Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odkrycie grobowca z pre-Inkaskiego miasta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Odkrycie grobowca z pre-Inkaskiego miasta


Dołączona grafika


Archeologowie pracujący w płn. Peru odkryli spektakularny kompleks grobowców. Szacuje się , iż wiek owego kompleksu to 1,000 lat. Kompleks zawiera przynajmniej 20 grobowców i dat z ery pre-Inkaskiej Sican (org. pre-Inca Sican Era). Pośród przeróżnych „artefaktów” takich jak przedmioty ceramiczne i różnego rodzaju maski, odnaleziono pewnego rodzaju noże ceremonialne, których naukowcy wcześniej nie badali. Kultura Sican prosperowała w latach 800-1300 AD. Archeologowie, którzy odkryli owe struktury twierdzą , iż owe znalezisko pomoże im w pełni zrozumieć ową kulturę. „Jest to religijne miasto… na każdej stronie w obrębie wykopaliska znajduje się cmentarz” – powiedział Izumi Shimada w wywiadzie dla gazety Peruwiańskiej. „To uwidacznia nam jak bardzo zorganizowaną kulturą była kultura Sican”. Profesor Shimada pracujący na Uniwersytecie w Płd. Illinois zajmuję się Sican od ponad ćwierć wieku.

Dołączona grafika


Ostatnie wykopaliska odbywały się przy współpracy z Narodowym Muzeum Sican. Strefa wykopaliskowa leży na północnym wybrzeżu Peru, niedaleko miasta Ferrenafe. Artefakty, które odkryto są zrobione z domieszkami srebra, złota (maski, ceramika i inne przedmioty).

Odnaleziono także m.in. szkielet kobiety (wiek datowany na wczesne lata 20te) pochowany w swoistego rodzaju piramidzie. Dookoła niej były poukładane przeróżne złote figurki Bogów Sican. Inne „artefakty” przedstawiają Boga Nylampa – mitycznego założyciela Cywilizacji Sican , który według legendy przybył z głębin morza i stał się Bogiem. Owa kultura była znana z obróbki metali, złota jak i również tego, iż handlowała muszlami, kamieniami itd. ze swoimi sąsiadami z teraźniejszych terenów Ekwadoru, Chile i Kolumbii.

Tłumaczenie/Forma : =[dj_cinex]=
Źródło : BBC News
  • 0



#2

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

:hmm:. i znowu nasuwa mi się na myśl opowieść Białego Niedźwiedzia z plemienia Hopi
Ciekaw jestem co z tych badań archeologicznych wyniknie
  • 0



#3

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co ma wyniknąć? :) Dowiemy się nieco więcej o tej kulturze, o tym jak chowali zmarłych, o narzędziach przez nich tworzonych. Jako, że kultury andyjskie nie stworzyły pisma więc o historii zbyt wiele się nie dowiemy-niestety.

Logos, bardzo dużo plemion indiańskich w swoich mitach ma boga, który wyłonił się z morza lub przybył zza morza zakładając miasto. Indianie Hopi nie mają na to monopolu;)
Ja bym jednak nie upatrywał w tym jakiejś zatopionej wyspy. Mam inną hipotezę, choć raczej mało prawdopodobną. Być może indianie zachowali w pamięci przybycie z Azji czy z innego miejsca do Ameryki Południowej czy Środkowej. Ostatnio czytałem ciekawą teorię, która mówi że do Ameryki były dwie migracje-jedna przez Cieśninę Beringa, a druga drogą morską. O dziwo, najstarsze znaleziska kamienne pochodzą z Ameryki Południowej i Środkowej! Więc według mnie są silne podstawy aby sądzić, ze owa migracja miała miejsce:)

Jednak nie wiem czy tradycja ustna byłaby w stanie tak długo przetrwać (najstarsze narzędzia mają 20 000 lat).
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych