Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piktogramy 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Witam,
poniżej znajduje się zbiór zdjęć piktogramów ze strony www.cropcircleconnector.com. Prawie wszystkie zdjęcia zostały wykonane na terenie Wielkiej Brytanii.

Zapraszam do oglądania i komentarzy :)



5 maj, Old Sarum

Dołączona grafika


Dołączona grafika




9 maj, Stonehenge

Dołączona grafika

Dołączona grafika
(w lewym górnym rogu widać kamienie ze Stonehenge)



16 Maj, Yarnbury Castle

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika




22 maj, Wilton Windmill

Dołączona grafika

Dołączona grafika




31 maj, Silbury Hill

Dołączona grafika

Dołączona grafika




31 maj, Westwoods

Dołączona grafika

Dołączona grafika




2 czerwiec, Liddington Castle

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika




3 czerwiec, Codford St. Peter

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika




7 czerwiec, Stoney Littleton Long Barrow

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika




13 czerwiec, Poirino (Włochy)

Dołączona grafika




12 czerwiec, Walbury Hill

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika




16 czerwiec, Chirton Bottom

Dołączona grafika

Dołączona grafika




21 czerwiec, Vale of Pewsey

Dołączona grafika

Dołączona grafika




23 czerwiec, Savernake Forest

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika




25 czerwiec, Ufton

Dołączona grafika

Dołączona grafika




25 czerwiec, White Sheet Hill

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik crc edytował ten post 01.07.2010 - 23:09

  • 10

#2

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zaiste- niezwykłe. Jeno trudno dać wiarę iż to wyrychtował człowiek. Te rysunki są doprawdy epne.
  • 0

#3

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostatni naprawdę daje radę, nie dość, że w miarę skomplikowany to jeszcze "tworzy" fajne złudzenie optyczne (moment zbliżenia 1:06-1:10), a tego z tym "plemnikiem" to chyba udeptał ktoś jak z wesela wracał...
  • 0



#4

Muhomorniczy..
  • Postów: 136
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

W moim odczuciu są nudne, typowo ludzkie- czyli nie artystyczne nawet ,taka średnia , niema tu wyjścia poza nasze schematy, nihil novil, więc obarczam autorstwem ludzi. Jestem człowiekiem i potrafię rozpoznać ludzki twór tak samo ja zawsze poznam wykonanie wokalne polaka w obcojęzycznej wersji. Sztuka obcych musi pachnieć czymś zupełnie innym, interesuje się sztuka ,znam artystów którzy zrobili by bardziej nie z tego świata piktogramy nisz ten chłam schematyczny utarty, a co dopiero żeby to mieli być prawdziwi obcy.
  • -5

#5

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ten z 21 czerwca - Vale of Pewsey - pierwsza mysl jaka mi przyszla to uklad planet, a dokladnie jakby piktogram pokazywal ulozenie planet w prostej linii i wskazywal na jakies daty(?).
Widac, ze piktogram sklada sie z pierscieni - w srodku jest kolo (slonce?), a zewnetrzny pierscien obejmuje wszyskie 20 sektorow, wiec moze nic nie znaczy oprocz tego, ze jest jakby konturem - tak wiec mamy 11 pierscieni podzielonych na 20 sektorow. Jesli przyjac, ze kazdy pierscien dotyczy jednej okreslonej planety to mamy 8 oficjalnie uznawanych za planety + pluton jako dziewiata. Jesli brac pod uwage, ze piktogram zostal podciagniety pod to co obecnie wiemy to mozna tutaj zaliczyc i Eris i podobne. Jednak to dosc marne tlumaczenie, bo moze nie chodzi o te karly tylko o cos wiekszego znajdujacego sie jeszcze dalej.
Z tego co udalo mi sie sprawdzic w Asynx to od roku 1760 (dalej nie siega(czemu?)) nie bylo takiego ukladu, ze wszystie planety znajduja sie w jednej linii i nie bedzie przez najblizsze 500 lat i chyba nie bedzie w ogole. Zreszta po co nam tak odlegle daty?
Chociaz idac innym tropem mamy tutaj cos binarnego, 20x9 bitow, zaszyfrowana wiadomosc? jak odpowiedz na Arecibo?

Użytkownik 22z edytował ten post 01.07.2010 - 23:08

  • 0

#6

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ilu ludzi tyle zdań, ja zawsze widziałem w nich coś więcej niż tylko ludzką twórczość. W miarę możliwości będę dorzucał nowe, jeśli pojawią się na stronce cropcircleconnector. Nawet jeśli to ludzkie twory to warto zawiesić oko :)

mi ten z 12 czerwca z Walbury Hill, kojarzy się z cyklem narodzin i śmierci. Plemnik, podział komórek, rozwój i kolejne stadia rozwoju, aż do śmierci, ale to tylko takie moje spostrzeżenie.

Użytkownik crc edytował ten post 01.07.2010 - 23:23

  • 0

#7

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmm... Ja mimo wszystko nie daję wiary, że mógłby to zrobić człowiek :)

Tak przy okazji piktogramów- polecam oglądnięcie filmów z Davidem Wilcockiem na Youtube, niesamowite, jest tam wiele zagadnień związanych z piktogramami, praktycznie w każdym przetłumaczonym materiale.

Wszakże piktogramy na Ziemi pojawiają się od 1400 lat, a ich dokumentacje istnieją bodajże od XII wieku;) Także nie do końca chce mi się wierzyć, że przy tym co można zobaczyć w zbożach( kształty, niesamowite dzieła ich precyzji, przesłania niekiedy), by komuś chciało się nas robić w konia przez te stulecia;)

Pozdrawiam

Użytkownik Shay edytował ten post 02.07.2010 - 02:03

  • 2

#8 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmm... Ja mimo wszystko nie daję wiary, że mógłby to zrobić człowiek


Piękno świata polega na różnorodności. Ja, dla zdrowego, niewymuszonego kontrastu jestem przekonany, że piktogramy tworzy człowiek. Wszystkie. Bez wyjątku.

Wszakże piktogramy na Ziemi pojawiają się od 1400 lat, a ich dokumentacje istnieją bodajże od XII wieku;)


Piktogramy były zalążkiem pisma, więc są zdecydowanie starsze. Ludzie rysując utrwalali wszystko to co chcieli (przedmioty, myśli, idee). Pięć tysięcy lat temu robili tak np. Sumerowie.
Geoglify z płaskowyżu Nazca, też mogą uchodzić za piktogramy (mają ponad 2000 lat). Inne tworzywo, technika i inspiracje, lecz w gruncie rzeczy ten sam artysta. Człowiek.

Także nie do końca chce mi się wierzyć, że przy tym co można zobaczyć w zbożach( kształty, niesamowite dzieła ich precyzji, przesłania niekiedy), by komuś chciało się nas robić w konia przez te stulecia;)


A mnie się wydaje, że mniej prawdopodobnym jest, by „komuś” się na tyle nudziło by rysować, wydeptywać, wygniatać, zaginać (czy co tam jeszcze) oczywiste (przedstawiające znane nam zwierzęta, przedmioty etc) lub całkowicie niezrozumiałe (okręgi, linie i inne figury) dla odbiorców „przekazy” przez te wszystkie wieki.
Człowiek miałby w tym „interes”. Dla jednych jest to sztuka ze wszystkimi jej konsekwencjami, a dla innych chęć budowania atmosfery tajemniczości i co za tym idzie wprowadzania zamętu.
Piktogramy „nowoczesne” są analogiczne do obecnej techniki. Ich wzory, stopień trudności...
Ogólnie piktogramy ewoluują z rozwojem intelektualnym człowieka i technologicznym. Nie odwrotnie.

ps

a tego z tym "plemnikiem" to chyba udeptał ktoś jak z wesela wracał...


No właśnie o to w tym mniej więcej chodzi. Pewnie sto lat temu byłby "mega". Teraz jest nieudolny i co za tym idzie - komiczny.
  • 0

#9

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Poniżej trzy Włoskie Piktogramy z tego roku, niestety zdjęcia nie są tak dobrej jakości jak z CCC.

26 maj, Basiano
Dołączona grafika

29 maj, Granarolo Feanza
Dołączona grafika

31 Maj, Padowa
Dołączona grafika

Zdjęcia pochodzą ze strony http://psychedelicad...010-season.html

Użytkownik crc edytował ten post 02.07.2010 - 10:21

  • 0

#10

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie no, ale ten plemnik z 31 maja w Westwoods to chyba jakiś żart. :P

Ciekaw jestem, kiedy ktoś w zbożu "uwieczni" Mona Lisę. x]

Dołączona grafika

Użytkownik Luke edytował ten post 02.07.2010 - 14:06

  • 0

#11

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Horror

Nazca jest o wiele ciekawsza niż Ci się wydaje, rysunki na płaskowyżu MUSIAŁY by zrobione dla kogoś, kto potrafił latać- nie ma innej możliwości. Poza tym ścięte wierzchołki gór na płaskowyżu, jak można to wytłumaczyć? Miliony ton wyparowały tworząc płaski jak stół, rozległy" szczyt" góry"

Polecam Tobie i wszystkim ten materiał:

http://www.youtube.com/watch?v=aM0J81HJTmE

Proszę nie sugerować się tezą postawioną za tytuł( która mimo wszystko ma podstawy), ale dotrwać przynajmniej do fragmentu o Nazca- jest chyba najszerzej omówiony w filmie, warto go oglądnąć do końca- niesamowite fakty przedstawione na temat tego płaskowyżu jak i później na temat starożytnych miast w Ameryce Południowej, oni nie posiadali technologii, żeby to wykonać. Oczywiście tak samo jak Egipcjanie do wykonania piramid. Ale niektórzy do dzisiaj wierzą, że Wielka Piramida została wybudowana przez robotników ciągnących kilkuset tonowe kamienne bloki w 22 lata;) No cóż;)

A same piktogramy to dla mnie najbardziej fascynujący temat. Jak mówił Wilcock" Oni każdym kolejnym piktogramem ośmieszają tezę tego, że mogło to zostać wykonane przez ludzi";)

http://www.youtube.com/watch?v=3a9fItD2FD4&feature=related

SZCZEGÓLNIE polecam rozpocząć oglądanie w tym parcie od 6:07( jeżeli komuś nie chce się oglądać od początku- świetne sympozjum mimo wszystko) i chyba ciągnie się do kolejnego partu. Naprawdę niezwykle ciekawe, zwłaszcza jeżeli chodzi o piktogramy. Szkoda, że nie widziałem żadnego komentarza Wilcocka do olbrzymiego piktogramu przedstawiającego" człowieka motyla/ ćmę", szczególnie przez to, co Wilcock twierdzi na temat przekazów o DNA w piktogramach.

BTW Jeżeli Wilcock jest tutaj dla kogoś trochę irytujący to widocznie nie miał z nim wcześniej styczności jak i nie oglądał tego filmu od początku, a warto;)

Pozdrawiam
  • 1

#12 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Nazca jest o wiele ciekawsza niż Ci się wydaje, rysunki na płaskowyżu MUSIAŁY by zrobione dla kogoś, kto potrafił latać- nie ma innej możliwości.


A ty potrafisz latać? Skoro twierdzisz że piktogramy, konkretnie te z przekazami od kosmitów pojawiają się od 1400 lat, to komu były dedykowane? Kosmici nadawali do ptaków? - cytując Ciebie: 'nie ma innej możliwości' – tylko one wtedy mogły podziwiać wszystko z góry bo według powszechnej wiedzy tylko one latały w tamtym okresie.
O samym Nazca tutaj nie będę pisał, bo to nie ten wątek. Napomnę tylko, że fascynuję się tym tematem od ponad dwudziestu lat, ale dziękuję za podpowiedź. Może inni skorzystają.

Piktogramy natomiast są dla mnie... może inaczej, posiadają dla mnie tylko walory artystyczne. Nie widzę problemu w tym, aby ludzie 2000 lat temu byli zdolni do „narysowania” małpy, ptaka, czy wreszcie czegokolwiek im wtedy znanego o tych rozmiarach na ziemi, twardo po niej stąpając. Teraz też to można zrobić i to bez wykorzystywania nowoczesnej technologii. A co do kwestii, dla kogo to robili... No cóż, prędzej jestem skłonny uwierzyć, że dla duchów które co noc objawiały im się jako gwiazdy, dla gniewu bożka przelatującego przez nieboskłon jako kometa, etc, niż dla obcych cywilizacji.
Takie jest moje zdanie i nic na to nie poradzę. Nic do tej pory mnie nie przekonało że jest inaczej, a wierz mi, nie zawsze potrzebuję empirycznych dowodów:)
O co chodzi? Powiedzmy, że bywałem aktywny w dziale „Religia” :)
  • 1

#13

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Horror, nie porównuj mojej wypowiedzi odnoszącej się do płaskowyżu Nazca, gdzie nie ma innej możliwości, żeby robić to dla kogoś, kto potrafi latać, do piktogramów. Piktogramy mimo swojego rozmiaru dostrzeżesz z ziemi, natomiast( skoro sam mówisz, że interesujesz się płaskowyżem) rysunki i" pasy" na płaskowyżu ciągną się niekiedy dziesiątkami kilometrów i z perspektywy ziemi są zupełnie niczym. Wszakże sami odkryliśmy te rysunki dopiero, gdy użyto do tego odkryć awiacji, czyli lot samolotem. Poza tym, są one niezwykle precyzyjne, ale to wiesz sam najlepiej;)

Oczywiście płaskowyż Nazca uważam za coś o wiele bardziej niezwykłego niż piktogramy i co do tego jestem niemal przekonany, że nie mogli tego wykonać ludzie( inaczej, mogli ludzie, ale nie sami). Świadczy też o tym olbrzymia góra, ze ściętym szczytem, o której to wspomniałem w poprzednim poście. Także religijne zaszufladkowanie tego co widzimy na płaskowyżu jest dla mnie mooocno naciągane. Stonehage też było kiedyś uznawane za" miejsce kultu religijnego" czy po prostu budowla" dla bogów". Także z pewnością nie możemy być pewni tego, czym naprawdę jest Nazca, ja osobiście mam nadzieję, że kiedyś się dowiemy;)

A co do samego filmu, polecam go także Tobie, gdyż nawet jeżeli dla Ciebie( w sprawie płaskowyżu) byłyby to lakoniczne informacje, warto go oglądnąć dla samego przesłania, dla tego ile niesamowitych rzeczy ukazuje;) Tak więc jak ktoś znajdzie trochę wolnego czasu to polecam :) Tak samo Wilcocka, otóż wątpię by ludzie w dzisiejszych czasach stworzyli piktogramy w kilkanaście minut, jak to ma miejsce przy każdym oryginalnym piktogramie( tak, mają one jakby pieczęć tego, że są oryginalne- wszakże nikt do tej pory nie wytłumaczył jak to możliwe, że zboża nie są złamane- są po prostu zgięte w kolankach i rosną dalej- ich kod DNA został zmodyfikowany, tego już się tak prosto wyjaśnić nie da. Tak samo jak bardzo dziwne właściwości ziemi na której one rosną). Tak więc z pewnością w tych dwóch sprawach- wiemy mniej niż więcej;)

Pozdrawiam;)

Użytkownik Shay edytował ten post 02.07.2010 - 21:13

  • 0

#14

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie ten piktogram z wężem i tarczą czymkolwiek to jest... 2-członowy wizerunek... Albo ten znak radioaktywności... Jeśłi to sprawka kosmitów to o co im chodzi?

Użytkownik Atomowy_jogurt_zagłady edytował ten post 02.07.2010 - 22:21

  • 0

#15 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Muchomorniczy, Ty mnie rozbrajasz swoim "antyparanormalyzmem", zdaje sie ze, jestes tak nastawiony na wszelka negacje tych zjawisk,ze to wykracza juz poza norme.

a co dopiero żeby to mieli być prawdziwi obcy.


Kurcze, wutlumacz chociaz laikowi co to jest:" prawdziwy obcy"? Sorry, ale jesli chodzi o rozpoznawanie prawdziwych od nie, to nie mam zadnego doswiadczenia, wiec podziel sie wiedza. Dla mnie obcy to obcy. A wlasciwie czemu obcy, jak to sasiad?
Dobra, mamy fraktale, mamy prawo rownowagi, mamy ingerencje w Dna i ulozenie planet ukl, sloneczego na tle Milki Way na 2012 itp.Dobre pytanie dla kogo to jest uwiecznione? Mysle sobie, ze jednak dla nas, biorac pod uwage, ze juz latamy i z gory zobaczymy to o czym nam sie "przypomina".
Chyba dlatego, zebysmy o tym nie zapomnieli, lub...nie zbagatelizowali.To zdanie calkowitego laika, o kolorze wlosow blond, albo jeszcze bardziej.
Atomowy Jogurt zaglady

Albo ten znak radioaktywności.

Mowisz pewnie o tej trojramiennej gwiezdzie z 23 czerwca? To mnie tez niepokoi.
Shay

inaczej, mogli ludzie, ale nie sami

Zgadzam sie,jesli robili pod kierownictwem, to dla kogo ma byc ta wiadomosc, bo sposob dlugotrwalego uwiecznienia wybrany zostal chyba niezle i napewno daje do zrozumienia i to wyraznie, ze czlowiek sam tego nie zrobil
Horror

konkretnie te z przekazami od kosmitów pojawiają się od 1400 lat, to komu były dedykowane? Kosmici nadawali do ptaków? - cytując Ciebie: 'nie ma innej możliwości' – tylko one wtedy mogły podziwiać wszystko z góry bo według powszechnej wiedzy tylko one latały w tamtym okresie.

Wez pod uwage moj drogi, ze pojecie czasu jakie wyznajesz, nie jest juz modne. A juz na pewno nie ma znaczenia dla kosmitow/obcych poruszajacych sie poza czas i przestrzen.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych