Skocz do zawartości


Zdjęcie

DNA Ludzi i Neandertalczyków identyczne w 99,9%


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

DNA Ludzi i Neandertalczyków identyczne w 99,9%


Lubimy myśleć, że jesteśmy daleko bardziej rozwinięci niż Neandertalczycy, których pokonaliśmy w ewolucyjnej bitwie. Jednakże analizy DNA kości mającej 38000 lat wykazały, że DNA Neandertalczyków i ludzi jest w 99,9% identyczne! Dla kontrastu, DNA ludzi i szympansów jest zgodne w 95%. Odkrycia dokonano w programie naukowym mającym na celu rozszyfrowanie genomu z perfekcyjnie zachowanego artefaktu, znalezionego w jaskini w Chorwacji. Kość może skrywać w sobie sekret ewolucji. Dr. Edward Rubin członek zespołu badaczy z USA i Niemiec , który rozpoczął badania nad starożytnym DNA powiedział: "Jesteśmy na początku rozszyfrowywania genomu Neandertalczyka. Te dane będą funkcjonować jak maszyna czasu DNA i pozwolą nam odkryć aspekty biologii jakich nigdy nie mogliśmy uzyskać z kości czy podobnych znalezisk. Szczątki kopalne aktualnie ukazały nam, że Neandertalczyk wyglądał inaczej niż my obecnie, z bujnymi brwiami, niskim czołem, cofniętym podbródkiem. Neandertalczycy byli też potężniej zbudowani niż współcześni ludzie.

Dołączona grafika


Pełny obraz DNA Neandertalczyka - który może zostać wyprodukowany na przestrzeni 2 lat badań - dostarczy nam informacji o kolorze oczu, włosów, inteligencji i języku. Częściowe sekwencjonowanie DNA uzupełniło teorię, że Neandertalczycy i Ludzie wywodzą się od wspólnego przodka z przed okresu około 400,000-500,000 lat wstecz - jak donoszą badania opublikowane w dzienniku "Nature and Science". Zarówno ludzie jak i Neandertalczycy koegzystowali w tym samym czasie przez wiele tysięcy lat, zanim Neandertalczycy wyginęli około 30,000 la temu, prawdopodobnie pokonani przez bardziej cywilizowanych kuzynków w bitwie o pożywienie, odzież i schronienie. Uważa się, że nie byli oni zdolni do współzawodnictwa z bardziej zaadoptowanym gatunkiem Homo Sapiens.

Tłumaczenie: Eurycide
www.paranormalne.pl
źródło:
http://unexplained-m...ws.php?id=82519
  • 0



#2 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

Łaaał...

Moja "niewiarygodna" teoria robi się coraz bardziej wiarygodna? :P
  • 0

#3

Wengosh.
  • Postów: 28
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś wymyśliłem taką bajeczkę, że jestem ostatnim neandertalczykiem na ziemi i ciągle tak gadałem. Jednak się myliłem:D
  • 0

#4

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pełny obraz DNA Neandertalczyka - który może zostać wyprodukowany na przestrzeni 2 lat badań - dostarczy nam informacji o kolorze oczu, włosów, inteligencji i języku



To poprzez badanie DNA może dostarczyc informacji o języku WOW!!!
  • 0

#5

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

prb, jeśli się nie mylę to Ty zakładałeś ewolucję człowieka rozumnego z neandertalczyków, czy też z krzyżowania neandertalczyków z innym gatunkiem:P Ta teoria akurat nadal nie ma poparcia w faktach:)

Wiedziałem, że jesteśmy podobni do neandertalczyków, nie wiedziałem jednak jak bardzo. Hmm może faktycznie mogliśmy się krzyżować i odnajdywane szkielety mające cechy neandertalskie i Homo sapiens sapiens są prawdziwe:)

Chciałem jeszcze dodać, że ja czytałem, że jesteśmy podobni do neandertalczyków w 99,5% a do szympansów w 98%
  • 0

#6 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

ja to bym go spróbował sklonować :) skoro maja kompletne DNA to chyba nie byłoby większych problemów i moglibyśmy zbadać naszego kuzyna :D
  • 0

#7

Treve.
  • Postów: 231
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A może to była tylko pomyłka i naukowcy wykopali kość jakiegoś człowieka z 18w kiedy był tam cmentarz ??



Btw:
mam blad jakis
nawias img:andres nawias

tak mi sie wyświetlają linki :/
  • 0

#8

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Klonowanie nie jest takie proste. Wydaje mi się, że nie jesteśmy w stanie dokonać dzisiaj sklonowania neandertalczyka:P.

To nie jest pomyłka, wizualnie różniliśmy się od neandertalczyków. Naukowcy potrafią poznać od kogo pochodzą kości...
  • 0

#9

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałem jeszcze dodać, że ja czytałem, że jesteśmy podobni do neandertalczyków w 99,5% a do szympansów w 98%

Ja też się z podobnymi danymi spotkałem. Z tego, co wiem, dla dwóch dowolnych ludzi podobieństwo wynosi 99,99%, Podobieństwo ludzi do neandertalczyków wynosi 99,5%, a do szympansów 98,5%.

A dla ciekawostki podam inne przykłady genetycznego podobieństwa ludzi:
- do krowy - 90%
- do myszy - 75%
- do glist - 40%
- do drożdży - 30%. :)
  • 0



#10

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W nauce wszystko się stale zmienia:) jeszcze niedawno czytałem w książce z 2004 roku, że mamy tylko część RNA neandertalczyka. 2 lata i już mamy część DNA :)

Jednak nadal duża część naukowców jest sceptycznie nastawiona do możliwości krzyżowania się neandertalczyków i kromaniończyków. Osobiście uważam, że to mogło być możliwe. Być może z takich związków wychodziło bezpłodne potomstwo...
  • 0

#11

Kasalagupagu.
  • Postów: 163
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nic dziwnego,przecież to też byli ludzie
  • 0

#12

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ci "naukowcy" są śmieszni - raz piszą tak raz inaczej - kilka dni temu odkryli że ludzie między sobą mogą mieć 12% różnice genetyczne a teraz piszą że 99,5% jesteśmy podobni do neandertalów. To jak to jest? Jesteśmy bardziej podobni do neandertalczyków niż do siebie??? :D

http://www.paranorma...?showtopic=5002
  • 0

#13

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ejael, przeczytaj jeszcze raz DOKŁADNIE artykuł o tych 12-procentowych różnicach między budową genomów współcześnie żyjących ludzi. Może wtedy zrozumiesz, że oba artykuły opisują zupełnie odmienne rodzaje zróżnicowania. :)
  • 0



#14

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nasze DNA jest podobne chyba do wszystkich zwierzat ktore zeja na tej planecie...szympansy...glisty....... wiec co to za nowosc ze jest i podobne w 99% do neandertalczyka.
  • 0

#15

Kurasza.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Drożdż tesz człowiek :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych