Skocz do zawartości


Zdjęcie

Centralia - prawdziwe Silent Hill


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Centralia to miasto w hrabstwie Columbia w stanie Pensylwania, w Stanach Zjednoczonych, obecnie prawie całkowicie opuszczone z powodu trwających od ponad 40 lat pożarów w znajdujących się pod miastem kopalniach węgla.

W maju 1962 roku, ogień zajął śmieci w opuszczonej kopalni i rozprzestrzenił się podpalając główną żyłę pokładów węgla, która po części przebiegała pod miastem. Większość mieszkańców opuściła to miasto, zostawiając swoje domostwa. Liczba mieszkańców przed katastrofą wynosiła 2 761 osób, obecnie mieszka tam ich jedynie jedenaście. W roku 1981 ludność miasta wynosiła jeszcze 1000 osób. Jest to obecnie miejscowość w Pensylwanii o najmniejszej liczbie ludności.

Ogień płonie do dziś pod powierzchnią wielu akrów i stale się rozrasta. Na przestrzeni kilku mil znajduje się tyle węgla, że pożar może trwać nawet kolejne 1000 lat. Na walkę z ogniem przeznaczono do tej pory ok. 7 mln USD. Dwie kopalnie zostały zalane wodą, jednakże ponownie wydobycie było niemożliwe.

W skład Centralii wchodziła wioska Ashland oraz Byrnesville. Ta druga została doszczętnie strawiona przez ogień.

Centralia była inspiracją dla opuszczonego miasta Silent Hill, miejsca akcji gry komputerowej oraz filmu o tym samym tytule.

Polecam oglądnać filmiki na youtube
  • 1

#2

Data.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To ja zarzuce jakieś linki ;)

FILMIK 1 Fajnie nakręcony dokument o tym mieście. Muzyka z "Requiem for a dream". WYPAS !!! :mrgreen: (sory ja taki wielki fanatyk tego soundtracku'u :love:)


FILMIK 2 Widok z powietrza.

FILMIK 3 Stara droga 61

Pozdro ;)

EDIT:

FILMIK 4 W zimie... muzyczka dobija :D
  • 0

#3

Gside.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Wspaniałe miejsce ... aż łezka się w oku zakręciła.
  • 0

#4

Navarion.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pożar tam nadal trwa? I bez kitu mieszka tam tylko 11 osób? o.O
Chce więcej informacji! :P
  • 0

#5

Defibrylator.
  • Postów: 59
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie jedno - nie wystarczyłoby zamknąć wszystkie otwory do kopalń i zaczekać, aż wypali się zapas powietrza?
  • 0

#6

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Defibrylator, zasadniczo ziemia jest przepuszczalna dla gazów, więc wymiana powietrza/spalin i tak by następowała.
  • 0

#7

The X.
  • Postów: 113
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak ale mogliby chociaż zacząć coś robić, a oni to zostawili, pojechali i mają wszystko w d***e :/
  • 0

#8

Cyrulik.
  • Postów: 222
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogli by spróbować zatykać te dziury, tylko pytanie czy znajdą ich na tyle dużo, żeby płomień zgasł. W końcu to duży obszar...
  • 0

#9

Fred.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zafascynowało mnie to, niestety te filmiki które widziałem... mało klimatyczne. a miejsce naprawde świetne :) ta droga porwadzaca do miasta - długa, pośród lasów, wzgórz, i co najwazniejsze - totalnie pusta, zaciekawiła mnie ta historia bo Silnet hill - zarąbista sprawa, gra jak i film, ale to miasteczko...hmmmm... mało podobne jednak, duzo zieleni, mało tam tych budynków w porównaniu do filmowego obrazu, pozar niby tam jest...ale dymu mało widac :/ , ale fajne jeszcse to ze tam 11 osób mieszka :P a czym oni sie tam zajmują? hehe, na ich miejscu ne ruszałbym dupy z domu po zmroku
  • 0

#10

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A nie próbowali tego pożaru ugasić np wtłaczając tam masy wody?
  • 0



#11

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwię się dlaczego nikt z tym nic nie robi. Teoretycznie jest kilka sposobów jak ten pożar ugasić. Najwidoczniej ich "specjaliści" doszli do wniosku, że jest to zbyt duży koszt, albo za bardzo pracochłonne i się nie opłaca. Tylko szkoda tego marnotrawionego węgla i przyrody, którą ten pożar niszczy.
  • 0



#12

Defibrylator.
  • Postów: 59
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Defibrylator, zasadniczo ziemia jest przepuszczalna dla gazów, więc wymiana powietrza/spalin i tak by następowała.


No ale raczej nie na tyle szybko, by ogień mógł się utrzymać. Zresztą pomyśl - jeśliby Ciebie zakopać pod ziemią to dałbyś radę oddychać? =) Człowiek ma mniejsze zapotrzebowanie na tlen niż taka ilość ognia. Widocznie są inne powody, dla których nie mogą tak zrobić =( A szkoda =(
  • 0

#13

asdqwe.
  • Postów: 77
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a jakby tak doprowadzic do wybuchu tam, w srodku?
na tyle duzego, by "zjadł" calkowicie gazy, ktore umozliwiaja postepowanie
pozaru i na tyle malego, by nie dopuscic do zawalenia sie powierzchni Ziemi nad ta kopalnia.

wiem, nasuwa się Wam mysl, ze ogniem ognia sie nie zgasi,
jednak mysle, ze powinno to zadzialac w 80-90%
(a przynajmniej powinno zmniejszyc pozar)
wybuch bylby krotkotrwaly i przez brak potrzebnych gazow,
nie narodzilby sie z tego kolejny pozar.
  • 0

#14

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale tam są złoża węgla a nie same gazy, a węgiel się nie wypali tak szybko.
  • 0



#15

asdqwe.
  • Postów: 77
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak, ale jesli zabraknie tlenu, ogien zgasnie...
nie mialem na mysli spalenie wegla calego :P
wiesz o co mi chodzi ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych