

#12

AndiDVB.
  • Postów: 118
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kiedys czytalem ze ow promien tzn jakis pocisk po obliczeniu pozycji wystrzelony zostal z Australii

podobno z tego dziwnego miejsca co widac w google earth
  • 0

#13

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

bodajże ten promień wstrzelono z tej "tajnej" bazy w Australii. Widziałem kiedyś filmik na discovery.

Jesli to jakaś wojna nad naszymi głowami to chyba peryferyjna...(dobra, ok za dużo gwiezdnych wojen sie naogladałem i wyobrażam sobie wielką flote Imperialną :P )
  • 0

#14

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja natomiast czytałem, że to był kawałek lodu lub inny malutki kawałeczek jakiegoś kosmicznego śmiecia, oderwany od promu (sporo takich rzeczy się od promu oddziela), który akurat znalazł się na linii strumienia gazów wydobywających się z silników manewrowych. Co ciekawe, akurat w czasie kiedy to nagranie miało miejsce, Discovery rzeczywiście dokonał odpalenia silników manewrowych aby dokonać korekty swojej trajektorii lotu.
  • 0



#15 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja natomiast czytałem,......

Wszystkie hipotezy są ciekawe, ale ta przynajmniej najrozsądniejsza, szkoda tylko, że cały czar tajemniczości pryska.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych