Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oddawanie organów do przeszczepów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Oddawanie organów do przeszczepów. (115 użytkowników oddało głos)

Czy chciałbyś aby po Twojej śmierci Twoje organy zostały przekazane innej osobie?

  1. TAK! (89 głosów [77.39%])

    Procent z głosów: 77.39%

  2. NIE! (26 głosów [22.61%])

    Procent z głosów: 22.61%

Czy uważasz, że oddawanie organów powinno być obowiązkowe?

  1. TAK! (25 głosów [21.74%])

    Procent z głosów: 21.74%

  2. Nie mam zdania. (15 głosów [13.04%])

    Procent z głosów: 13.04%

  3. NIE! (75 głosów [65.22%])

    Procent z głosów: 65.22%

Co sądzisz o rządowej nagonce i propagandzie dot. doktora G.?

  1. Rząd dobrze robi, doktor G. to morderca i Anioł Śmierci! (12 głosów [10.43%])

    Procent z głosów: 10.43%

  2. Nie mam zdania. (66 głosów [57.39%])

    Procent z głosów: 57.39%

  3. Osądzanie w ten sposób jest żałosne. To wydanie wyroku przed jakimkolwiek postępowaniem sądowym. (37 głosów [32.17%])

    Procent z głosów: 32.17%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

j/w

Ja na pewno chcę oddać swoje narządy po mojej śmierci. Wydaje mi się, że ratowanie życia innym w ten sposób jest świetną rzeczą. Zupełnie nie rozumiem tych ludzi którzy nie mają zamiaru zostać dawcami... w ten sposób można uratować 5 osób! Polska przeżywa kryzys, dzięki naszemu rządowi i jego nagonką na niewinnego pana doktora G. którego porównują do Mengele.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
  • 0

#2

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja sam bym oddał organy po śmierci, ale na pewno nie powinno być to obowiązkowe, wszak to twoje ciało i nikt ci nie będzie dyktował co masz z nim zrobić :]

dzięki naszemu rządowi i jego nagonką na niewinnego pana doktora G. którego porównują do Mengele.

Nie wiem o co chodzi więc nie mam zdania ;]
  • 0

#3

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To w skrócie opiszę sytuację pana G. :)
CBA (Centralne Biuro Antykorupcyjne) w wielkim stylu aresztowało doktora G. zarzucając mu korupcję i uśmiercanie ludzi dla przeszczepów. Od razu pan Ziobro (Minister Sprawiedliwości, PiSowiec) na konferencji wrzucał na G. mówiąc, że "już nikomu życia ten człowiek nie odbierze", media zrobiły szum i ludzie zaczęli się bać przeszczepów - z miesiąca na miesiąc liczba przeszczepów spadała w niezwykłym tempie. Moja babcia (jako przykład) w to uwierzyła, i zaczęła mnie i moją rodzinę "przekonywać", że lekarze mordują jak tylko się dowiedzą, że się zgadzasz na przeszczep. Potem się okazało, że pan G. nikogo nie zabił, jest super lekarzem, wykonywał niesamowitą robotę i powinien raczej być przykładem świetnego lekarza. Ostatnio Gazeta Wyborcza doszła do informacji, że cała sprawa w CBA miała kryptonim Mengele (lekarz, hitlerowski zbrodniarz wojenny, robił eksperymenty na ludziach, zabił tysiące ludzi, nazywany Aniołem Śmierci) co oburzyło społeczeństwo. CBA parę dni temu wywiozła ze szpitali dane wszystkich pacjentów G., co wydaje się nielegalne we wszelkich środowiskach. I tutaj już dalej nie opisuję, bo można snuć setki teorii spiskowych na ten temat. Jest też sporo innych wątków związanych z tą sprawą ale ogólnie chodzi o to, że nasz rząd zastraszył ludzi którzy nie chcą oddawać przeszczepów.
  • 0

#4

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

TAK, chciałbym oddać organy (stale nosze przy sobie w portfelu na wypadek nagłej śmierci oświadczenie woli na ten temat)

NIE, nie wolno nikogo do tego oddawania zmuszać

Nie mam zdania - więcej informacji na ten temat nie jest mi znane - nie interesuje mnie on
  • 0



#5 Gość_shiyoto

Gość_shiyoto.
  • Tematów: 0

Napisano

po mojej śmierci
mogą sobie wziąć co im tylko potrzebne, nie tylko organy
po co mi to wszystko po śmierci ?
napewno już z niczego nie skorzystam , a innym mogę tylko pomóc

ja uważam że człowiek to nie ciało tylko "dusza" (jakkolwiek to nazwać)
ciało to "mięso" które i tak po śmierci, "zeżrą robaki "
już lepiej żeby ktoś pożył jeszcze kilka, kilkanaście lat, z moją wątrobą, nerką, sercem czy czymkolwiek co mu potrzebne będzie.

a to co zostanie ze mnie, do pieca
i prochy można dać rodzinie na pamiątkę :)

Okrutna Rzeczywistość :)

PS/ ale oddawanie organów nie powinno być obowiązkowe, jestem na NIE
ale można sie kłócić, do kogo należy ciało po śmierci ? trudne pytanie
  • 0

#6

Maru.
  • Postów: 160
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ja juz wyraziłem taką zgode, to nie może być oczywiście obowiązkowe ze względów religijnych, niektóre religie mogą tego zabraniać, jak np zabraniają transfuzji, a co do doktora G to najpierw musi być jakieś postępowanie sądowe i prokurator?
  • 0



#7

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ja też nie widzę żadnych przeciwwskazań żeby oddać swoje organy. jak będą zdrowe to niech biorą :]
oczywiście zmuszać nie powinni do tego.
a o tym lekarzu nie mam zdania :P
  • 0

#8

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystkim chętnym polecam:


OŚWIADCZENIE WOLI ODDANIA SWOICH ORGANÓW DO PRZESZCZEPU DO POBRANIA
  • 0



#9

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja też podjęłam taką decyzję, już kilka lat temu. Dowiedziałam się, że można wytatuować sobie specjalny symbol, który wyraża zgodę na oddanie swoich organów po śmierci. Muszę tylko znaleźć ten motyw.
  • 0



#10

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja bym bardzo chętnie wysłuchał osób (ok. 19%) które w ankiecie zagłosowały na "NIE" w sprawie oddawania organów. Pytam: dlaczego???
  • 0

#11

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pewno słyszeliście o tym skandalu z Holandii dotyczącego programu, którego nagrodą główna miała być nerka do przeszczepu.
ta sytuacja wskazuję właśnie na potrzebę oddawanie swoich narządów do przeszczepu, tym bardziej po naszej śmierci. ja jestem za ;)
  • 0

#12

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja bym bardzo chętnie wysłuchał osób (ok. 19%) które w ankiecie zagłosowały na "NIE" w sprawie oddawania organów. Pytam: dlaczego???

Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny i postrzega inaczej. Dlatego to, co dla większości wydaje się być oczywistym, nie musi być tak samo postrzegane przez mniejszość. Wszelkie kwestie ciała/organizmu to sprawa intymna - jakby nie patrzeć. Być może (albo na pewno..?) niektórzy z nas nie wyobrażają sobie, aby ich cięto w dłuż i wszerz - nawet po śmierci - w dobrym, bądź złym celu. Jest to sprawa indywidualna i moim zdaniem należy uszanować wolę innych - nawet, jeśli nam (w przypadku tego tematu - większości) wydaje się to być.. co najmniej 'dziwne', bądź niezrozumiałe.

Mimo wyrażenia swojego zdania, chętnie poznałabym tok myślenia w/w mniejszości, ponieważ może istnieć 1000 innych powodów.
  • 0



#13

Normand.
  • Postów: 123
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z oddaniem organów jest ponoć taki problem że muszą być wyjęte z jeszcze ciepłego ciała - 6h po zgonie to bodajże max. Tutaj pojawiają sie 2 kwestie: etyczna - czy można odłączyć aparaturę podtrzymującą życie osobie która wg diagnoz jest na skraju śmierci. Kwestia zaufania do lekarza: czy jest sie w stanie zaufać obcej osobie i powierzyć jej odłączenie nas od aparatury. To jest obcy człowiek i nie wiemy co nim kieruje - możliwe że chęć zysku, możliwe że zemsta ( "dobry" znajomy z przyszłości ).
  • 0

#14

Chorus777.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie mam nic przeciwko oddawania organów , pewnie je kiedyś komuś oddam. Przeszczepy nie powinny byc obowiązkowe . A co do doktora G nie mam zdania .
  • 0

#15

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Komuś bliskiemu bym oddał i jeżeli bym wiedział,że umrę,to wybrał osobę której chce przekazać swoje organy.Nie może być tak że z organów robi sie wielki biznes i wychodzi pózniej,że organy dostanie jakiś bogaty 90 letni Szwed za kupę kasy,a potrzebujące dziecko nie.

Obowiązkowe oddawanie organów?A niby z jakiej racji? :P Jak ktoś kiedyś napisał..sami w siebie inwestujemy i sami hodujemy,więc czemu jakiś sprywatyzowany szpital miałby bić kasę na naszych wnętrznościach.Niech zrobią odpowiednie przepisy na ta procedurę wtedy to będzie miało sens,bo jak na razie potrzebujący i tak musi bulić kupę forsy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych