Skocz do zawartości


Zdjęcie

Centralia - prawdziwe Silent Hill


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#46

set.
  • Postów: 121
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak znajdzie się ktos kto zagra we wszystkie czesci gry, obejrzy film i poczyta opowiadania, oraz obejrzy screeny z gry, jezeli ten ktos tam pojedzie, to bedzie KOZAK :mrgreen:
  • 0

#47

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie mialem pojecia, ze takie miejsce moze istniec ;) Z checia odwiedzilbym sobie to miejsce.
  • 0



#48

MateuszS.
  • Postów: 91
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie to w tej Ameryce jednak bogaci, na jednego mieszkańca (z 11) przypada z 10 aut, co widać na filmie
  • 0

#49

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądałam, film. Najbardziej podobała mi się zemsta tej dziewczyny. Niestety film skończył się smutno. Zawieszeni w 2 świata i brak możliwości na spotkanie no chyba że on by tam pojechał.
No ale wracając do tematu, nawet nie wiedziałam, że w realu jest coś podobnego, ciekawe czy tam też wchodzi się w inny wymiar.
Set chcesz być pacjentem czy chcesz się zatrudnić? :mrgreen:
  • 0

#50

maroon.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie jedno - nie wystarczyłoby zamknąć wszystkie otwory do kopalń i zaczekać, aż wypali się zapas powietrza?

zasadniczo ziemia jest przepuszczalna dla gazów, więc wymiana powietrza/spalin i tak by następowała.

Racja, jednak wymiana nie jest na tyle szybka, aby podtrzymać pożar.

Dziwię się dlaczego nikt z tym nic nie robi. [...] Najwidoczniej ich "specjaliści" doszli do wniosku, że jest to zbyt duży koszt.

No i ci specjaliści mają rację. Gaszenie wodą pochłonęłoby ogromne koszta w dodatku byłoby dość ryzykowne - wielkie ilości pary wodnej pod ciśnieniem mocno uszkodziłyby i tak naruszony teren. Odcięcie dopływu tlenu przez zamknięcie połączeń z powierzchnią (tak jak pisano wyżej) to dobry pomysł, tyle tylko, że zanim pokłady całkowicie by zgasły musiałoby upłynąć trochę czasu. No i tutaj nie wiem jak wygląda sprawa kosztów. Zostaje jeszcze jedna rzecz - teren, na którym stoi miasto jak już pisałem jest naruszony. Te aspekty + perspektywa odbudowy miasta czynią wg mnie to przedsięwzięcie nieopłacalnym.

jak do nigo doszło , że zapaliło się kilka oddzielnych kopalni ?

Kopalnie położone niedaleko siebie z reguły pod ziemią są połączone.
  • 0

#51

Heninger.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

najlepiej było by chyba zmienić koryto jakiejś z rzek i skierować je do tych kopalń ;/
  • 0

#52

voroshmitov.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

up: To dopiero by były koszta! Wiesz co później działo by się z obszarami pozbawionymi naturalnej zasobności wody?

Roger Avary autor scenariusza do filmu Silent Hill, wzorował się właśnie na tym miasteczku pracującprzy filmie. W grze Silent Hill nie mam mowy o żadnym pożarze w kopalniach po miasteczkiem. A tytułowe miasteczko Silent Hill naprawde istnieje.
  • 0

#53

Losterin.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chętnie bym tam pojechał. Uwielbiam takie klimaty :P
  • 0

#54

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To ja może trochę wyjaśnię, oczywiście, że nie zostawili tego wszystkiego i nie wyjechali. Na walkę z pożarem i w celu ponownego "przyciągnięcia" ludzi do miasta wydano grubo ponad $50 mln.
  • 0



#55

Emanuell.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla was jest to po prostu kolejna ciekawostka w która za kilka lat nikt już nie uwierzy i nikt z was nie bedzie o tym pamiętał a dla tych ludzi którzy musieli sie wyprowadzić to był koszmar.
  • 0

#56

Mayk3l.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie bardziej ciekawa jest ta kopalnia niż powiązania z SH. Pierwszy raz o tym słyszę i nie potrafię uwierzyć że tony węgla pod ziemią poprostu mogą się zajarać. I dziwi mnie że nie ma tam żadnego dymu. Jak stwierdził Defibrylator - ogień powinien się zadusić. Chyba warto wydać duże środki na gaszenie skoro kopalnia jest tak wielka, że może palić się 1000 lat.

Trochę to nieprawdopodobne...
  • 0

#57

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

<a href="http://pathofmystery.com/index.php/Places/Real-Silent-Hill.html" target="_blank">http://pathofmystery.com/index.php/Places/...ilent-Hill.html</a>

^-- Silent Hill Real :)


Centralia to niezłe miejsce ale jednak jakos tam pusto.. bardzo mało budynków ja nie wiem gdzie to sie podziało
Dołączona grafika
Dołączona grafika

To jest ta sama widac ulica no i gdzie te budynki? nawet kamien nie został... ukradli czy jak?! to mnie ciekawi... Az tak doszczętnie to chyba nie da sie czegoś spalic
  • 0

#58

DrGreenthumb.
  • Postów: 112
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w miescie nie bylo raczej otwartego pozaru, a budynki mogly sie zawalic z wiadomych powodow (naruszony teren)
  • 0

#59

maroon.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I dziwi mnie że nie ma tam żadnego dymu. Jak stwierdził

Mnie dziwi jak można się wypowiadać ani trochę nie zagłębiając się w temat. Poszukaj filmików na youtube, dym jest i to w nawet sporych ilościach.

Defibrylator - ogień powinien się zadusić. Chyba warto wydać duże środki na gaszenie skoro kopalnia jest tak wielka, że może palić się 1000 lat.

Poczytaj wypowiedzi w tym temacie. Uważnie.
  • 0

#60

Łowca Zjawisk Paranorma....
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na tym forum mamy wielu użytkowników ja bym sie cieszył jakbyśmy zmontowali ekipe i od czasu do czasu jeździli na wyjazdy np. Czarnobyl,stare opuszczone miasteczka budowle niekoniecznie za granicą można by też w polsce napewno znalazłoby się kilku chętnych co wy na to? 1 chętny już jest czyli ja;P kto byłby w stanie dołączyć?
Nie traktujcie tego posta jak żart tylko tak na poważnie
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych