Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Hands Resist Him - Przeklęte malowidło


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
298 odpowiedzi w tym temacie

#1

Burrumz.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądając w necie "rozne" rzeczy natrafiłem na ten obraz...
bylo to malowidlo Billa Stonehama pt. "Hands Resist Him" gdy juz sie napatrzylem na to piekne lecz nieco straszne dzielo zaczalem czytac co bylo pod nim napisane. no i wyczytalem ze ow obraz jest przeklety, nie zamierzam go tutaj opisywac ani wklejac grafiki, dlaczego? wklepcie sobie w google "hands resist him" i poczytajcie na jego temat. osobiscie odradzam dlugie patrzenie sie na fotografie, sam zaczalem bardzo dziwnie sie czuc zanim jeszcze przeczytalem ze nie bylem jedynym takim przypadkiem. wydygalem sie troche, ale nastawialem sie pozytywnie przez reszte dnia, jednak moja wyobraznia a co za tym idzie pewnie i podswiadomosc lyknela ten strach.

podobno ludzie ktorzy patrzyli sie na samo zdjecie miewali w nocy potworne koszmary... oczywiscie wiem ze mozna to na rozne sposoby tlumaczyc, ale jest cos... gdy mysle teraz o tym obrazie, mam wrazenie ze z emanowalo z tej foty potworne zlo, jestem tego pewien.. nie potrafilbym sie przemoc i popatrzec na niego drugi raz, wiem ze mam bardzo wybujala wyobraznie, lecz z drugiej strony nie sadze ze moglbym sie zasugerowac do tego stopnia. zawsze staram sie nie sugerowac niczym i zakladam wszelkie mozliwe warianty. jednak interesuje sie nawiedzonymi i przekletymi miejscami/dzielami sztuki, wiem ze nie nalezy tego lekcewazyc..

i tu moja prosba do sceptykow, czy mozecie przeanalizowac ten obraz dokladnie? w necie jest pelno jego fotografii i tyle samo analiz calego zjawiska.. wiem ze sa na tym forum ludzie ktorzy nie wierza w takie rzeczy i do nich wlasnie kieruje ta prosbe. prosze o doglebna analize i podzielenie sie doswiadczeniami na ten temat, glownie jak sie czuliscie po ogladnieciu tego i czy mieliscie tej nocy jakies dziwne sny.. ja osobiscie jestem wydygany i czytam wszystko przez filtr w przegladarce ktory filtruje obrazki. nie mam ochoty ujrzec tego jeszcze raz, mimo ze bylo to piekne to przeraza mnie teraz, ciezko by mi bylo to obiektywnie ocenic gdyz jak juz pisalem moja wyobraznia jest szalenie podatna na takie rzeczy. poprosilem o to samo paru moich znajomych i gdy tylko dowiem sie czegos od nich to napewno napisze...
  • 0

#2

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

The Hands Resist Him - Przeklęte malowidło


Dołączona grafika



„The Hands Resist Him” to obraz olejny na płótnie autorstwa współczesnego malarza. Trudno go zaklasyfikować do jakiegokolwiek prądu - najbliżej mu chyba do symbolizmu, gdyż odwołuje się do stanów nieświadomości i snu. Głównym elementem obrazu jest postać chłopca, którego autor utożsamia z sobą. Towarzyszy mu lalka o specyficznym, niepokojącym wyrazie twarzy, a na dalszym planie, za oknem widać dłonie. Można odnieść wrażenie, że szyba powstrzymuje coś (kogoś?), co znajduje się na zewnątrz i jednocześnie oddziela światło od ciemności. W oczy rzuca się wyraźny kontrast między obiema stronami drzwi. Pierwszy plan jest w jasnych barwach, na drugim zdecydowanie dominuje czerń. Całość sprawia, że obraz jest dość nietypowy, tajemniczy i budzi niepokój. Jest on przy tym bardzo statyczny, co wywołuje napięcie i wprowadza nastrój oczekiwania.

Do namalowania obrazu zainspirowała Stonehama idea nieświadomości zbiorowej Carla Gustava Junga. Zdaniem autora ludzie sztuki w pewnym sensie odbierają sygnały w niej zawarte i artykułują je w swojej twórczości, są łącznikami z rzeczywistością. Na obrazie „The Hands Resist Him” występują cztery istotne elementy: chłopiec, lalka, rączki i szyba. Mają one znaczenie symboliczne. Dziecko jest personifikacją osoby autora, a dłonie to inne życia, inni ludzie, których łączy „wspólna, ponadosobowa psyche”. Szyba oznacza przesłonę pomiędzy jawą a snem, natomiast lalka stanowi symbol towarzysza i przewodnika między tymi stanami. Wprowadza ona chłopca-autora w świat archetypów.

Tytuł „The Hands Resist Him” da się przetłumaczyć jako „dłonie stawiają mu opór”, co może oznaczać, że bezpośrednie poznanie zbiorowej nieświadomości jest dla chłopca niedostępne, gdyż treści w niej zawarte nigdy nie przedostaną się do jaźni. Umożliwia to dopiero przewodnictwo lalki. Z nią dziecko przekracza barierę i wkracza w sen, w którym ujawniają się archetypy.

Wokół obrazu Stonehama krąży wiele osobliwych historii. Założyciel galerii, w której "The Hands Resist Him" był wystawiany, zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, z życiem pożegnał się również człowiek, który jako pierwszy opisał go w jednym z katalogów. Ludzie, którzy zetknęli się z obrazem mieli zawroty głowy, niektórzy mdleli, wielu z nich widziało postacie z obrazu pojawiające się w ich mieszkaniach, dzieci zaczynały płakać, gdy patrzyły na niego. Wydaje się, że dzieło to powoduje jakiś rodzaj zbiorowej histerii. Pozostaje jednak pytanie, czy jej powodem rzeczywiście są siły nadprzyrodzone, czy może raczej zręczna propaganda i autosugestia…

Dzieło to zostało wystawione na aukcje (EBay) z ostrzeżeniem od ówczesnych właścicieli. Prosili, aby cenę podbijali jedynie kolekcjonerzy sztuki, ponieważ choć sami nie wierzą w zjawiska paranormalne to uważają, że obraz takie posiada. Obraz odkupili od zbieracza śmieci, który sam go znalazł w pobliżu starego browaru. Byli bardzo zdziwieni, iż w ich mniemaniu wartościowy kolekcjonersko obraz został porzucony w taki sposób.

Problemy tej rodziny zaczęły się, kiedy ich 4,5 letnia córka zaczęła się skarżyć rodzicom, iż chłopiec w nocy wychodzi z obrazu i w jej pokoju znajdują się inne dzieci walczące ze sobą. Na skargi córki uwagę zwróciła matka, która zmusiła ojca do zainstalowania aparatu z samowyzwalaczem na ruch. Po trzech nocach były zdjęcia, które miedzy innymi przedstawiały chłopca pozornie wychodzącego z obrazu. Rodzina zadecydowała, że obraz musi opuścić dom.

Podczas aukcji obrazu ewentualni kupcy jak i osoby oglądające przedmiot sprzedaży sygnalizowały złe samopoczucie, natarczywe wizje obrazu podczas snu i na jawie, nagłe odczucia choroby, uczucie niepokoju zagrożenia.

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


  • 0



#3

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rzeczwyiście, obraz conajmniej dziwny, ale te twarze wzbudzają niepokój i strach.
Szczególnie twarz tego chłopca, jakaś dziwna.
:wow:
Popatrze troche na to malowidło i zobacze czy prawda z tym że jest przeklęty.
:oops:
  • 0



#4

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzieło to zostało wystawione na aukcje (EBay) z ostrzeżeniem od ówczesnych właścicieli. Prosili, aby cenę podbijali jedynie kolekcjonerzy sztuki, ponieważ choć sami nie wierzą w zjawiska paranormalne to uważają, że obraz takie posiada. Obraz odkupili od zbieracza śmieci, który sam go znalazł w pobliżu starego browaru. Byli bardzo zdziwieni, iż w ich mniemaniu wartościowy kolekcjonersko obraz został porzucony w taki sposób.

Problemy tej rodziny zaczęły się, kiedy ich 4,5 letnia córka zaczęła się skarżyć rodzicom, iż chłopiec w nocy wychodzi z obrazu i w jej pokoju znajdują się inne dzieci walczące ze sobą.
Na skargi córki uwagę zwróciła matka, która zmusiła ojca do zainstalowania aparatu z samowyzwalaczem na ruch. Po trzech nocach były zdjęcia, które miedzy innymi przedstawiały chłopca pozornie wychodzącego z obrazu. Rodzina zadecydowała, że obraz musi opuścić dom.
Podczas aukcji obrazu ewentualni kupcy jak i osoby oglądające przedmiot sprzedaży sygnalizowały złe samopoczucie, natarczywe wizje obrazu podczas snu i na jawie, nagłe odczucia choroby, uczucie niepokoju zagrożenia.
  • 0



#5

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wiele czytałem na temat tego obrazu. Jest świetny...i zarazem tak magnetyczny, że muszę mieć jego reprodukcję :)
  • 0



#6 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

JA ten obraz widziaelm już dość dawno temu, natknołem się na niego odczas poszukiwań obrazu "Płaczacego Chłopca" :) też polecam jeśli ktoś chce się dziwnie poczuć :) . A co do tego obrazu co jest w temacie to jak na niego patrze to czuje cos dziwnego na plecach :) Super że akurat zostaje sam w domu to bede miał się czego bać haha
  • 0

#7

ble.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

patrze tak na ten obraz i moze to sie wydac smieszne ale naprawde dziwnie sie czuje:/ jak weszlem na strone glowna i patrzylem na miniaturke i nie czytalem tego tekstu co jest obok zdjecia to tez jakos tak dziwnie sie czulem:|
  • 0

#8

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

prosba odemnie - wrzuccie fotki do linkow, bo ja nie mam zamiaru na to patrzec a trudno tak sie czyta :P
  • 0

#9 Gość_Lee

Gość_Lee.
  • Tematów: 0

Napisano

Ee ja poczulem bole glowy ale mysle, ze spowodowane sa tym textem. Sam obraz nic nie robi choc fajnie wyglada ;) Jest taki tajemniczy... Bez tekstu to nic nikt nie zauwazy. Watpie, ze obraz ma jakies niesamowite wlasciwosci. Wierzcie dalej :)
  • 0

#10

Zombii.
  • Postów: 76
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O ludzie... Jak przyjzałem sie temu obrazowi, to nagle poczułem krotki zawrot głowy, jakby temperatura skoczyła, mimo ze jest chłodno... :surprised: Cos z tym obrazem jest...
  • 0

#11

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dołączam się do proźby! dajcie obrazy w linkach!

prawdę mówiąc nigdy się nie bałem patrząc na jakikolwiek obraz! wydaje mi się że to manipulacja autora, ale ta sprawa z wychodzeniem z obrazu... :| witajcie, koszmary :/
  • 0

#12

RavCor.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwykłą psychologia... Obraz nic nie robi przynajmniej te komputerowe wersje może na żywo jakoś innaczej działa ale też to pewnie ściema tylko po to żeby sprzedac drogo kawałek płótna z obrazkiem! Przypomnijcie sobie film "blair witch project" tam też tak reklamowali film że to niby prawda nawet stronkę zbudowali na potrzeby reklamy. Tu jest identyczny przypadek. Wgapiałem się w ten obrazek i wierzcie mi krew nie sikneła mi z uszu ani mózg nie wypłynął nosem, nawet nie poczułem się dziwnie. Pozdrawiam
  • 0

#13

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do obrazu "Hands Resist Him" to na poczatku wydal mi sie troche niepokojacy, ale za drugim razem jak na niego spojrzalem to juz nic specjalnego nie czulem. Nie wiem jak inni, ale dla mnie obraz ten jest troche niesamowity tylko wtedy gdy patrzy sie na niego w calosci, patrzac sie na jego fragmenty w powiekszeniu nic niezwyklego sie nie odczuwa (przynajmniej ja tak mam).
edit: na tym obrazie jest chyba cos nie tak z cieniem, szczegolnie z cieniem jaki znajduje sie na chlopcu

Co do placzacego chlopca to na ekranie monitora wyglada calkiem zwyczajnie. Ale historia z nim zwiazana bardzo zagadkowa
  • 0

#14

skitty0.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

The Hands Rest Him-kiedy pierwszy raz patrzyłam na ten obraz (tylko w całości), zabrakło mi tchu, dostałam lekkich drgawek, głowa mnie bolała, a poza tym, poczułam coś na plecach... Może to tylko moja wyobrażnia, a ja przesadzam, ale naprawde tak było...
Coś w tym jest :surprised: ...
A co do Płaczącego Chłopca to też jest dość dziwny...

Edit:Pierwsze co poczułam, to atak wyobraźni :-D ...
  • 0

#15

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe jak ty horrory przeżywasz... ;-) Obraz jest ciekawy, ale nie straszny. Ma coś w sobie takiego, że człowiek podświadomie widzi w nim zło.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych