Skocz do zawartości


Interesujące zdjęcia, bez logicznego wytłumaczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika

Interesujące zdjęcia, bez logicznego wytłumaczenia


Fotograficzne dowody na istnienie duchów pozostawiają wiele do życzenia. W większości przypadków ujawniają jedynie łatwowierność ludzi, którzy bardzo łatwo padają ofiarą oszustwa. Przedstawiam kilka interesujących zdjęć, które mimo skrupulatnej analizy nie dają się wytłumaczyć w tradycyjny sposób.


Dołączona grafika


Przypadek Watertown SS jest klasycznym przykładem autentycznej fotografii ducha. Tak uważa dyrektor amerykańskiego Instytutu Psychologicznego, Dr. Hereward Carrington. W 1924 roku Marynarze James Courtney i Michael Meehan zostali wyznaczeni, by wysprzątać czołg z ładunku, kiedy wykonywali swoje zadanie zostali pokonani przez gryzące dymy gazu i umarli zanim zdążyła nadejść pomoc. Tradycyjnie w takich okolicznościach ich ciała zostały wyrzucone do morza, w czasie marynarskiej żałoby twarze martwych marynarzy ukazały się na pokładzie statku! Od tamtego czasu jeszcze wiele razy widywane były duchy właśnie w tym miejscu.


Dołączona grafika


Nie zbyt dużo wiemy o specyfikach tej fotografii oprócz tego że para na zdjęciu już dawno nie żyje. W prawym górnym rogu widoczna jest zamglona forma w kształcie ludzkiej istoty.


Dołączona grafika


Niektórzy uważają, że postać sfotografowana przez Tony'ego O'Rahilly jest duchem dziewczynki, która zginęła w pożarze w 1677 roku. Mimo, że na powiększeniu wyraźnie widać twarz, sceptycy sugerują, iż jest to jedynie złudzenie optyczne.


Dołączona grafika


Na fotografii ze ślubu, wykonanej w Holandii, można dostrzec widmo zbliżające się do księdza. Sceptycy argumentują, iż na zdjęciu wykonanym pod innym kątem obraz jest identyczny, co wskazywałoby, że jest to po prostu plama światła natomiast zwolennicy teorii o istnieniu duchów; używają tego samego argumentu do poparcia swych twierdzeń.


Dołączona grafika


Za chłopcem wyraźnie widać jakąś postać, lecz czy to na pewno duch? Klisza mogłaby być podwójnie naświetlona, gdyby nie fakt, że postać znajduje się za plecami chłopca. Światło podające na widmową twarz także wskazywałoby na autentyczność zjawiska, zważywszy że całe zdjęcie jest raczej ciemne.


Dołączona grafika


W październiku 1991 roku o godzinie 4:32 kamery w jednym z brytyjskich nocnych klubów zarejestrowały widmową postać, snującą korytarzem. Zjawa była wystarczająco "cielesna", aby uruchomić system alarmowy, choć nie odkryto w tym czasie żadnych śladów włamania. Kierownik lokalu, przybyły na miejsce na wiadomość o włamaniu powiedział, że "postać uchwycona przez ruchomy obiektyw kamery odwróciła się i przeszła przez zamknięte drzwi kasy. Drzwi były zamknięte bardzo dokładnie, co widać na filmie video, a jednak wydaje się, że postać tak jakby przez nie przeniknęła". Natura zjawiska pozostaje do tej pory nie wyjaśniona.


Dołączona grafika


W 1991 roku podczas robienia rodzinnych zdjęć 2-letni Greg Sheldon Maxwell wskazał paluszkiem do góry i powiedział: "Babcia przyszła". Dopiero po wywołaniu kliszy dostrzeżono widmowy opar. Czy Greg zobaczył ducha zmarłej prababci? Czy na zdjęciu zdołano utrwalić postać, którą widziało tylko dziecko?


Dołączona grafika


W sierpniu 1987 roku, zwiedzając Muzeum Lotnictwa w Yeovilton ( Wielka Brytania ), pani Sayers przez chwile siedziała w śmigłowcu, który robił się w wojnie o Falklandy, zupełnie nieświadoma obecności widmowego towarzysza. Czy postać widoczna na zdjęciu jest tylko złudzeniem optycznym, czy - jak twierdzi pani Sayers - duchem poległego pilota?


Dołączona grafika


Na ekranie telewizora widoczna jest odwrócona twarz, mimo że oprócz dzieci w pokoju znajdował się jedynie fotograf. Podobne zjawisko widać na zdjęciu po prawej: tu twarz nieznajomego pojawiła się na ekranie wyłączonego odbiornika


Dołączona grafika


Ta fotografia została wykonana przez męża kobiety na zdjęciu w słoneczne popołudnie. W oknie na lewo od nich wyraźnie widać postać starszej kobiety z ulokowanymi włosami, oraz psa 'Buldoga' obok niej. Dom był wtedy pusty.


Dołączona grafika


Fotografia została wykonana 10 sierpnia 1991 roku na cmentarzu, została opublikowana w Chicago Sun-Times i National Examiner. Na zdjęciu widać postać kobiety siedzącej na nagrobku jej ubranie zupełnie nie pasuje do naszych czasów. Powyższa fotka jest wycinkiem pełnometrażowego czarno-białego zdjęcia.


Dołączona grafika


To jest powiększenie zdjęcia wewnętrznych schodów tego najbardziej nawiedzonego domu w Chicago "Hull Dom". Nie było niczego widocznego dla ludzkiego oka, kiedy fotografia została wywołana, mozna się bez problemu dopatrzeć czterech odmiennych "Cienistych Mnichów"


Dołączona grafika


To jest prawdziwe zdjęcie pokazujące młode dziecko leżące na podłodze. Dookoła niego widać stary kij, fotel bujany, plecionki, ładnie ozdobiony dywan na podłodze i coś co wygląda jak Duch obok dziecka. Przypuszcam że nie była to sztuczka aparatu fotograficznego, a sfałszowanie zdjęcia na kliszy fotograficznej przez tego kto je robil było niemożliwe.


Dołączona grafika


Nie wiele wiadomo na temat tego zdjęcia, poza tym że zostało zrobione dość niedawno przez przypadkowego człowieka telefonem komórkowym Nokia 7250 w Eastwood City. Osoba robiąca zdjęcie nie widziała nikogo poza dwoma dziewczynami, natomiast na fotografi widoczna jest dziwna postać, która chwyta kobietę za rękę, odziwio nie żadnego dotyku.

Opracował: Nivers
  • 0

#2

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat został wydzielony.
  • 0



#3

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawy zbiór fotografii w jednym miejscu, co do niektorych mam pewne wątpliwości ale znowu inne zadziwiają.
Na pewno wsrod tych zdjec jest jakis fake, ale takie zdjecia i taka ilosc mogą przekonywać do tego że duchy są wsród nas.
  • 0

#4

twinsen.
  • Postów: 171
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektóre bardzo Ciekawe, co do prawdziwości trzeba by się rozwodzić i zastanawiać nad każdym z kolei. Ale niektóre jak już było napisane robią wrażenie.
  • 0

#5

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajne fotki, niektore to moga byc poprostu fotomontaze :P

Np ten ostatni :P
  • 0

#6

Szudrun.
  • Postów: 26
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tym helikopterem i tą starszą kobitą, to nie moge dopatrzeć się ducha.
  • 0

#7

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tez nic tam nie widze, natomiast to ostatnie zdjecie mnie przeraza ilekroc je zobacze. Czy to aniol stroz czy wrecz przeciwnie? brrr
  • 0

#8

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajna jest fotka 7, podobno malutkie dzieci, chyba do lat 2 lub 3 widzą normalnie duchy. Potem tracą tą zdolność. A na fotce z helikopterem niewidzę ducha, chyba ,że jakieś światło na szybie.
  • 0

#9

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

na fotce 7 widac na drugim siedzeniu postac.
nie jest ona cała i byc może jest tylko odbiciem światła.


obrysowałam postac:)
  • 0

#10

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja ciagle tam nic nie widze :P
  • 0

#11

Gside.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Wszystkie już kiedyś widziałem. Wszystkie według mnie to jedna wielka ŚCIEMA !
  • 0

#12

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No ja bym nie był pewny czy to ściema...Sam mam fotke ducha na komie, a wiem, że autentyczna, bo sam robiłem... :P Tylko póki co nie mogę zrzucić na kompa, bo nie mam kabla USB :/ Ale jak tylko sprawię sobie nowy telefonik, to wrzucę na forum to zdjątko :) Odwołując się do tego, że małe dzieci do wieku 2 czy 3 lat są w stanie widzieć duchy-całkiem możliwe, podobno ja widziałem jak miałem 2 lata w dzień pogrzebu mojej cioci...Matka mi opowiadała (nie była wteyd na pogrzebie bo nie chciała mnie samego zostawiać) wyszedłem z pokoju stanąłem i powiedziałem, że "ciocia przyszła"...A jak wiadomo był jej pogrzeb :P No cóż, ale też nie można wierzyć we wszystko, co rodzice mówią, ja osobiście tego nie pamiętam także wiecie :) Sorki na Off Topic :D
  • 0

#13

Picu.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam, ale mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie na zdj. 8 jest duch?
Bo nie zauważam tam nic prócz kobiety w pojeździe...
Ogólnie zdjęcia fajne, najbardziej wiarygodne wg. mnie jest zdj. 1 i ostatnie.
  • 0

#14

gorgu.
  • Postów: 10
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam, ale mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie na zdj. 8 jest duch?
Bo nie zauważam tam nic prócz kobiety w pojeździe...
Ogólnie zdjęcia fajne, najbardziej wiarygodne wg. mnie jest zdj. 1 i ostatnie.


masz racje ja tez tutaj nic nie widze a po za tym zdjęcia są :o
  • 0

#15

K.....
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może mi ktoś powiedzieć gdzie na zdjęciu nr.13 jest duch ;>? Bo ja tam widzę tylko tego leżącego chłopca i meble dywan etc. Tak to mnie te zdjęcia nieprzerażają ale ostatnie zdjęcie to fake jak nic
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych