Skocz do zawartości


Zdjęcie

Azjatyckie tajemnice: święte figury pijące mleko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

AZJATYCKIE TAJEMNICE: ŚWIĘTE FIGURY PIJĄCE MLEKO


Zjawisko to jest niezwykle kontrowersyjne i choć naukowcy starali się znaleźć dla niego racjonalne wyjaśnienie, nie byli w stanie tego zrobić. Co im przeszkodziło? Może wiara i upór milionów wiernych, którzy wierzyli w zstąpienie swego Boga, a może to, że zjawisko po prostu jest niezwykłe i nie ma wytłumaczenia? Bo jakże wyjaśnić można picie mleka przez fotografię boga Ganeśy i wiele innych cudów, których ilość jest już wręcz przytłaczająca?

Dołączona grafika
Ganeśa - bóg mądrości, usuwający przeszkody, syn Śiwy i Parwati



21 września 1995 roku świadkowie w Indiach, zaczęli donosić o figurach pijących mleko. Działo się to również z innymi figurami na świecie, które przedstawiały hinduskich bogów. W ciągu 72 godzin figurki zaczęły pochłaniać mleko litrami. Dochodziło do tego w Kanadzie, Hong Kongu, Indonezji i Anglii. Nie podano ostatecznych wyjaśnień, jednak niektórzy przkonani byli, że to cud.

Telewizja, radio i gazety chętnie podejmowały temat niezwykłego zjawiska i nawet sceptyczni dziennikarze przystawiali figurkom bóstw łyżki z mlekiem i obserwowali, jak ono znika. Choć pojawiły się wyjaśnienia specjalistów o kapilarnej absorpcji oraz masowej histerii, ogromna ilość dowodów prowadziła do wniosku, iż rzeczywiście działy się rzeczy niezwykłe.

WĄTPLIWOŚCI ZNIKAJĄ RAZEM Z... MLEKIEM. RELACJE ŚWIADKÓW

Wszystko zaczęło się rankiem w świątyni na przedmieściach Delhi, gdy mleko ofiarowane posągowi Ganeśy zniknęło. Informacje o tym incydencie rozeszły się bardzo szybko i wkrótce ludzie zaczęli ofiarować mleko figurkom bogów, patrząc w zadziwieniu, jak znika. Ku świątyniom ruszyły tłumy, każdy chciał na własne oczy zobaczyć niewyjaśnione znikanie mleka. Z całego kraju zaczęły napływać doniesienia o figurach "pijących"ofiarowywane im mleko.

Dołączona grafika
Ganeśa pijący mleko


W jednej z największych świątyń stolicy, Birla Mandir, Pandit Sunderlal zaczynał właśnie służbę, gdy otrzymał telefon z doniesieniem o cudzie jaki miał miejsce na przedmieściach.

„Poszedłem, wziąłem łyżeczkę i wsadziłem ją w usta Ganeśy. Mleko zniknęło, figurka je poprostu wypiła. Potem dałem pić także Śiwie” - mówi.

Wstrzymano ruch uliczny w Delhi, policja zaczęła kontrolować tłumy gromadzące się setkami w świątyniach z dzbanami i innymi naczyniami z mlekiem przed posągami Ganeśy, boga mądrości i nauki oraz jego ojca Pana Śiwy - Niszczyciela w hinduskiej trójcy. W całym Delhi kobiety z wyższych sfer stały ze srebrnymi naczyniami wypełnionymi mlekiem pośród kobiet z niższych stanów w kilometrowych kolejkach, oczekując na swą kolej. W jednej ze świątyń w Delhi, kapłan poinformował, że ponad 5.000 osób odwiedziło miejsce kultu: „Mamy trudności z poradzeniem sobie z tak ogromnymi tłumami” - stwierdził.

Pewna gospodyni z Delhi, oczekująca dwie godziny, aby ofiarować mleko białej marmurowej statule Ganeśy, powiedziała: „Zły świat zbliża się do końca i może Bogowie nam pomogą.” Nawet sceptycy byli zdumieni: „To niewiarygodne. Moi przyjaciele powiedzieli mi o tym i myślałem, że to bajki" – powiedziała delhijska Mabati Kasori. "Ale potem zrobiłam to sama. Mleko zniknęło. Przysięgam, że łyżeczka była pusta.” Z kolei Parameesh Soti dodaje: „To nie może być oszustwo. Gdzie mogłoby znajdować się mleko? Zniknęło tuż przed moimi oczami!”

Suzanne Goldenberg, korespondentka z Delhi donosi: „Wewnątrz zaciemnionej świątyni, ludzie trzymają stalowe kubki bez skazy i gliniane dzbany przed figurą pięciogłowego Śiwy, niszczyciela zła i jego wężowego towarzysza patrząc w zdumieniu jak mleko poprostu znika. Choć niektórzy z wiernych przesadzaja z ilością ofiarowanego mleka swemu bóstwu, to podłoga wciąż pozostaje sucha.”

Indie pogrążyły się w chaosie. Miliony ludzi w całym kraju zaczęły ofiarować mleko bogom. Wkrótce wieści rozeszły się wśród hinduskich wspólnot w Singapurze, Hong Kongu, Nepalu, Tajlandii, Dubaju, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Doniesienia zaczęły napływać z całego świata. W Hong Kongu ponad 800 ludzi zgromadziło się w hinduskiej świątyni w Happy Valley, aby być świadkami tego, jak piją mleko posągi Kriszny i Brahmy znajdujące się obok statui Ganeśy, który wypił ponoć 20 litrów mleka.

Dołączona grafika
Rozmieszczenie zjawiska


W Wielkiej Brytanii również dochodziło do cudów w świątyniach i domach. W świątyni Viśwa w Southall w Londynie, 10.000 ludzi było świadkami jak prawie 40 – centymetrowa figurka byka Nandi i brązowy posąg kobry Shash Naag piły mleko z kubków i łyżek. 20 – letni Sushmith Jaswal mówi, że początkowo nastawiona była sceptycznie, ale potem jej wątpliwości zniknęły razem z mlekiem. „To było, jak błogosławieństwo” – mówi. Nita Mason również była świadkiem cudu. „To cud – Bóg stara się pokazać ludziom, że tu jest” - stwierdziła. Z kolei Girish Desai, pracownik bankowy z Edgware powiedział: „Słyszałem doniesienia, ale nie wierzyłem, dopóki nie doświadczyłem tego sam. Trzymałem łyżkę z mlekiem u ust jednego z bogów... a statua zaczęła pić. To mleko znikało wprost na moich oczach.”

W świątyni Gita Bhavan w Manchesterze, mleko piła 7.5 – centymetrowa figurka Ganeśy. Rakesh Behl, który "karmił" ją kilkakrotnie, powiedział: „Czy widzicie, jak szybko Ganeśa wypił? Jak można nie wierzyć, że to cud? To rzeczywiście pobudziło moją wiarę.” W domu należącym do Asha Ruparelii w Southall, gliniana figura Ganeśy umieszczona w sypialni również piła mleko. „Wypił 20 pintów mleka ostatniej nocy. Blisko 600 osób przyszło, aby to zobaczyć” - powiedziała właścicielka.

Inna zadziwiająca rzecz miała miejsce w głównej hinduskiej świątyni w Wimbledonie w Południowym Londynie. Mleko ofiarowane tam Ganeśy zniknęło i równocześnie w pomieszczeniu świątyni, gdzie zawieszone było wielkie zdjęcie Sai Baby, vibhuti (święty popiół) pojawił się na jego czole, a amrit (nektar) wypływał z jego stóp.

Wielu dziennikarzy śledziło te zdarzenia. Rebecca Mae z „Daily Express”, napisała: „Miałam dobry widok z boku i wszystko, co mogę powiedzieć, to że posąg wydawał się wypić połowę łyżki, gdy trzymana ona była przez wiernego. Reszta została dopita przez wyznawcę." Fotograf z gazety, który stał tuż po prawej stronie również przekonany był, iż figura rzeczewiście wypiła to mleko. Nie dostrzegł niczego, co pozwoliłoby na racjonalne wyjaśnienie tego zjawiska. "Jako była katoliczka, nie wierzę w historie o Matce Boskiej roniącej łzy. W rzeczywistości powiedzieć mogę, że byłam sceptyczna, jak każdy. Jednakże trudno jest odrzucić coś, gdy widzi się to na własne oczy” - dodaje Rebecca Mae.

Suzanne O'Shea również była świadkiem cudu: „Idąc za przykładem innych, uklękłam na podłodze obok figurki byka i umieściłam łyżeczkę deserową z mlekiem obok jego ust, podtrzymując ją obiema rękami. W ciągu kilku chwil mleko zniknęło, zaś w łyżeczce została kropelka, którą pobłogosławiłam się. Spróbowałam drugi raz i znowu, w ciągu sekundy mleko zaczęło znikać z łyżeczki.”

Dołączona grafika


Rikee Verma, dziennikarz „The Times”, pisze: „Jako osoba religijna, poszedłem najpierw do łazienki na górze i umieściłem łyżkę z mlekiem przy fotografii Ganeśy i byłem zaskoczony, łyżka została opróżniona do połowy i to zaledwie w kilka sekund. Sprawdziłem, aby się upewnić, czy szyba, za którą się znajdował nie jest mokra. Była sucha. Wprost nie wierzyłem w to, co widziałem. Był to jasny znak od bogów, mówiący: „Jesteśmy tu, oto dowód.” Potem udałem się do świątyni Śri Ram Mandir w Southall... Umieściłem łyżkę mleka pod trąbą i w ciągu kilku sekund była ona pusta. Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Ktoś nawet powiedział: „Nasz bóg wreszcie do nas przyszedł.”

Gdy media i naukowcy starali się wyjaśnić zjawisko, wielu hinduistów wierzyło, że to znak, że narodził się wielki nauczyciel. Rebecca Mae napisała: „Większość wiernych stwierdza, że chodzi do świątyni okazjonalnie i nie są z pewnością religijnymi fanatykami. Jednak byli przekonani, że narodził się nowy Bóg, który uratuje świat od złego.”

Krishna Anratar Dubey, znany astrolog wyjaśnił, że cuda takie mają miejsce, gdy na świecie zjawia się wielka dusza. W świątyni w Southall, gdzie świadkami cudu były tysiące ludzi, dyrektor Bharbari przedstawił swe własne wyjaśnienie: „Nasza Święta Księga mówi, że kiedykolwiek zło triumfuje na Ziemi, pojawia się wielka dusza, która usunie więzy złego, aby prawość mogła królować. Wierzymy, że to cud, a takie wydarzenia w hinduskich świątyniach mogą być znakiem, że pojawiła się wielka dusza, Kriszna albo Jezus Chrystus.”

ZOBACZ ZNIKAJĄCE MLEKO NA FILMIE!!!!

źródło: NPN
  • 0

#2

mart.in.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a jak dlugo to sie dzialo, mamy juz 2006, 11 lat pozniej
  • 0

#3 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Niektore z tych figur wykonane są podobno z materiału łatwo chłonącego wilgoć.
Tak naprawde to nie żaden cud, nadmiar mleka wypływa zwyczajnie na podest na którym stoi figura, i który cały jest zasłany kwiatami . Zasłaniają one wypływające mleko przed oczami wiernych.
Byl o tym film w N.G. lub Discovery. :wow:
  • 0

#4

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

inga, w tym przypadku też mi śmierdzi jakimś cwaniactwem, ale trza też pamiętać, że
takie programy jak Discovery i National Geografic wyjaśniają wszystkie, nawet te najbardziej
tajemnicze zagadki świata ;) Oni poprostu już wiedzą wszystko, nic ich już nie zaskoczy :P
  • 0

#5 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Zdaję sobie z tego sprawę. W jednym programie udowadniają, ze piramid nie budowali niewolnicy tylko ochotnicy, zas poł godz. póżniej, pokazują film o budowniczych tychże z tym ,że z wersją o niewolnikach.

Czasem sa beznadziejni. :hmm:
  • 0

#6

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ciekawa sprawa :) ciezko sie ocenia gdy sie na wlasne oczy nie widzialo.. Moje pytanie brzmni dlaczego akurat mleko? :)
  • 0



#7

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moje pytanie brzmni dlaczego akurat mleko? :)

Moze chca urosnac? ("pij mleko, bedziesz wielki" :-D )
  • 0

#8

Junk.
  • Postów: 72
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ciekawa sprawa :) ciezko sie ocenia gdy sie na wlasne oczy nie widzialo.. Moje pytanie brzmni dlaczego akurat mleko? :)


Z tego co pamietam panu Ganeszy ( temu z głową słonika) ofiarowywuje się właśnie słodycze i mleko z racji tego ze po prostu je lubi :) . Mleko i krowy zajmują szczególną pozycję w kulturze wedyjskiej.

Niektore z tych figur wykonane są podobno z materiału łatwo chłonącego wilgoć.


Bóstwa Nandy (ten byczek pana Sziwy) i Ganeszy przedstawione na tym filmie są wykonane z białego kamienia - granitu albo marmuru.
  • 0

#9

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście inne płyny też by zostały podobnie potraktowane (aby tylko miały podobne napięcie powierzchniowe).

Dla mnie to zwykła fizyka związana z naczyniami połączonymi. Zauważcie, że najlepiej "piją" te z dużą trąbką.

No i wypowiedzi tych ludzi, mało potrzeba niektórym by się "nawrócić"...
  • 0

#10

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie to zwykła fizyka związana z naczyniami połączonymi. Zauważcie, że najlepiej "piją" te z dużą trąbką.


Oczywiscie ze to fizyka i wszystko sie wylewa pod figurkami, widac to nawet na filmie:

Dołączona grafika
widac "kałuże" mleka za figurka

Dołączona grafika
widac mleko pomiedzy kwiatami

Dołączona grafika
znowu kałuża
  • 0

#11

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moze te figurki po prostu... wyprozniaja pecherze? :jump: ;) nie no zart.
  • 0



#12

kalokja.
  • Postów: 86
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chciałbym mieć taką figurkę w domu, piła by mleko razem z moim kotem :P
  • 0

#13

Shirohime.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:shock:
Jak dla mnie to naciągane. Figurki pijące mleko? Nie no, za dużo dla mnie.
<śmiech>
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych