Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reuters: Oczy Boga? Oczy Chrystusa na obrazie zamykają się i otwierają


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tajemniczy obraz przedstawiający Jezusa Chrystusa przyciąga ludzi z całych Czech. Obraz pokazuje twarz Syna Bożego z zamykającymi się i otwierającymi oczami. Wielu gości prowadzonej przez Oldricha Klimę "Galerii Handricat" w Pilsen pyta, czy jest to tylko świetlna sztuczka, czy może coś bardziej duchowego.

Jezus z zamkniętymi oczami - taką postać prezentuje ów stupięćdziesięcioletni olejny obraz... ale czy na pewno?

Wystarczy, że zrobisz krok do tyłu, a Syn Boży będzie spoglądał na ciebie otwartymi oczyma.

"To jest naprawdę rzecz tajemnicza. Każdy, kto spojrzy na obraz, jest zgodny co do tego, że wewnątrz tego obrazu jest coś głębokiego. Niektórzy wracają raz po raz, by po raz kolejny go zobaczyć", mówi antykwariusz Oldrich Klima. Obraz namalowany przez nieznanego artystę kupił niegdyś właśnhie Klim. Od kiedy wystawił go w swoim sklepie w Pilsen, przyjeżdża do niego bardzo wielu gości.

"Ludzie reagują na obraz różnie, jedni pozytywnie, inni negatywnie. Gdy zobaczyłem go po raz pierwszy, byłem przerażony. Teraz jestem do niego nastawiony przyjaźnie. On posiada dobre cechy i nie widzę w nim żadnego zła", mówi Klima.

Jeden z oglądających obraz twierdził, że przedstawia on zarówno anioła, jak i diabła. Nikt jednak nie wie, czy taki akurat był zamysł artysty.

Doniesienie Agencji Reutersa z 20 grudnia 2006
Tłumaczenie: Ivellios, http://www.paranormalium.pl
  • 0



#2

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Musi robić niezłe wrażenie na oglądających.
Szkoda,że Reuters nie dodał zdjęcia tego obrazu do artykułu.
  • 0



#3

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro obraz ma 150 lat to dlaczego dopiero teraz zauważono, że oczy na nim się otwierają i zamykają....
  • 0

#4

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja mam w domu obraz Jezusa co wodzi wzrokiem za oglądającym. TO chyba taki malarski trik :)
  • 0

#5

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja mam w domu obraz Jezusa co wodzi wzrokiem za oglądającym. TO chyba taki malarski trik :)

Hehe też mam taki :) A to z otwieranie i zamykaniem oczu, to raczej złudzenie optyczne, iluzja, ale to trzeba by zbadać.
  • 0

#6

Vodzus.
  • Postów: 65
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do śledzących oczu - nawet mój brat umie takie namalować. I nawet nie ma do tego specjalnej techiki malarskiej...
Ale nie mam pojęcia, jak oczy mogą się zamykać i otwierać...
  • 0

#7

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja widziałęm kiedyś podobny obraz, tylko że u tamtego oczy były napędzane elektronicznie.

Może ktoś ma zdjęcie tego obrazu ?
  • 0



#8

Kasalagupagu.
  • Postów: 163
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe czy jeżeli ktoś stoi krok wcześniej i krok do dalej to jeden widzi zamknięte a drugi otwarte oczy. Chciałabym zobaczyć ten obraz.
  • 0

#9 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

To napewno trik malarski :)
  • 0

#10

Dedisz.
  • Postów: 130
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie się wydaje że to działa na takiej samej podstawie jak takie karteczki w chipsach, wystarczy je przechylać a obrazek na nich się rusza, były też takie żetony z pokemonami.
  • 0

#11

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Próbowałem poszukać zdjęcia tego obrazu, ale nic nie udało mi się znaleść. Szukałem na stronie miasta, w wikipedii i nic :/ Jest to zapewne jakieś złudzenie optyczne, co do tego nie ma wątpliwości.
  • 0

#12

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jest to zapewne jakieś złudzenie optyczne, co do tego nie ma wątpliwości.

Zawsze może być to zjawisko nadprzyrodzone i po przeczytaniu samej informacji nie można definitywnie stwierdzić, że tak nie jest. Chociaż sam uważam, że najpewniej jest to złudzenie optyczne.
  • 0

#13

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mialem kiedys taki obrazek, na ktorym bylo widac dwie twarze, ktore po odejsciu od monitora zamienialy sie miejscami. niestety nie moge go teraz nigdzie znalezc :/
tam to polegalo w kazdym razie na tym, ze jeden obraz byl wyrazny, a drugi rozmyty. z bliska obraz wyrazny ma dla nas wieksze znaczenie. z daleka odwrotnie.

edit: mam go http://www.zludzenia...745,7614,179257
;)
  • 0

#14

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

edit: mam go http://www.zludzenia...745,7614,179257

Myśle że trik tkwi w czole i oczach, jakoś tak zauważyłem ze twarz zaczyna zmieniać się właśnie od czoła i potem od oczu.
  • 0

#15

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[url="http://novice.siol.net/default.aspx?site_i...d=108&pgn=1"]http://novice.siol.net/default.aspx?site_i...d=108&pgn=1[/url]

jest tam relacja TV i można zobaczyć obraz
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych