Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obcy utworzyli nasz Księżyc?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Księżyc jest po prostu starą, nudną kępa szarych skał na nocnym niebie. Tak?
Prawdą, jest, iż nasz księżyc jest generalnie szokującą tajemnicą. Poniżej przedstawiamy interesującą anomalie, które zasugerują, że nasz księżyc ma inny początek, niż się tego spodziewaliśmy, że to co nam wpajano, jest jedyną logiczną odpowiedzią.

Nikt nie wie, jak powstał nasz Księżyc
Pomimo popularnych teorii, nie ma żadnego ostatecznego wytłumaczenia jak powstał, albo skąd wziął się księżyc. Wstrząsającym jest fakt, że postawiliśmy ludzką stopę na jego powierzchni, analizowaliśmy księżycową skałę i stos danych z misji Apollo i tuzinów innych satelity. Ale wciąż brak odpowiedzi...
Problem w tym, że czym więcej danych, tym więcej pytań. Nasz Księżyc jest bardziej skomplikowany, niż ktokolwiek podejrzewał.

Księżyc Jest Starszy Niż Ziemia:Dołączona grafika
Najszerzej przyjętą teorią mówiącą, jak powstał nasz księżyc, jest to, że duża asteroida, wielkości Marsa, zderzyła się z Ziemią w kolosalnym zderzeniu, które wysłało mnóstwo materii na orbitę Ziemi, materia ta stopniowo uformowała się do postaci, którą znamy dziś jako Księżyc. Teoria ta wydaje się ignorować znaczący fakt ujawniony po zbadaniu próbek księżycowej ziemi i skał dostarczonych na Ziemię przez astronautów Apollo: fakt, że księżyc i Ziemia prawdopodobnie nie składają się z tych samych skał i minerałów, biorąc pod uwagę ogromnie różne w wieku próbek Księżyca i Ziemi. W 1973 podczas Księżycowej Konferencji, zostało ujawnione, że jedna skała księżycowa została datowana na 5.3 miliarda lat, co czyni Księżyc ok. miliarda lat starszym od naszej planety!

Orbita zbyt gładka, by mogła być prawdziwa:
Nasz księżyc jest jedynym księżycem w słonecznym systemie, który ma stacjonarną, doskonała kołowa orbita. Przekreślać teorię, że księżyc był tylko wędrowną asteroidą, która zbliżyła się i została złapana przez przyciąganie Ziemi. Dziwne, że środek ciężkości księżyca jet o 6000 stóp (1828,822 Metra) niż geometryczne centrum Ziemi (co powinno spowodować zachwianie się położenia księżyca), ale wybrzuszenie księżyca ułożone jest po odległej stronie, z dala od Ziemi. "Coś" musiało położyć Księżyc na orbitę z wielką dokładnością, otrzymując idealną odległość od Ziemi, idealny kurs i prędkość.

Zaćmienie słońca: Dołączona grafika Większe zdjęcie TU
Wiedziałeś, że Ziemia jest JEDYNYM miejscem w naszym układzie słonecznym, gdzie można oglądać zaćmienie słońca? Nie ma żadnego astronomicznego powodu, dlaczego księżyc i słońce pasują tak idealnie do siebie, gdy zachodzi zaćmienie, które powtarza się co 18 miesięcy. Żadna inna planeta nie ma tak idealnie "ułożonego" księżyca jak Ziemia.
Szansa takiej "kooperacji" planety z jej księżycem jest bardzo mała, tym bardziej znikomym jest fakt, iż nasz księżyc sam obrał taką orbitę.

Pusty księżyc:
Gęstość księżyca wynosi 3.34gm/cm3(3.34 razy równy poziomowi wody) podczas gdy Ziemia ma 5.5. Co to znaczy? W 1962 naukowiec NASA Dr. Gordon MacDonald powiedział: "Przy danych astronomicznych, które posiadamy, bardziej prawdopodobne jest, że wnętrze księżyca jest raczej puste, niż to, że jest on jednolitą kulą".

Also to suggest a hollow core is the fact that the Moon Echoes[Nie mogłem nic logicznego z tego wydukać...]. 20 Listopada 1969 załoga Apollo 12 wyrzuciła księżycowy moduł, w kierunku Księżyca, celowo doprowadzając do kolizji. Uderzenie LM'a[Zapewne nazwa odrzuconego modułu](około 40 mil{~65 km} od miejsca lądowania Apollo 12) spowodowało sztuczne trzęsienie powierzchni Księżyca z zaskakującymi cechami: Księżyc zachował się jak dzwon, emitując fale przez ponad godzinę. Zjawisko zostało powtórzone pod czas misji Apollo 13 (celowo "bombardując" Księżyc), osiągając jeszcze bardziej wstrząsające rezultaty. Urządzenia sejsmiczne zarejestrowały odbicia, trwające 3 godziny i 20 minut i podróżujące na głębokość 25 mil{~40km}, prowadząc do wniosku, że Księżyc albo ma bardzo lekkie jądro, albo w ogóle go nie ma.

Księżyc ma ciemną stronę...:Dołączona grafika Większe zdjęcie TU
Ciemna strona Księżyca, nie oznacza, że nie jest on oświetlony, znaczy to, że nie widzimy i nie możemy zobaczyć jej z ziemi. Po przez rotację, Księżyc zwrócony jest do Ziemi tą samą stroną[przyp. trochę to dziwne, według mnie]. Ciemna strona Księżyca jest oświetlona przez ok. 14 dni, czyli połowę drogi w okół Ziemi. Niemożliwym jest zobaczyć ciemną stronę Księżyca z obserwatorium usadowionego na Ziemi. Generalnie rzecz biorąc, tylko statek kosmiczny na "Dalekiej orbicie" jest w stanie zrobić zdjęcie "Ciemnej strony" Księżyca. Ale co tam jest?jest na ciemnej stronie Księżyca?

Wcale nie jak Ziemia:
Księżyc ma 3 różniące się od siebie warstwy skalne. Ciekawym jest fakt, iż skały z najgłębszych warstw zostały znalezione na powierzchni. Don Wilson oświadczył "Obfitość tytanu na powierzchni, spowodowana jest, wedle słów kilku geologów, dostarczaniem go w jakiś sposób na powierzchnię Księżyca.... ten pierwiastek, zwykle obficie występujący pod powierzchnią, w tym przypadku jest na powierzchni." Jedną ze znaczących różnic po między Ziemią a Księżycem jest znaczący brak metalicznego żelaza na Księżycu. "Jeśli Ziemia i Księżyc powstały jednocześnie, jedno obok drugiego, to dlaczego jedno ma żelazo a drugie nie?". Istniejące różnice sugerują, że Ziemia i Księżyc powstawały z dala od siebie. Idea granicząca z głupotą astrofizyki może pomóc w wyjaśnieniu, jak dokładnie Ziemia zdobyła naturalnego satelitę.

Czy Obcy Utworzyli Nasz Księżyc?
Z Ich punktu widzenia, Księżyc jest doskonałym miejscem na bazę. Jego struktura jest idealna dla stworzenia podpowierzchniowej infrastruktury, jego twarda tytanowa powierzchnia tworzy doskonałą zasłonę, przed wykryciem, a ciemna strona jest idealną lokacją do umiejscowienia wejścia do podpowierzchniowej bazy.

Dowody na istnienie struktur na Księżycu
Nie kończy się to wszystko na słowach. Dowody na pozaziemskie bazy na Księżycu i sztuczne struktury można zobaczyć na oficjalnej stronie Navy lunar image browser. Dokładne położenie owych struktur wkrótce zostanie opublikowane na stronie AlienVideo

Tłumaczenie: BlackPerson
Dla: Paranormalne.pl

PS:
Jest to mój pierwszy przetłumaczony tekst (z Angielskiego na Polski), nie tłumaczyłem go wedle własnych przekonań i starałem się przetłumaczyć tekst najlepiej jak potrafiłem.
  • 0



#2

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawie brzmi :) Ale jak obcy mogli stworzyć coś tak wielkiego i współgrającego z Ziemią? Moim zdaniem to niemożliwe nawet dla zaawansowanej technologii istot pozaziemskich.
  • 0

#3

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A może nie utworzyli naszego Księżyca, ale "zmodyfikowali" go z lekka i przetransportowali w obecne miejsce? :)
Co to za problem holować księżyc, bez żadnej atmosfery itp.?
A może atmosferę nasz księżyc utracił pod czas takiego holowania?? :)
Taka tam tylko teoria ;)
  • 0



#4 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Ładny artykuł, ale nie da się ukryc, że potwierdzeń tej teorii jest tyle samo, co zaprzeczeń, jak nie więcej :) .
  • 0

#5

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem że to forum dotyczy rzeczy i zjawisk codziennych i niecodziennych, le teoria że księżyc stworzyli kosmici wydaje mi sie mało prawdpodobna :] :] :]
  • 0

#6

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dzięki autorowi tematu... ponieważ właśnie dziś miałem zająć się tłumaczeniem owego textu. Oby więcej tego typu inicjatyw ! :)

Ide przeczytać i zobacze jak wyszło... komentarze potem :)

Tylko screeny moglyby być z imageshacka - o to zabiegał Euri :)
  • 0



#7

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czy przypadkiem para Pluton - Charon nie jest jeszcze bardziej unikatowa? No i wydaje mi się, że również posiada takie cechy jak orbita prawie idealnie kołowa i swoistą "ciemną stronę" Charona....

Ale tu nie jestem już taki pewny, mogę się mylić.
  • 0



#8

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy przypadkiem para Pluton - Charon nie jest jeszcze bardziej unikatowa? No i wydaje mi się, że również posiada takie cechy jak orbita prawie idealnie kołowa i swoistą "ciemną stronę" Charona....

Ale tu nie jestem już taki pewny, mogę się mylić.


Też kiedyś o tym słyszałem
  • 0

#9

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak inicjatywa tlumaczenia tekstow jest godna nasladowania :) Tylko zdjecia powinny trafic na IS, bo za jakis tydzien juz ich moze nie tu nie byc.
  • 0



#10

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Gdzie są te sztuczne struktury ? bo ja ich nie widze a foto jest dalej jak było w bmp.
  • 0

#11

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie wiem co ten artykul ma wspolnego z astronomia :/ zastanawiam sie tylko gdzie bardziej pasuje, do dzialu Ufo czy Swiat Konspiracji.
  • 0

#12

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem co ten artykul ma wspolnego z astronomia :/ zastanawiam sie tylko gdzie bardziej pasuje, do dzialu Ufo czy Swiat Konspiracji.

Też mnie to gryzło, ale zdecydowałem się wstawić do Astronomii :)
Oczywiście, nie pogniewam się, jeśli któryś z moderatorów, albo adminów przeniesie ten topic do bardziej pasującego działu ;)

Edit Tiamat: jesli moja propozycja u administracji odnosnie zmiany nazwy dzialu "Ladowanie na ksiezycu" na "Ksiezyc i jego tajemnice" (czy cos w tym rodzaju) zostanie przyjeta, to przeniose go tam, jesli nie, to zostanie tutaj, bo do dzialu Ufo tez nie pasuje.

Edit BlackPerson: OK, nie mam nic przeciwko ;)
  • 0



#13

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Orbita zbyt gładka, by mogła być prawdziwa:
Nasz księżyc jest jedynym księżycem w słonecznym systemie, który ma stacjonarną, doskonała kołowa orbita. Przekreślać teorię, że księżyc był tylko wędrowną asteroidą, która zbliżyła się i została złapana przez przyciąganie Ziemi. Dziwne, że środek ciężkości księżyca jet o 6000 stóp (1828,822 Metra) niż geometryczne centrum Ziemi (co powinno spowodować zachwianie się położenia księżyca), ale wybrzuszenie księżyca ułożone jest po odległej stronie, z dala od Ziemi. "Coś" musiało położyć Księżyc na orbitę z wielką dokładnością, otrzymując idealną odległość od Ziemi, idealny kurs i prędkość.

mimosrod orbity ksiezyca jest wiekszy od 0 i wynosi 0,0554 (z wikipedii). im mniejsza wartosc tym orbita bardziej kolowa. dla porownania ziemia ma mimosrod orbity ~0,01. wynika z tego, ze sama w sobie porusza sie wokol slonca na duzo bardziej kolowej orbicie niz ksiezyc wokol ziemii.

Wiedziałeś, że Ziemia jest JEDYNYM miejscem w naszym układzie słonecznym, gdzie można oglądać zaćmienie słońca? Nie ma żadnego astronomicznego powodu, dlaczego księżyc i słońce pasują tak idealnie do siebie, gdy zachodzi zaćmienie, które powtarza się co 18 miesięcy. Żadna inna planeta nie ma tak idealnie "ułożonego" księżyca jak Ziemia.
Szansa takiej "kooperacji" planety z jej księżycem jest bardzo mała, tym bardziej znikomym jest fakt, iż nasz księżyc sam obrał taką orbitę.

ksiezyc i slonce obserwowane z ziemii wcale do siebie nie pasuja idealnie. podczas klasycznego zacmienia calkowitego slonce jest zasloniete przez pewien okres czasu. gdyby pasowaly do siebie idealnie to niemal odrazu po "schowaniu" sie slonca za ksiezycem z jednej strony powinno ono zaczac wchodzic z drugiej.
co wiecej, jako, ze orbita nie jest kolowa to ksiezyc jest raz blizej, raz dalej od ziemii. kiedy zacmienie wypadnie w momencie gdy ksiezyc jest dalej, to mamy doczynienia z tzw. zacmieniem obraczkowym. wtedy w momencie maksimum slonce "wystaje" bo ksiezyc wydziany z ziemii jest katowo zbyt maly, zeby je zaslonic.
  • 0

#14

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakoś nie przemawiają do mnie te "dowody". Księżyc od Ziemi przecież może być starszy i stworzony zupełnie z innych proporcji pierwiastków niż Ziemia, przecież to nie neguje niczego. Może w naszym Układzie Słonecznym nie ma tak pasującego do siebie Słońca i Księżyca, ale gdzieś w kosmosie może istnieć o wiele bardziej idealne położenie księżyca jakiejś planety do jej gwiazdy. Nie wiem dlaczego "pusty Księżyc" to taka zagadka, bo się na tym nie znam. Czy ciało niebieskie nie może być puste :hmm: A wysnuwanie wniosków, że po "ciemnej stronie" Księżyca swoje bazy posiada jakaś cywilizacja jest dla mnie conajmniej śmieszne. Podobnie jak `Pi3gi~` nie widzę tam żadnych struktur. IMO Księżyc jest najnormalniejszym naturalnym satelitą i doszukiwanie się w nim jakiegoś innego przeznaczenia jest żałosne :P
  • 0

#15

AndiDVB.
  • Postów: 118
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a moze wlasnie to dopasowanie ksiezyca do slonca w chwili zacmienia ma zluzyc ochronie kiedys Ziemii przed jakimis promieniowaniem lub wybuchami na sloncu o duzym natezeniu????

tylko ze udzadzenia do przemieszczenia juz od dawna nie dzilaja albo my nie umiemy ich uruchomic z Ziemii
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych