Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dźwięki Saturna


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

http://pl.youtube.co...feature=related

Witam, znalazłem interesujący filmik, nie wiem czy prawdziwy, w języku angielskim, mógłby ktoś to w skrócie przetłumaczyć? Jak myślicie, prawda?

edit AlienGrey
Pozwoliłem sobie zmienić temat topicu oraz przenieść go w miejsce, w którym bardziej pasuje ;)

  • 0

#2

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chodzi o to, że jak sonda Cassini mijała w 2004 roku saturn, to zarejestrowała taki dziwny sygnał radiowy...

To pewnie taki drugi "synał WOW', tylko dziwne, że oficjalnie nic o tym z Video nic nie mówili :) .


Jeśli to nie Fake (a coś takiego co tam jest pokazane mozna zrobić pewnie w jedno popołudnie, może z wyjątkiem modelu 3d sondy..., a wykresy można podrobić, a dziwny dźwięk zawsze mona zsyntezować :) )


Dopóty dopóki nie usłysze o tym sygnale oficjalnych wiadomości, to będe to traktował jako Fake/drobną ciekawostkę
  • 0

#3

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Temat już o tym chyba gdzieś był ale jak chcesz to Ci przetłumacze bo i tak choruje i nie mam inc do roboty :P

Emisje sygnałów radiowych zostały odkryte przez detektory fal radiowych i plazmatycznych (cokolwiek to jest :P ) na pokładzie sondy Cassini w czasie kiedy podróżowała nad pierścieniami Saturna podczas przylotu(arrival) na planetę w lipcu 2004 roku.

Dźwięki są emitowane jako fale radiowe. Don Gurnett z uniwersytetu Iowa mówi że jego zespół zredukował ich częstotliwość przez 5 tak żeby mogłybyć słyszalne przez człowieka. Gurnett mówi że był ,,kompletnie zadziwiony" kiedy usłyszał muzyczne dźwięki.

Dźwięki są krótkie, typowo trwałe pomiędzy jedną i trzecią sekundą i w przeciwieństwie do zwyczajnych ,,głosów" wydawanych przez wszechświat każdy jest wyraźny/odrębny. Wg. jednej z teorii każdy z dźwięków jest wydawany przez kolizje meteorytu z odłamkami lodu, które tworzą pierścienie.

THE RADIO SIGNAL parampapampa... :) Oryginał.

2:10 Ten sam sygnał teraz z podniesioną wysokością o 12 tonów w Cool Edit Audio Editor.
Pod spodem: Sam spróbuj linkt do pliku jest na youtubie

http://saturn.jpl.na...7967-072504.wav

2:40 Brzmi jak mowa? Cytat NASA o tym pliku:
,,Najbardziej intrygujący materiał, nie wiemy co go stworzyło..."

2:58 Ktoś ma jakikolwiek pomysł jak to jest możliwe?
Nie, Ja również nie mam ale...

To istnieje.

Dzięki za wysłuchanie bla bla bla... :)


Mam nadzieje że nie poprzekręcałem za bardzo.
btw/ Jak to może być fake? Tzn. że ktoś wmówił ekipie zajmującej się sondą Cassini że jest to sygnał z sondy, którą się zawodowo zajmuje, a potem jeszcze NASA była taka głupia żeby to skomentować? Bez jaj. To już tak jak na onecie z tym nieśmiertlenym komentem ,,fotomontaż"
  • 0



#4

miksunio.
  • Postów: 39
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zakładałem już o tym temat ;) .

http://www.paranorma...showtopic=17773

Edit: Snajper88
Istnieje też już temat o dźwiękach kosmosu i w tym dziale (TUTAJ). Więc i ja tego wątku nie chce :P Zamykam.

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych