Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciemna strona życia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Analiza ta ma związek z tematem Mowa Odwrotna. W tym miejscu proszę o komentarze nawiązujące wyłącznie do tej analizy.


Ciemna strona życia
część I



Ciemna strona przegrywa i przegra ostatecznie, z powodu okoliczności, będących poza kontrolą. W odwrotnym wymiarze do tego, ten fakt jest już dokonany, choć minie jeszcze trochę czasu, zanim wszystko zostanie przedstawione przed naszymi oczyma.


Mowa odwrotna czy odwrotna rzeczywistość?

Kiedy David Oates dokonał zdumiewającego odkrycia Mowy Odwrotnej - uczyniony został pierwszy krok, do całkowitego poznania tego fenomenu. Pomysł odwracania nagrań audio w celu poznania prawdy jest sam w sobie zdumiewająco skuteczny. Dzięki temu, możemy teraz analizować wypowiedzi autorytetów i poznawać prawdę, która płynie wraz z tymi wypowiedziami. Możemy nawet odwracać własne komentarze i dzięki temu otrzymać osobistą odpowiedź od własnego podświadomego umysłu. Mowa odwrotna, jest bez wątpienia największym odkryciem naszej ery. Pozwala nam docierać do głębi nas samych, poznawać naturę świata, w którym żyjemy. Esencją jest możliwość poznania wszystkiego, poprzez odwracanie naszych własnych komentarzy. Do tej pory Mowa Odwrotna nie jest brana pod uwagę na scenie światowej, a odkrycie Davida jest dyskredytowane - powody takich działań znaleźć można na jego stronie internetowej:

"Odnoszę się do Twojej prośby aby mowa odwrotna podlegała konsekwencjom prawnym. Słuchałem Twoich kaset i osobiście przekonałem się, że zjawisko to istnieje... Wydaje się całkiem jasne, aby Policja używała takich materiałów badając mowę odwrotną - co pomogłoby w śledztwach... Wydaje się, że znaczenie tych kaset jest ogromne dla poznawania politycznej, wojskowej i przemysłowej natury... Myślę, że odkrycie ma charakter "puszki z robakami" - zostanie bez wątpienia zignorowane przez wszystkich, w nadziei, że po prostu odejdziesz i zaprzestaniesz badań."

James Rossiter, LL. B, G.A, G.D.L.P, Dip Ed. (Południowa Australia)


Od kiedy sam badam zjawisko mowy odwrotnej - począwszy od wczesnych lat 90, podążam za wskazówkami Oates'a - otrzymuję całe frazy, dziwne sentencje mowy odwrotnej. Zaznajomiłem się, z używaniem metafor podświadomego umysłu - zgłębiając prace Oates'a. Odkryłem coś... przez przypadek.

Pewnej późnej nocy odwracałem nagranie audio telewizyjnego show. Gospodarz programu przeprowadzał wywiad z aktorką, Nicole Kidman, która właśnie powróciła z Nowej Zelandii. Po wykonaniu rutynowych odwróceń nagrania, pozwoliłem aby jedna próbka audio odtwarzana była w pętli. Słuchałem jej bez ustanku. Po około 30 pętlach, usłyszałem coś co wybudziło mnie natychmiast z mojego sennego stanu.

W nagraniu puszczonym od tyłu, gospodarz programu pyta aktorkę dlaczego nie mógł się z nią skontaktować przez Internet. Ona odpowiada, że zwykle korzysta z Internetu, ale tym razem uznała to za niewłaściwy sposób. Gospodarz pyta ponownie, o osobiste informacje i natychmiast z ust aktorki padają osobiste informacje na jej temat. Żadne z tych pytań nie było zadane wprost w tym telewizyjnym show. Cała konwersacja byłą kryształowo czysta - aby ją usłyszeć. Podobne anomalie znalazłem na innych próbkach puszczanych od tyłu. Od tej pory byłem w stanie odnaleźć wiele informacji na wszystkim, co tylko udało mi się odtworzyć wstecz.

Jeśli nagranie zawiera w sobie emocje, to odwrócona próbka będzie bardzo wyraźna. Jeśli emocji będzie mniej, to w odwróconej wersji nadal będzie można usłyszeć szereg informacji, ale będą one wymagały większego skupienia i lepszego dostosowania parametrów technicznych nagrania. Przesłuchiwałem od tyłu całe konwersacje...


Anomalie

Idea konwersacji, które przebiega w dwóch kierunkach prowadzi nas do wstrząsających wniosków. Spróbujmy wyobrazić sobie nagranie - konwersację dwóch osób - odtwarzane w dwóch kierunkach jednocześnie. Odpowiedzi na pytania pojawiają się zanim te pytania zostaną w ogóle zadane!

przykład:

nagranie audio, 2 osoby: OSOBA1 i OSOBA2

próbka odtwarzana normalnie:

OSOBA1 - zadaje pytanie
OSOBA2 - odpowiada na pytanie

próbka odtwarzana do tylu:

OSOBA2 - odpowiada na pytanie (słyszane tylko przy odtwarzaniu wstecznym)
OSOBA1 - zadaje pytanie (słyszane tylko przy odtwarzaniu wstecznym).

Wynika z tego, że u źródła nie ma czegoś takiego jak czas. Idea ta pomaga nam zrozumieć istnienie zbiorowej podświadomości, która jest powodem używania języka metafor - będących częścią języka podświadomego umysłu. Każdy używa tych metafor w podobnej modzie. Odwrotna mowa faktycznie pochodzi z innego wymiaru i splata się z wymiarem, w którym żyjemy. To wyjaśnia fakt, że czasem zdarza się - odtwarzając nagranie od tyłu - że dana osoba mówi w nim, że wie, że nagranie to zostanie odwrócone, a nawet wskazuje kto będzie dokonywał przesłuchania nagrania.

Pewnego razu odwracałem nagranie prezesa rady ministrów Australii, John'a Howarda. Robiłem to nieco w pośpiechu, przygotowując się do wyjścia na spotkanie i na ostatnim fragmencie, tuż przed tym gdy miałem opisać wnioski z odsłuchania tego fragmentu usłyszałem to:

"Niepokojące odwracania i przebiegi. Większość pominie to, ale mają mnie teraz."

Informacja, którą odwracałem była decydującą w mojej pracy mającej na celu poznanie jego roli w światowych aferach. Jego podświadomość została zaniepokojona tym, że dotarłem do odwróconych zapisów - tym, że miałem te informacje i być może, że mógłbym je ujawnić. Ponieważ w początkowym wymiarze nie istnieje czas, mowa odwrotna często przewiduje wydarzenia, które jeszcze nie miały miejsca w naszej linii czasu. Posiadam zapisy z odwróconych nagrań, opisujące zdarzenia, które jeszcze nie nadeszły.

W mojej pracy, jeśli analizuje się dużą ilość próbek, na pewno można spodziewać się efektów - nagroda przychodzi z czasem. Używam próbek audio nie dłuższych niż 30 sekund korzystając z programów Goldwave i SoundForge 6.0 do analizy. Zwalniam mowę do 70% normalnego tempa i czasem korzystam z filtra bandpass aby pozbyć się szumu. Filtr ten nie ingeruje jednak we właściwe nagranie - więc próbki są wierne oryginałowi. Inną prostszą metodą jest skorzystanie z prostego rejestratora dźwięków, jaki każdy z nas ma na swoim komputerze. Dla przykładu (przypis. w systemach windows) jest to Menu Start / Akcesoria / Rozrywka / Rejestrator Dźwięku (menu efekty, odwróć). Sam korzystałem z tego prostego narzędzia kiedy zaczynałem swoją przygodę z mową odwrotną.

Najbardziej godną uwagi anomalią wydaje się różnica jaka zachodzi między naszym stanem codziennej świadomości a stanem świadomości poza naszą rzeczywistością. Wygląda na to, że "coś" kieruje nami w życiu a wszelkie zmiany zachodzą w krótkich okresach czasu. Wyobraźmy sobie świat bez kłamstwa u swego początku...

C.D.N


by Dimitri Hristianos
Tłumaczył Eurycide
www.paranormalne.pl

  • 0



#2

angren.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mam takie pytanie od tego fragmentu czy masz jakas mp3 czy inny plik z normalnym tekstem i odwroconym zeby osbie porownac ?
  • 0

#3

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

mam takie pytanie od tego fragmentu czy masz jakas mp3 czy inny plik z normalnym tekstem i odwroconym zeby osbie porownac ?

Co sobie porównać? To o czym mówi ten koleś?
Przecież sam możesz sobie odwrócić dowolną mp3...
  • 0



#4

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

angren: http://www.paranorma...m...ost&p=15258

przejrzyj caly tamten temat
  • 0



#5

angren.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wlasnie o cos takiego mi hodzilo dzieki
  • 0

#6

angren.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

znalazlem taka stronke sa nie niej fragmenty piosenek i ich odwrocenia nic specjalnego ale fajne

http://jeffmilner.com/backmasking.htm
  • 0

#7

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Eurycide ja jestem innego zdania ,bo już nieraz nagrywałem rozmowy czy to moje czy moich znajomych w których było mnóstwo emocji ale nic nie słychać od tyłu. Zbieg Okoliczności, Może nasz umysł płata nam figle,cokolwiek. Pozdrawiam
  • 0

#8

Bizmut.
  • Postów: 60
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam,

temat sam w sobie mnie bardzo zainteresował i mam parę pytań związanych z nim:
1.Skoro mowa odwrotna obrazuje nasze emocje i uczucia to czy nie lepiej słuchać, dam tu na przykład nagrań z koncertów niż ich studyjnych odpowiedników? Na moją logikę, ludzie mają na pewno większe emocje na żywo, niż podczas nagrywania w studiu.
2.Mam ten program Audacity i jestem ciekaw czy mogę zapisać te odwrócone pliki w formacie mp3. Jeżeli tak, to w jaki sposób, a jeżeli nie, to prosiłbym o podanie jakiegoś prostego sposobu.
3.Na koniec, jako, że trochę już posiedziałem w tej odwrotnej mowie to polecam piosenki starego polskiego zespołu Illusion, szczególnie z płyty "Illusion 4". Są to nagrania z koncertów i oprócz naprawdę ciekawego brzmienia jakie można uzyskać poprzez odwrócenie czasu, to przy dobrym wsłuchaniu można też usłyszeć o czym śpiewają.

Pozdrowienia!!!
  • 0



#9 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Stairway to Heaven jest najlepsze :D ciekawe jak to się zrobiło ?(
  • 0

#10

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

same się nie zrobiło ,wg. mnie był to celowy zabieg artysty(ów).
  • 0

#11

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wg. mnie był to celowy zabieg artysty

Niby jak? :o

Za bardzo nie widze mozliwosci zrobienia takiego czegos, najlepiej sam wymysl jakis wyraz i sprobuj go "zakodowac" w mowie odwrotnej :D
  • 0

#12

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mi właśnie wpadło coś takiego do głowy, napisze tutaj bo to też swojego rodzaju odniesienie do analizy.

Co by byłovgdyby nagrać Leppera i Łyżwińskiego wypowiadającego się na temat Sex-Afery?
  • 0

#13

Świstak.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mi właśnie wpadło coś takiego do głowy, napisze tutaj bo to też swojego rodzaju odniesienie do analizy.

Co by byłovgdyby nagrać Leppera i Łyżwińskiego wypowiadającego się na temat Sex-Afery?


Sprawdź i się dowiemy :)
  • 0

#14 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

same się nie zrobiło ,wg. mnie był to celowy zabieg artysty(ów).


właśnie spróbuj cos nagrać tak żeby od przodu i od tylu dało sie zrozumieć nie pojedyncze słowa tylko całe zdania :D tylko pamietaj że ta piosenka ma już 36 lat więc o komputerze lepiej zapomnij :D powodzenia :D
  • 0

#15

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mam narazie zadnych nagran z Lepperem, a dziwieki z Youtube, nie sa rejestrowane, jak znajde na eMule albo Bearshare, to napisze wyniki. ;)

Chruszczow- racja, aczkolwiek na JeffMarils czy jakoś tak, są dwie piosenki po któych widać że były specjalnie nagrywane. Miedzy innymi: "You foun a secret message."
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych