Skocz do zawartości
Zdjęcie

Zakazana archeologia


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_muhad

Gość_muhad
 • Tematów: 0

Napisano

Ja tylko przypomnę, że teoria Darwina nie opisuje ewolucji człowieka, tylko przedstawia pochodzenie gatunków na drodze doboru naturalnego :-)


Darwinizm - teoria ewolucji wyjaśniająca mechanizm zmian organizmów na przestrzeni milionów lat oraz powstawanie gatunków zgodnie ze stanem wiedzy w połowie XIX wieku. Sformułowana została przez brytyjskiego przyrodnika Karola Darwina na podstawie wieloletnich obserwacji różnych gatunków roślin i zwierząt, w tym kopalnych, przede wszystkim jednak gołębi hodowlanych. Powszechnie panujący pogląd, że inspirowana była wyglądem tak zwanych zięb Darwina, jest błędny, choć wielce zakorzeniony w świadomości zarówno laików, jak i specjalistów.


Ewolucja – najogólniej, ciągły proces zmian, dzięki któremu wyłaniają się nowe jakości. Wiele dziedzin życia i nauk zaobserwowało takie procesy przemiany, stąd pojęcie ewolucji jest pojęciem wieloznacznym
 • 0

#32

Jocker
 • Postów: 240
 • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nasza cała wiedza opira sie na teoriach naukowców ktorzy żyli 100 czy 200 lat temu dlaczego ich teorie mają być słuszne powinniśmy zrewidować naszą dotychczasową wiedze

racja w dzisiejszych czasach odnajdujemy coraz więcej dowodów na różne zjawiska które zachodzą w naszym świecie

jeśli ludzkość tak długo żyje i ktoś wcześniej wspomniał że ufo nas odwiedzało w epoce karbonu i że były kiedyś 4 kataklizmy to według mnie nasi dalecy przodkowie mogli walczyc z przybyszami z kosmosu lecz przegrali.
Jest tu artykuł na forum o bazie w australii że ponoć próbowali zniszczyć statek obcyh na orbicie być może teraz walka trwa nadal ??
KTO WIE

PS: sorki za ewentualne błedy
 • 0

#33 Gość_muhad

Gość_muhad
 • Tematów: 0

Napisano

zadnej walki nie ma...jak narazie to zauwazylem ze nasze ziemskie glupki predzej chca wojenki...we wszystkim widzimy wroga..to chyba nasza taka natura...oni z ta swoja technologia to by nas tak zgnoili ze moglibysmy w 10 min byc tylko wspomnieniem jako ludzki gatunek z planety ziemia....
 • 0

#34

Legalize
 • Postów: 2723
 • Tematów: 123
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Miliony lat przed naszą erą…

Autor - Aleksiej Griner
Przekład z j. rosyjskiego – Robert K. Leśniakiewicz


Krótki filmik


Oficjalna nauka głosi wszem i wobec, że nasi przodkowie pojawili się na Ziemi nie więcej, niż 100.000 lat temu, a na kontynencie amerykańskim dopiero 12.000 lat temu.Jednakże w magazynach muzeów i organizacji naukowych znajduje się mnóstwo znalezisk, które jak bomby z opóźnionym zapłonem czekają na swój czas. Są to tzw. Nieznane Obiekty Wykopaliskowe (NOW), pod którą to nazwą należy rozumieć wszelkie przedmioty sztucznego pochodzenia (artefakty) znalezione w nienaruszonych warstwach gleby. Mówi o tym artykuł pt. „Za milion liet do nasziej ery” zamieszczony w rosyjskim czasopiśmie „Kalejdoskop NLO” nr 6/2008.

Ktoś mógłby zapytać, a dlaczegóż to nie wiemy niczego o tych NOW? Dlaczego o nich nie pisze się, jak o sensacyjnych odkryciach we wszystkich magazynach i gazetach? A pisano, pisano, z tym, że napotkano na gruby mur milczenia ze strony właśnie oficjalnej nauki! Po pierwsze dlatego, że trudno jest zmienić raz ugruntowany pogląd. Po drugie – nauka to nie tylko świątynia wiedzy, ale także konkretne pieniądze na badania i dociekania naukowe – zapłatą jest postęp naukowy… Kto zrezygnuje z tego z dobrej woli? Tak zatem wychodzi na to, że istnieje historia oficjalna dla wszystkich i historia utajniona dostępna tylko dla nielicznych.

Tajemnicze skarby Ziemi

Jak pokazują to dane archeologiczne, już 50 mln lat temu na Ziemi istnieli ludzie. Potrafili oni obrabiać drewno, kamień i posiadali pismo. A co tam te 50.000.000 lat! To nieważna błahostka! Wyjaśniło się, że jeszcze w 1891 roku, w stanie Illinois (USA) znaleziono złoty łańcuszek, który znajdował się w bryle węgla. W XX wieku, kiedy wynaleziono metody dokładnego określania wieku paleontologicznych i archeologicznych znalezisk, amerykańska geologiczna służba wydała orzeczenie, że wiek warstwy węgla, w którym znajdował się łańcuszek wynosi 260 – 320 mln lat! – czyli pomiędzy dolnym Permem a górnym Karbonem!

Tymczasem w Oklahomie naleziono żelazną kopułkę podobna do pokrywki czajnika. Wiek warstwy skalnej, w której się znajdowała oszacowano na 312 mln lat! – jest to górny Karbon…

W Anglii wykopano przedmiot podobny do dzwonu, który – jak wykazały badania – liczył sobie co najmniej 600 mln lat, co znaczy że wyprodukowano go i zgubiono gdzieś na granicy Proterozoiku i dolnego Kambru (Vendu). Oto problem! – jeszcze nie było dinozaurów, a już istniały rozumne istoty, i to całkiem inteligentne. A my wszyscy chcielibyśmy zrozumieć: czy naprawdę istniała Atlantyda? Ba! – takich „Atlantyd” przez 600.000.000 lat mogło być setki i tysiące!

Póki mówiło się tylko o takich artefaktach, które dowodzą tego, że człowiek pojawił się na naszej planecie o wiele wcześniej, niż twierdzą to uczeni. Ale są i inne, mówiące o tym, że nasi przodkowie bardzo mocno różnili się od nas. Kiedy opadły okowy teorii Darwina, pojawiło się mnóstwo różnych idei objaśniających pochodzenie i rozwój człowieka i Ludzkości. Najprościej byłoby wziąć sobie za prarodziców jakichś Przybyszów z Kosmosu. Czy mieli oni jakąś awarię i w międzyczasie zasiedlili Ziemię jakąś ad hoc wyhodowaną rasą? – nieważne! Najważniejsze jest to, że wyjaśniono, w jaki sposób nasi przodkowie znaleźli się na świecie wcześniej niż gigantyczne gady.

Błąd polega na tym, że uczeni usiłują dowieść dokładnie tego, że ludzie pojawili się przed dinozaurami. Ale jeżeli zwrócimy się nie tylko do materialnych znalezisk, ale także do bogatego folkloru różnych narodów świata, to znajdziemy tam nie tylko dokładne opisy, ale całe „podręczniki” historii o życiu na naszej planecie najprzeróżniejszych ras istot podobnych i niepodobnych do człowieka. Poza folklorem istnieje także tajna historia napisana przez okultystów i teozofów oraz mistyków najróżniejszej maści, od najdalszych czasów. Oni ukrywali troskliwie ziarnka wiedzy, która dotrwała do naszych czasów z dalekich epok, a my idąc na „twardej ścieżce materializmu” głupio i żałośnie zapominamy o nich i tracimy w ten sposób historię naszej planety. Teraz jednak na podatnym gruncie dawnych legend dzisiaj wyrasta bujna wegetacja powieści fantastycznych i fantasy poczynając od „Władcy Pierścieni” R. R. Tolkiena do cyklu Harrego Pottera… (Prawdę powiedziawszy, to powinno się zacząć od powieści, nowel i opowiadań takich autorów, jak: m.in. E. A. Poe, H. Ph. Lovecraft czy R. E. Howard albo nasz J. J. Sękowski – uwaga tłum.)

Osądzać łatwo – udowodnić trudno…


… tym bardziej, że wykopaliska od czasu do czasu przynoszą takie niespodzianki, od których mózg w poprzek staje i się lasuje. Wszystkie zwierzęta pozostawiają po sobie ślady – także człowiek nie jest tu wyjątkiem. W Turkmenistanie został odkryty przez tamtejszych uczonych ślad ludzkiej stopy, którego wiek wynosił 150 mln lat – środkowa Jura w Erze Mezozoicznej. Żeby było ciekawiej, to wraz z nim znaleziono trójpalczaste tropy dinozaurów. Radzieccy uczeni oświadczyli, że nie ma dostatecznego dowodu na to, że jest to ślad ludzkiej stopy, choć nie mieli wątpliwości, co do tropów dinozaura. No pewnie! Niedostatecznie, bo przecież oni nie mogli nawet założyć, że nasi przodkowie polowali na dinozaury! Takim „prawdziwym” uczonym nawet nie przyszło do głowy, że w okolicy miasta Carson City, NE, USA, znaleziono w piaskowcu odciśnięty nie jeden ślad ludzkiej bosej stopy, ale cały łańcuch ludzkich tropów! Te tropy są bardzo wyraźne i nie pozostawiają żadnej wątpliwości – są to ludzkie ślady. Długość stopy wynosi – bagatela! – 51 centymetrów! Wiek znaleziska waha się w granicach 213 – 248 mln lat – czyli gdzieś na granicy Permu i Triasu. Te gigantyczne ślady nie wpisują się w schemat utartych poglądów. Nie pasuja do nich także „ślady boga” w Afryce i Śri Lance, gigantyczne kamienne i miedziane topory z Ohio i Wisconsin, USA oraz inne znaleziska. (W Europie podobne tropy sprzed 55 mln lat znaleziono odciśnięte w skałach Wielkiej Fatry na Słowacji, zainteresowanych odsyłam do pracy M. Jesenský’ego i R. Leśniakiewicza pt. „Tajemnica Księżycowej Jaskini”, Cockatoo 2006 – przyp. tłum.) Te ślady wpisują się doskonale w to, co wiemy na temat Gigantów z takich źródeł, jak Biblia, a dokładniej z jej Księgi Genesis – Rdz 6,1-4.

Także kamienne pomniki pozostawione przez dawne kultury pokazują nam m.in. gigantów, których wzrost wielokrotnie przewyższał ludzki. Ogromne wyobrażenia bogów w Egipcie, Indiach, Sumerze, Wyspie Wielkanocnej i obu Amerykach o wiele przewyższają normalny wzrost człowieka. (Także w Polsce istnieją legendy o kaszubskich olbrzymach – Stolemach, którzy wpisują się w tą tradycję Ludzkości – przyp. tłum.) Tradycja wznoszenia ogromnych pomników bohaterom istnieje we wszystkich dawnych kulturach i we wszystkich narodach świata, które wywodzą od nich swe pochodzenie. Wysokie sufity świątyń także sugerują to, że budowle te były przeznaczone dla istot o znacznie większym wzroście. O tym mówią także ruiny cyklopowych budowli pozostałych po dawnej cywilizacji, lub nawet kilku cywilizacjach, z Ameryki, Europy, Bliskiego Wschodu, Egiptu, Polinezji, Indii… Wszystkie te budowle charakteryzują się tym, że wznoszono je z ogromnych kamieni o masie setek ton. Podniesienie takich brył kamiennych na ogromne wysokości siłami tylko ludzi o „normalnym” wzroście i przeciętnej siły było dla nich niemożliwe, ale możliwe dla olbrzymów Przeszłości.

Dołączona grafika

Figurka z Acambaro - dziewczyna z dinozaurem i...


Dołączona grafika

... figurka kobiety igrającej z dinozaurem...

Istnieje jeszcze jeden fakt, który zwraca na siebie uwagę: wiele z tych budowli znajduje się w głębinach oceanów, niedaleko ich brzegów. To mówi o tym, że takie budowle dawniej wzniesiono na brzegu morskim, a po podniesieniu się poziomu Wszechoceanu naszej planety wskutek serii kataklizmów, o której mówią geolodzy, poszły one pod wodę. Wiele źródeł historycznych twierdzi wprost, że wskutek tych katastrof rasa Gigantów wyginęła. Legenda o Potopie Powszechnym znajduje się w repertuarze wielu narodów mówi wprost o katastrofie geologicznej (lub całej ich serii) która wydarzyła się w Przeszłości. „Władcy Ziemi” wyginęli i ślady po nich pozostały jedynie w mitach i legendach wspominających Złoty Wiek Ludzkości. (Podejrzewam, że odnosi się to także do Czasu Snu z legend australijskich Aborygenów – przyp. tłum.) Lemuria (albo Lanka – przyp. tłum.) pogrążyła się w odmętach Oceanu Indyjskiego, Atlantyda – w Atlantyku, Pacyfida tam, gdzie teraz znajdują się wyspy Polinezji, Hiperborea – w Pacyfiku czy Północnym Oceanie Lodowatym. Ludzie, którzy ocaleli po tym kataklizmie dali początek Ludzkości jaką znamy.Symulacja uderzenia meteorytu o średnicy 40 kilometrów


[url="http://"http://www.sm.fki.pl"]źródło[/url]
 • 1

#35

grzyman
 • Postów: 72
 • Tematów: 37
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem zwolennikiem zakazanej archeologi i uważam że chociaż część tych artefaktów jest prawdziwa a najbardziej ciekawią mnie te figurki dinków :P :mrgreen: :D
 • 0

#36

Paweł
 • Postów: 999
 • Tematów: 22
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe czy te figurki zachowuja proporcje wielkosci pomiedzy ludzmi a dinozaurami? Ale i tak ludzie olbrzymy, bawiacy sie z dinozaurami kilkadziesiat mln lat temu... Jak do tej pory szkielety tych gigantycznych zwierzat sa znaleziskiem powszechnym. Na szkielety ludzkich olbrzymow z tamtego okresu jakos oficjalnie nikt nie natrafil.

P.S. Link do zrodla cos nie dziala.
 • 0#37

NoMeansNo
 • Postów: 1534
 • Tematów: 8
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oficjalna nauka głosi wszem i wobec, że nasi przodkowie pojawili się na Ziemi nie więcej, niż 100.000 lat temu, a na kontynencie amerykańskim dopiero 12.000 lat temu.

:) to ciekawe. Np. obecnie przeważa przekonanie, że ludzie pojawili się w Amerykach około 15-16 tysięcy lat temu. A i np. sama Alaska mogła zostać zasiedlona około 20 tysięcy lat temu. Te 12 tysięcy to już nieaktulane.
 • 0

#38

michciu
 • Postów: 350
 • Tematów: 7
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co za różnica w porównaniu do tych milionów lat :)
 • 0

#39

NoMeansNo
 • Postów: 1534
 • Tematów: 8
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

różnica ogromna. Mówimy o 4 tysiącach lat, a rozglądając się po najbliższej okolicy bardzo dokładnie widać, że te 4 tysiące lat to bardzo dużo.
 • 0

#40

snemies
 • Postów: 645
 • Tematów: 6
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Patrząc z perspektywy tak dalekiego czasu 4 tyś to nie tak dużo, to błąd w obliczeniach. Równie dobra jest teoria że ludzie pojawili się na Alasce około 30 tyś lat temu, gdy również istniał pomost lądowy z Azji. Ciekawe natomiast jest to dlaczego najstarsze cywilizacje w Ameryce pochodzą z Andów i ogólnie Ameryki południowej? Czyżby ci Którzy przyszli przez Alaskę szybko chyc chyc na południe bo ciepło a potem stopniowo wracali? Jakoś dziwna teoria. Wystarczy zobaczyć gdzie leży Wyspa Wielkanocna żeby się przekonać że dopłynięcie w starożytności do Ameryki południowej przez ocean spokojny nie było niczym wyjątkowym, podobnie jak przepłynięcie Atlantyku, gdzie jego szerokość między Afryką a wybrzeżem Brazylii jest niewielka a na dodatek jest tam silny prąd morski, są setki przypadków przypadkowego przepłynięcia Atlantyku w czasie sztormów, i tak działo się już od starożytności.
Zastanowić powinien tez fakt, że w samej Ameryce północnej plemiona były bardziej zróżnicowane niż w Azji czy Afryce, istniało ponad 2000 odmiennych języków, a ludzie/indianie mieli kolor skóry od prawie białego po prawie czarny.


A jeżeli chodzi o miliony lat to fajna teoria i chciało by się w nią wierzyć tylko chyba bezspornym faktem jest że ludzie są ssakami, a te nie istniały przed dinozaurami. Cofanie historii człowieka o kilka milionów lat, nawet o 20-30 jest do zaakceptowania ale o 600 milionów to zdecydowanie przesada
 • 0

#41

Indoctrine
 • Postów: 1450
 • Tematów: 7
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Legalize, to na zdjęciach, zamiast dinozaura, bardziej przypomina mi jaszczurkę.
 • 0

#42

Legalize
 • Postów: 2723
 • Tematów: 123
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bardzo możliwe... Gdyby nie ten charakterystyczny grzbiet figurek to moglbym nawet rzec, że firgurki psa charta przypominają. Ale co tam...

Tak sie sklada ze data "przybycia" pierwszych ludzi do Ameryki jest stale wydluzana. Dzisiaj mozna juz przeczytac ze nawet 30 tys lat temu pojawili sie tam pierwsi ludzie... Co "naukowiec" to inne przypuszczenia. Lecz nie to jest najważniejsze...
 • 0

#43

NoMeansNo
 • Postów: 1534
 • Tematów: 8
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ponieważ stwierdzenie dokładnej daty jest fizycznie awykonlane. By takową podać trzeba się czymś podeprzeć. Np. takim śladem są ludzkie odchody: źródełko odchody sprzed 14 tysięcy lat + Archeowieści.
 • 0

#44

Migdalo
 • Postów: 125
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o te dinozaury - nie były tylko duże, były też wielkości kurczaków, wiec kobieta z figurki wcale nie musiała być gigantyczna. Poza tym żaden ssak nie istaniał 250mln lat temu, co wyklucza naszą ewolucje... No i przede wszystkim ten dinozaur bardziej wygląda na jaszczurkę(jaszczury z komodo?) bo dinozaury nie miały tak zginających się kręgosłupów. Nawet jak miały długą szyje to nie mogły nia operowac zbytnio. Jak dla mnie podróbka, tak samo jak szkielet humanoida odkryty około 1900r - czaszka wielkości współczesnego człowieka, szczęka jak u orangutana. Dopiero po 100 latach odkryto, ze to podróbka :roll:
Zresztą, wisiorek czy pokrywka od czajnika cos? jeśli wtedy ktoś zył to tworzył inna kulturę od naszej
 • 0

#45 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw
 • Tematów: 0

Napisano

...Poza tym żaden ssak nie istaniał 250mln lat temu, co wyklucza naszą ewolucje...

Hehe, tak długo żyjesz żeby głosić takie hipotezy?
A ja Ci mówię że ludzie chadzali sobie po naszej Ziemii dużo wcześniej i to nie jakieś małpoludy:mrgreen: :mrgreen:
Poniżej coś dla zachwycających się naszą wspaniałą oficjalną archeologią:
Archeologia okiem sceptyka
Pozdrawiam
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u