Skocz do zawartości


Zdjęcie

badanie Marsa z satelity


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#31

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Te linie kończą się tam gdzie kończy się zdjęcie. Dodatkowo po włączeniu terenu i ustawieniu go na trzykrotną wartość linie nadal nie robią najmniejszych wybrzuszeń czy wklęsłości co znaczy, że na powierzchni marsa ich nie ma. To jest błąd na zdjęciu, prawdopodobnie łączenia.
  • 0

#32

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nowy news, ale in english: http://www.dailymail...ith-solved.html
Co o tym myslicie?
  • 0

#33

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawy ten obiekt (określony przez media jako "monolit") - fota dla ludzi który przeoczyli powyższy link :P

Dołączona grafika


Oglądając go warto jednak pamiętać, że natura potrafi tworzyć naprawdę dziwne rzeczy. Ot choćby "Dolina Miłości" w Kapadocji :mrgreen:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#34

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

natura potrafi tworzyć naprawdę dziwne rzeczy. Ot choćby "Dolina Miłości" w Kapadocji


Zbyt prawdziwe, aby bylo naturalne - moze jednak to nie natura... :)

Co do tego monolitu, to przydalyby sie zdjecia wiekszej rozdzielczosci, zeby byla mozliwosc okreslenia przynajmniej samego krztaltu. Mam nadzieje, ze z czasem bedzie wiecej tego typu zdjecia. Aha, jeszcze dobrze byloby gdyby okreslic wysokosc, a z tego co widze mozna to wywnioskowac.
  • 0

#35

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wysokości "monolitu" - jest podana (~) w linku który wrzuciłeś wyżej ;)

But scientists at the University of Arizona, who captured the original image, reckon it's just an unremarkable boulder, which could measure up to five metres across.


Co do "Doliny Miłości' - tak, to wytworzyła natura. Ayers Rock w Australii też jest "zbyt prawdziwy"? :mrgreen:
Tudzież wyspa "walentynkowa":
Dołączona grafika

EDIT, coby specjalnie nowego posta nie robić:
Nawet na naszym "podwórku" istnieją dość dziwne twory - choćby "Maczuga Herkulesa"

Dołączona grafika
  • 0

#36

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wysokości "monolitu" - jest podana (~) w linku który wrzuciłeś wyżej


A no to sry za pytanie - nie czytalem calego tekstu tylko niektore fragmenty (poczatek, srodek i koniec)

Edit: No ale zalozmy, ze to natura. W takim razie musiala tam istniec jakas gorka, ktora pod wplywem wiatru uksztaltowala sie w monolit, albo mogl to byc jakis "monolityczny" meteoryt/asteroid. Ostatecznie mozna zalozyc, ze wiatr sam to "zbudowal" (co jest raczej nie mozliwe :) )
  • 0

#37 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Wolałbym jednak podyskutować i pozanać Wasze opinie o tym co jest na zdięciach które wkleiłem, a nie o kolorach. Jeśli to możliwe.


No właśnie! Co jest grane? Komoduz zapodał ciekawą fotkę (jedną, bo nr 1. nie jest ciekawą fotką - choć skojarzenie tego z wężem, hmm... inspirujące) a tu cisza. Może dlatego że nijak nie można tego przyłatać do obelisków, ruin starożytnych kosmicznych cywilizacji, piramid i takich tam. Brak teorii czy strach przed kompromitacją forumowych autorytetów?
Ja odważę się o skojarzeniówkę i niech tam jeśli strzele kulą w płot. O ile fotka nr. 2 jest autentyczna i nie jest wyjaśnione co to może być to zaryzykuję i napiszę z czym bynajmniej mnie się to kojarzy. A na myśl przychodzi tylko powierzchnia Europy (oczywiście satelity Jowisza). Nie będę gdybał dalej, czekając na sprostowanie lub inne pomysły razem z autorem tematu (bez wazeliny). Zaznaczam że to tylko skojarzenie a nie teoria lub niezbity dowód.

A co do kolorów z dzisiejszych przekazów i z czasów Vikinga1 to pozwoliłem sobie na obrazowe przedstawienie, pt:

"A jakie to ma znaczenie"

Dołączona grafika

Dołączona grafika

gdzie w finałowej scenie pojawia nam się wizja zrobiona w 2min.

Dołączona grafika
(dla zainteresowanych, to ciągle wciąż ta sama fotka Marsa)

Aż strach się bać co można zrobić w 20 min. Kolory więc nie są tu najwiekszym zmartwieniem. Natomiast ich brak, jak zauważył SolarWarden - to lekka lipa. Rozumiem że filtry, bajery, nauka to priorytet i że to nie jest wycieczka krajoznawcza - lecz nie jedna ci ona i jedyna była a i cele różniste.

Zostawmy to i pogadajmy o zdjęciu nr.2 autora tematu bo sam jestem ciekaw jak tam się sprawy mają.
  • 0

#38

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zostawmy to i pogadajmy o zdjęciu nr.2 autora tematu bo sam jestem ciekaw jak tam się sprawy mają.



Te ciemniejsze smugi na wydmach są pospolitymi na Marsie śladami zjawisk wiatrowych, podobnych do ziemskich "Dust Devill`s" (tzw. diabłów pyłowych). Wiele tego rodzaju chaotycznych smug widać na wykonanym z orbity zdjęciu obszaru lądowania łazikaMER- "SPIRIT". Ich struktura zmienia się z upływem czasu, gdyż starsze ślady zostają zatarte przez nowe zjawiska.

Dołączona grafika

Kamery łazika SPIRIT wielokrotnie zarejestrowały zjawisko diabłów pyłowych, czego wymownym przykładem są animacje - 6b i 6c w linku niżej:

http://www.drjudywoo...erin/erin3.html
  • 0



#39 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Te ciemniejsze smugi na wydmach są pospolitymi na Marsie śladami zjawisk wiatrowych, podobnych do ziemskich "Dust Devill`s" (tzw. diabłów pyłowych).


Nie wiem jak innym ale mnie to wystarcza. Mozna oczywiście dywagować że ukształtowanie terenu jest inne, złudne zjawisko przeźroczystości itd. Ale ja jestem 'kontent':)
Czyli Dust Devill.
  • 0

#40

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dziwny obiekt na powierzchni Marsa, nie wiem co to może być.




  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych