Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rząd USA może zablokować dowolną stronę www - całemu światu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

Poeta2008.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Zawsze wiedziałem o tym że w internecie można znalezć informacje i treści o wszystkim. Dlatego jestem przeciwnikiem wolnego dostępu do internetu dla dzieci poniżej 18 roku życia. Bez wyrzutów sumienia można to porównać do palenia tytoniu, picia alkoholu lub prasy i filmów erotycznych.
Lamanie prawa jest raczej niemile widziane w społeczeństwie. Niektóre sprawy powinny być znane tylko niektórym jednostkom w hierarchii i w społeczeństwie. Jedno jest pewne - jedna lub kilka osób nie może decydować o istnieniu całego świata. Nie przesadzam.
Komu się nie chce żyć lub nie podoba mu się życie niech się zabije już dzisiaj (jeżeli taką ma wolę)... a kto kocha życie niech żyje, płodzi i cieszy się każdą chwilą swojego życia które jest błogosławieństwem pamiętając o niesieniu pomocy samobójcom którym nie udał się jednak zamach na swoje życie. Uważam że samobójcy potrzebują jakiejś pomocy. Uważam że samobójstwo jest wynikiem jakiejś wyższej siły patologicznej. Myślę że jest to dobry materiał dla np. terapeutów. Może jednak psychiatra wie lepiej? Trudno powiedzieć.

Użytkownik Poeta2008 edytował ten post 28.11.2010 - 12:43

  • -1

#17

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

> Wiki Leaks mieści się we Francji
W Islandii jak coś.

Jednak nie. Netcraft wiąże WL z Irlandią, Francją i Szwecją. Output diga również daje mi adresy z tych krajów. Skąd wziąłeś tą Islandię? 
  • 0



#18 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmm, faktycznie wygląda jakby Wikileaks co najmniej część informacji hostowało w chmurze Amazona, której serwery istotnie znajdują się w Irlandii, a również w US. Z drugiej strony nie od dzisiaj wiadomo, że Wikileaks działa w Islandii. Nie wiem jeszcze jak pogodzić te dwie informacje, ale dzięki za zwrócenie uwagi. Możliwe, że byłem po prostu w błędzie, muszę dokładniej sprawdzić.

http://en.wikipedia.org/wiki/WikiLeaks

Użytkownik Nestor edytował ten post 28.11.2010 - 20:31

  • 0

#19

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeszcze tego brakowało by człowiek miał kontrolę nad całym internetem. Niektórym nie na rękę jest to że do sieci przeciekają jakieś utajnione informacje, więc najprościej jest zablokować witrynę która takową informację udostępnia.
Plusem tego jest to że choćby chcieli, nigdy nie zablokują każdej witryny na świecie. Kiedy zostanie zablokowana jedna strona, kolejne kilkaset będzie w posiadaniu informacji którą ona de facto miała pierwsza.

Mimo to, sam fakt że ktoś może kontrolować internet albo przynajmniej pewną jego część nie brzmi zbyt wesoło..
  • 0



#20

goompas.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wikileaks przyczyni sie do mocnej kontroli internetu. W niedlugim czasie cos sie stanie i zostanie za to obciazony ten portal. W obronie swoich obywateli usa wprowadza kontrole i zacznie sie oficjalna inwigilacja na jeszcze wieksza skale.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych