Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naukowiec obala dowody na istnienie duchów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy świat jest częściowo zamieszkany przez zmarłych, którzy lubią straszyć żyjących ludzi przez trzaskanie otwartymi drzwiami lub dotykanie twarzy podczas snu? Czy istnieją pozbawione ciał duchy mogące dręczyć, bawić lub chronić prawdziwych ludzi?

Jeden z obalających tą teorię mówi, że nauka nie popiera jej.

"Półtora wieku badań zjawisk paranormalnych nie dostarczyło wystarczających dowodów prawdziwości takich zjawisk", powiedział doktor Bryan Farha, profesor nauk behawioralnych oraz naukowy i techniczny doradca Komitetu ds. Naukowych Badań Zjawisk Paranormalnych, dużej organizacji zajmującej się badaniem doniesień o zjawiskach nadprzyrodzonych.

"Badacze duchów dostarczają dowodów, które są słabiutkie z naukowego punktu widzenia", powiedział Farha. "Na przykład użycie przyrządów do mierzenia i wykonanie pomiarów są konieczne do tego, aby badanie zostało uznane za naukowe".

"Wyposażenie nie jest wadliwe", dodał. Służy ono do mierzenia, nie jest jednak zaprojektowane do mierzenia obecności ducha.

"Nigdy nie potwierdzono istnienia pojedynczego ducha. Powodem tego jest to, że czasami poszukiwania oparte są na uczuciach bądź wrażeniach. Uczucia i wrażenia nie stanowią dowodu naukowego", powiedział Farha. "Baw się w Halloween, oglądaj jednak krytycznie duchy i nawiedzone domy. Nie chcę psuć zabawy w Halloween, jestem jednak zdania, że przypuszczenia o zjawiskach paranormalnych są niepotwierdzone".

Dlaczego ludzie w to wierzą?

"Brane jest pod uwagę domniemane paranormalne zjawisko, ale tylko takie związane ze śmiercią, gdzie występowałyby duchy, nawiedzone domy i zdolności do porozumiewania się ze zmarłymi", powiedział Farha. "Wszystkie trzy zjawiska sugerują istnienie życia pozagrobowego i właśnie ono jest pocieszającą myślą. Rozumiem, dlaczego ludzie lubią wierzyć w takie rzeczy. Jednak to, że chcemy, aby życie pozagrobowe istniało, wcale nie oznacza, że ono naprawdę istnieje. Nawet gdybyśmy w nie uwierzyli, to skąd badacze wzięliby na to dowody?"

Farha powiedział, że nie sprzeciwia się tezie o istnieniu życia pozagrobowego. "Faktycznie, mógłbym się przychylić ku jego istnieniu. Nie gwarantuję jednak, że zostanie ono naukowo udowodnione. Nie sądzę, aby wszechświat powstał przez przypadek, istnieje więc taka możliwość, nie dowiemy się jednak prawdy, póki nie umrzemy. Musimy poczekać do końca życia, żeby się dowiedzieć czegoś o życiu pozagrobowym, o Bogu i religii".

Heather Warlick, NewsOK.com, 1 listopad 2006
Tłumaczenie: Ivellios, http://www.paranormalium.pl
  • 0



#2

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a tam , zadne z tego obalanie - powiedział to co sądzi , nic pozatym
  • 0

#3

zaks.
  • Postów: 137
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cale nasze zycie to jedna wielka "Prowizorka". Ja i tak nie wierze w to ze zycia po smierci nie ma. :P Co prawda mowa tu o duchach ktore strasza ludzi... Ale tekst zostal napisany z mysla o
obaleniu mitow, o zyciu "pozagrobowym". :)
  • 0

#4

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja wierzę w to co mi podpowiada moja dusza i rozum. Nikt i nic mnie nie przekona do czegoś w co nie wierze lub spowoduje moje zwątpienie w jakąś tezę. ;) Naukowiec może mówić co chce.
  • 0

#5

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście teorię duchów doszczętnie zniszczył :lol :
Powiedział co myśli na ten temat i tyle, do obalania to jeszcze długa droga przed nim :lol :
  • 0

#6

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a ja wlasnie obale teorie istnienia naukowcow.
po 5435435 latach badan nad tym zjawiskiem stwierdzam ze dowody na istnienie naukowcow sa smieszne z mojego punktu widzenia.

dlaczego ludzie im wierza?
sam nie wiem :rotfl:
  • 0

#7

Reko.
  • Postów: 155
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Życie pozagrobowe to część świata. Ten naukowiec też się o tym przekona w chwili śmierci.
Duchy, widma, demony. Czemu miały by nie istnieć?
Nie jesteśmy sami na tej planecie i nawet gdy nasze ciała będą pod ziemią to nasza dusza pozostanie na ziemi albo zjednoczy się z bogiem.

Naprawde jak jest niewiemy, jednak każdy się tego dowie. Teraz większość nie myśli o śmierci. Bo po co? Są młodzi, pełni życia. Co się stanie w chwili śmierci? Wyobraźcie sobie.

Leżymy w łóżku, jest nam tak źle, coraz słabsi jesteśmy. Widzimy rzeczy których nikt inny nie jest w stanie zobaczyć. Zmarli znajomi przychodzą do mnie. Jesteśmy coraz słabsi.

Mamy zaburzenia wzroku, potem problemy ze słuchem, na końcu nioe słyszymy, nie widzimy tylko czujemy zapach. Staramy się złapać jeszcze troche powietrza. Bezskutecznie. W końcu czujemy się lepiej. O wiele lepiej. Jest nam ciepło, o tak. Cieplutko, miłe ciepło, jak w mrożną zime przy kominku. Jest mi tak dobrze...
Myslimy, super, wyzdrowiałem. Widze, słysze, czuje się lepiej. Już myślałem, że to koniec.
Próbujemy wstać z łóżka. Wstajemy, jednak coś tu nie gra... Wstałem, stoje obok łóżka a jednocześnie widze że leże!
Co jest?! Widze rodzine płaczącą nademną. Nie przyjmuje do wiadomości że nieżyje. Czuje się jakiś inny.
Nagle poczułem, że nic mnie nie obchodzi. Problemy i potrzeby ludzkie wydały mi się "beznadziejne". Tak, ja nie żyje, ale czemu skoro widze, słysze?
Nagle znikąd wyłania się dziwna postać. Nie boje się. Po co miałbym się bać? Ta postać mówi że to już koniec. Koniec czego? Koniec twojej wolnej woli. Już nie panujesz nad sobą. Nie możesz wybierać. Nie żyje. Teraz to wiem. Postać niczym wąż. Namawia mnie jak i obiecuje jak i zaprasza. Bardzo dziwne. Tylko myśli mi zostały skoro wolnej woli już nie mam. Czuje się jakby ktoś mnie obserwował. Okropne uczucie.
Postać rozkazuje mi pójść z nią. Nieche, niemoge, moja rodzina. Dziwna mgła zaczyna mnie otaczać. Umieram ponownie?
Widze lekarzy, reanimują mnie, postać znikła. "Oddycha!". Tak, nagle zacząłem zasypiać. Coś mnie "ciągnęło". Otworzyłem oczy. Leżałem w łóżku. Ja żyje! Zostałem uratowany. Wróciłem do ciała.
Wydawało się jakbym nie żył kilka godzin.
Byłem martwy 30 sekund...
  • 0

#8

Di.Joke.
  • Postów: 132
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to twojego autorstwa ???? czy wziełeś to skądś ??? :-|
  • 0

#9

Reko.
  • Postów: 155
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moje autrstwo. Opisałem to co mnie spotkało kiedy miałem zapalenie płuc. Byłem w ciężkim stanie. Byłem w stanie śmierci klinicznej.
Zawsze jak coś zaczynam pisać wczuwam się w to dogłębnie.
Pozatym nigdy nie kopiuje czyichś tekstów.
  • 0

#10

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jednak to, że chcemy, aby życie pozagrobowe istniało, wcale nie oznacza, że ono naprawdę istnieje


Dla mnie to zdanie wiele wyjasnia i to nie tylko w sprawie duchow.
  • 0

#11

Di.Joke.
  • Postów: 132
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli jest tak naprawde jak mówisz to szczerze mówiąc nie ma po co się bać śmierci .....
  • 0

#12

tamlin.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

on obala duchy, a ja obalam te jego obalanie, ja wierzę i w duchy i w ufo :mrgreen:
  • 0

#13

Reko.
  • Postów: 155
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jak będzie wyglądąło nasze życie po życiu, zależy od postępowania za życia. Ja wierze w Boga. Więc czeka na nas piekło, niebo albo czyściec. Jeśli jesteśmy pewni, że postępowaliśmy dobrze za życia. Idziemy do nieba. Jeśli źle do piekła na wieczne potępienie.

Jeśli nie możemy z różnych względów opuścić świata, zostajemy na nim uwięzieni w wiecznej tułaczce czyli czyściec. W dniu ostatecznym, wszyscy zmarli wstaną z grobów. Będzie sąd ostateczny, dusze z czyśca pójdą albo do nieba albo do piekła.
  • 0

#14

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naukowiec obala dowody na istnienie duchów

Ivelios, czy ten tytuł to dosłowne tłumaczenie oryginału, czy sam go dodałeś? Przecież to dokładne przeciwieństwo treści artykułu. Farha stwierdził, że naukowych dowodów na istnienie duchów nie ma, nie musiał więc nic obalać. Co więcej, w konkluzji powiedział, że zgadza się z ideą życia pozagrobowego.
Czyżby nikt tu nie czytał ze zrozumieniem?
  • 0



#15

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ivelios, czy ten tytuł to dosłowne tłumaczenie oryginału

To dosłowne tłumaczenie.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych