Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jacy jesteśmy mali...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#151

De Joker.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Liczba gwiazd w obserwowalnym wszechświecie - 30 miliardów bilionów
ile to bedzie zer ? :lol:
000 000 000 000 000 000 000 tyle ?
  • 0

#152

Daikin.
  • Postów: 248
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A niektórzy pocieszają się że ...nie liczy się rozmiar - tylko technika. :mrgreen:
  • 0



#153

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No to załóżmy, że mamy napę nad świetlny, w którym potrafimy przekroczyć prędkość światła kilkaset razy.
To chyba szybciej zwiedzisz te 3 i 22 zera gwiazd niż podróżując 120000 lat do gwiazdy, która ma planetę, na której mogło by być życie.Racja, całego kosmosu nie zwiedzisz, ale trzeba się zastanawiać nad skolonizowaniem innej planety, bo zagłada może nadlecieć z każdej strony. Ale dodam, że nie jestem nałogom=wym SF'nistą. ;)
  • 0



#154

Vilgefortz.
  • Postów: 92
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

MImo tego że nie jesteś nałogowym SF'nistą, masz rację. Ale jeśli dalej ludzie będą zachowywać się jak pasożyty, to możliwe że inne, mądrzejsze rasy postanowią usunąć chwasty ze swego ogródka ;)
  • 0

#155

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taka krótka ale za to fantastyczna a zarazem refleksyjna podróż po naszym wszechświecie,naszej planecie,naszym życiu ale nie tylko!


  • 2



#156

BrainUser.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jarecki, ten filmik jest niesamowity. Choć oglądałem już podobne materiały wiele razy zawsze fascynowałem się nimi na nowo, pokazują jak wielcy i zarazem jak mali i nieznaczący jesteśmy my, ludzie. Wynosimy się na piedestał ogłaszając królami świata kompletnie nie zdając sobie sprawy z tego jak naprawdę wygląda rzeczywistość.
  • 0

#157

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cichy, nie wiem po co bawić się w s-f i dziurami czarnymi? Nie lepiej porzucić i paliwo chemiczne oraz reakcje jądrowe (czy tam rozbicia jąder atomowych), a zająć się reakcjami syntezy, które dają ileś tam razy więcej energii od rozszczepiania atomów?
  • 0



#158

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to jeszcze jedno porównanie:

Dołączona grafika
  • 1



#159

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że rozmiary gwiazd/planet są niczym w porównaniu do ostatnich zdjęć galaktyk... To dopiero szok dla umysłu.
  • 0

#160

Xuru.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O tych gwiazdach wiedziałem już od jakiegoś czasu, jednak ostatnio oglądałem "EPICKE" Anime i było tam coś ciekawego co warto zobaczyć ^^

Guren Lagann do porównania z VY Canias:

http://www.youtube.com/watch?v=rUJzYSswcj0


i jak to wyglądało w anime:

http://www.youtube.com/watch?v=kshCEyvGWo0&feature=related


Może i to fikcja ale anime pokazujące ładnie czego człowiek może dokonać... Ale żeby dowiedzieć o co mi chodzi trzeba samemu obejrzeć to anime.

Who the hell do you think we are?! ;3

Użytkownik Xuru edytował ten post 25.04.2010 - 22:56

  • 0

#161

mpiwowski.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja wczoraj sobie przemyślałem trochę pewną część wszechświata i stwierdziłem, że naukowcy na maksa się mylą :rotfl:

prędkość światła - 300k km/s
prędkość ucieczki niektórych galaktyk - od 300 do 1800 km/s lecz są też prędkość 0,96% prędkości światła. Lecz nie jest to prędkość światła.

więc jak w ogóle można mówić, że kraniec wszechświata jest oddalony od nas o 13mld lat świetlnych. Bo chyba raczej jest oddalony o 13mld lat prędkości ucieczki tych galaktyk a nie jakiegoś światła :mrgreen:

Użytkownik mpiwowski edytował ten post 06.05.2010 - 11:17

  • 0

#162

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja wczoraj sobie przemyślałem trochę pewną część wszechświata i stwierdziłem, że naukowcy na maksa się mylą  :rotfl:

prędkość światła - 300k km/s
prędkość ucieczki niektórych galaktyk - od 300 do 1800 km/s lecz są też prędkość 0,96% prędkości światła. Lecz nie jest to prędkość światła.

więc jak w ogóle można mówić, że kraniec wszechświata jest oddalony od nas o 13mld lat świetlnych. Bo chyba raczej jest oddalony o 13mld lat prędkości ucieczki tych galaktyk a nie jakiegoś światła  :mrgreen:

Ono mozna.... taka odleglosc podaje sie przy zalozeniu ze wlasnie w tym momencie jestes na granicy wszechswiata i udajesz sie w podroz na Ziemie (fakt, faktem, ze nie wiem czy do tego szacunkow podstawia sie "wartosc ucieczki")
  • 0

#163

mpiwowski.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

CHYBA JUŻ WIEM :D Jednak chyba nie mam racji. Najdalsze faktycznie będą tak daleko.

co nie zmienia faktu, że będzie to maks 96% czasu który upłynął w prędkości światła.

Użytkownik mpiwowski edytował ten post 06.05.2010 - 12:05

  • 0

#164

Jahii.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do jowisza ziemie zrobili za dużą, marsa i słońce za małe, a inne gwiazdy to szkoda gadać jak pomniejszyli :mrgreen:
AHA! I to jest dowód że ludzie to takie "bakterie" na jakimś osobniku itd.! :>

  • 0

#165

Poeta2008.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

No tak. Człowiek jest bardzo mały. Człowiek jest przecież stworzeniem które dostało wolną wolę.
Każda jedna nauka jest wręcz niczym w porównaniu do tego co stworzył z niczego Bóg.


Strach na wróble. :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości oraz 0 użytkowników anonimowych