Skocz do zawartości


Zdjęcie

Apokalipsa inaczej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Cher.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na początku chciałabym powiedzieć iż jestem ateistką.Mimo to przedstawię poglądy mojego znajomego.Nie dawno wdałam się z nim w dyskusje na temat apokalipsy.Dla mnie jako zwolenniczki New Age nastąpi to w 2012r po czym nastąpi Nowa Era.O dziwo mój znajomy także uważa że apokalipsa/dzień sądu zwał jak zwał nastąpi w najbliższych latach.

Pytałam dlaczego jako przykładny katolik oraz wierzący i praktykujący tak sądzi.Powiedział że tak pisze w biblii.W biblii Jezus mówi że przybędzie do ludzi a będzie to poprzedzone kataklizmami bezprawiem i "czczeniem" bożka pieniądza.Czy nie tak się dzieje?Nawet ostatnie wydarzenia to potwierdzają m.in. wybuch uśpionego od 2000lat wulkanu Chaiten trzęsienia ziemi w Chinach walka o ropę(czyt.walka o pieniądz) bądź niszczący cyklon "Nargis" który przeszedł nad południową częścią Birmy.

Ze wszystkich stron jesteśmy atakowani ideą materializmu.
Stany Zjednoczone tak bardzo chciały zagarnąć złoża ropy naftowej że pod przykrywką walki z bronią nuklearną zaatakowali Irak gdzie jak wiadomo są cenne źródła "czarnego złota".
Wyobraźmy sobie że terroryści atakują giełdę w Tokio bądź w Nowym Jorku...całkowity chaos.Świat uzależnił się od pieniędzy.

W Apokalipsie napisane jest:"I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej, pełnej imion bluźnierczych, mającej siedem głów i dziesięć rogów".Mój znajomy twierdz że siedem głów to siedem państw władających bronią jądrową.

Oficjalnie istnieje siedem mocarstw jądrowych:
1. Stany Zjednoczone
2. Federacja Rosyjska
3. Wielka Brytania
4. Francja
5. Chińska Republika Ludowa
6. Indie
7. Pakistan

Niewiasta to pieniądz."A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat cała zdobna w złoto drogi kamień i perły miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu".Złoto perły...a puchar jest pełen syfu jaki pieniądz spowodował.


W czasach końca największym nieprzyjacielem ludu Bożego nie będą liberałowie ani ateiści lecz ludzie religijni. Zgodnie z proroctwami Daniela i Apokalipsą antychrystem jest odstępcze chrześcijaństwo!To państwa chrześcijańskie będą/już walczą o to by jak najwięcej mieć.To one wywołają wojnę.

Według starotestamentowego prawa cudzołóstwo karano ukamienowaniem (Pwt.22:23-24; J.8:5). Spalenie wymierzano tylko w jednym przypadku gdy nierządu dopuściła się córka kapłana (Kpł.21:9). Podkreśla to że Nierządnica symbolizuje chrześcijańskich przywódców którzy stawiają ludzkie tradycje ponad Prawo Boże i autorytet Słowa Bożego.Napisane jest w Apokalipsie że niewiasta dąży ku spaleniu.

Celem Szatana jest wyniszczenie ludu Bożego dlatego jego Bestia jest jednakowo niebezpieczna dla wierzących tak w formie teokratyczne jak ateistycznej. Złem był papieski system gdzie kościół rządził państwem (teokracja). Złem okazał się postulowany przez Platona a wprowadzony w Rewolucyjnej Francji i Rosji system gdzie państwo decyduje za swych obywateli (komunizm). Jedynym lekarstwem na zło jakie niosą te skrajności jest zasada rozdziału kościoła od państwa gdzie kościół nie wtrąca się w sprawy polityczno-ustrojowe a państwo nie ingeruje w kwestie religijne. Tego nauczał Pan Jezus (Mt.22:21).

W Apokalipsie św.Jan opisuje jak będzie wyglądać Armagedon(walka Boga z złem).Pisze że Antychryst zgromadzi armię i ta armia stanie przeciwko armii Boga.Tylko że armią Boga będzie jego słowo i jego nauki a armią antychrysta będzie to co się stało ze światem-pieniądz głód bieda choroby chciwość bezprawie wojna.(Całą apokalipsę trzeba traktować jako metaforę).W końcu Bóg położy wszystkiemu kres.

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie skoro Bóg jest taki miłosierny to dlaczego pozwala na takie cierpienia?
Odpowiedz prosta:Chce dać ludziom czas aby doświadczyli iż bez niego nie dadzą sobie rady.
W biblii jest napisane że Bóg daje ludzkości 6000 lat od już nie pamiętam jakiego tam momentu aby udowodniła czy potrafi stworzyć świat doskonały bez niego.Nie udowodniła.A czas się kończy.Tak jak napisałam na początku kataklizmy i inne są zapowiedzią przyjścia Jezusa.

Do tego lepszego świata(Ziemi- mój znajomy twierdzi że po oczyszczeniu Ziemi z całego syfu(ludzi złych itp.)ludzkość dostanie we władanie Ziemię tylko bez zła)trafią wszyscy dobrzy ludzie.Nie ważne czy wierzyli czy wierzyli w coś innego -dobrzy. Bóg jest miłością więc jest niemożliwe aby skazał 4 miliardy ludzi na unicestwienie tylko dlatego że w niego nie wierzyli.Da im szanse w tym lepszym świecie.

Mało tego mój kolega twierdzi że cały wszechświat został stworzony po to aby ludzie mogli go zasiedlić.W tym lepszym świecie ludzkość będzie nieśmiertelna więc w końcu zaludni planetę.Społeczeństwo rozwinie się na tyle by kształtować inne planety na swoją korzyść.Taka teza miałaby tłumaczyć ciągłe rozszerzanie się wszechświata.


Cały tekst oparty jest na poglądach mojego znajomego.Sama jestem ateistką ale chciałam zobaczyć co o tym myślicie.


Czy tak może wyglądać Apokalipsa?


źródła z których częściowo korzystałam:
http://www.dekalog.p...el/wielkani.htm
  • 0

#2

rapel.
  • Postów: 43
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy ja wiem czy możliwe? Może tak a może nie.

Jak dla mnie to świat całkowicie dobry lub zły nie ma prawa istnieć, dlaczego? Zasada równowagi, żeby mogło istnieć dobro to musi również istnieć zło, żeby było ciepło musi istnieć coś takiego jak zimno itp. choć z tą temperaturą nie jest do konca tak :P

Ale dopóki sie to nie wydarzy to możemy sobie zgadywać jak w "totolotku" :) ale art ciekawy.
  • 0

#3

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W starożytnym Rzymie ludzie też byli pazerni na pieniądze - to nie jest domena naszych czasów tylko chwili, w której wynaleziono walutę. Luźne rajtki. Podobają mi się poglądy new age - kazdy jest rowny kazdemu a największą wartością dla czlowieka jest wolna wola, nie ma żadnego guru. Pokrywa się z moimi poglądami mimo iż do new age się nie zaliczam.
  • 0

#4

Kamil88.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo dobra wypowiedź Chero. Wg. mnie coś jest w apokalipsie opisanej w biblii. Ciekawe tylko czy będzie to rok 2012 czy też inny? Pożyjemy zobaczymy :)
  • 0

#5

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cher - jednak podawaj źródło bo na tej stronie znalazłem ten fragment:

Celem Szatana jest wyniszczenie ludu Bożego dlatego jego Bestia jest jednakowo niebezpieczna dla wierzących tak w formie teokratyczne jak ateistycznej. Złem był papieski system gdzie kościół rządził państwem (teokracja). Złem okazał się postulowany przez Platona a wprowadzony w Rewolucyjnej Francji i Rosji system gdzie państwo decyduje za swych obywateli (komunizm). Jedynym lekarstwem na zło jakie niosą te skrajności jest zasada rozdziału kościoła od państwa gdzie kościół nie wtrąca się w sprawy polityczno-ustrojowe a państwo nie ingeruje w kwestie religijne. Tego nauczał Pan Jezus (Mt.22:21).

Prawdopodobnie korzystałaś z książki Jonatana Dunkel "Apokalipsa: Ostatnie wydarzenia na ziemi w proroctwach Pisma Świętego".
Co do tekstu - ładnie napisane.
  • 0

#6

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wiem czy to będzie w 2012 ale jako chrześcijanin uważam że to jest bradzo prawdopodobny a nawet mogę powiedzieć że pewny koniec świata przez takie rzeczy jakie opisujesz .
  • 0

#7

Cher.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście korzystałam z tej strony. :)
  • 0

#8

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szczerze powiedziawszy tekst Apokalipsy wg św. Jana jest na tyle nieprecyzyjny, że każdy może go interpretować na dowolny sposób. W wyniku tego tekst ten traci na wiarygodności w moich oczach, podobnie z resztą jak przepowiednie Nostradamusa interpretowane dopiero PO przełomowych wydarzeniach.
  • 0



#9

pierwszy świadek.
  • Postów: 18
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież w apokalipsie jest wszystko jasno przedstawione, nei rozumiem w czym problem...
  • 0

#10

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ano problem w tym, że jeśli czytać Apokalipsę dosłownie, to nie ma ona ładu ani składu, więc wszyscy "czytają między wersami" i każdy może interpretować ją na własny sposób. Jeden widzi w 7 głowach 7 państw posiadających broń nuklearną, inny widzi siedem wzgórz na których znajduje się Rzym a w nim Watykan. Dla jednego szkarłat, purpura może być synonimem wiecznego pościgu za pieniędzmi i władzą, dla drugiego są to hierarchowie kościoła rzymskokatolickiego. Jeden widzi w znamieniu bestii mikrochip, inny widzi znak krzyża podczas chrztu.
  • 0



#11

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moim zdaniem czytając apokalipsę znaczenia niektórych słowa powinniśmy szukać ich znaczenia dzisiaj tak jak z tymi głowami to własnie mogą być państwa , albo było coś tam o jakiejś kobiecie nad wodami to morze być Hilary Clinton jako prezydent
  • 0

#12

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W Apokalipsie napisane jest:"I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej, pełnej imion bluźnierczych, mającej siedem głów i dziesięć rogów".Mój znajomy twierdz że siedem głów to siedem państw władających bronią jądrową.

Oficjalnie istnieje siedem mocarstw jądrowych:
1. Stany Zjednoczone
2. Federacja Rosyjska
3. Wielka Brytania
4. Francja
5. Chińska Republika Ludowa
6. Indie
7. Pakistan


Twój znajomy twierdzi całkiem fajnie. Szkoda tylko, że nie twierdzi niczego o tych dziesięciu rogach.

Do tego lepszego świata(Ziemi- mój znajomy twierdzi że po oczyszczeniu Ziemi z całego syfu(ludzi złych itp.)ludzkość dostanie we władanie Ziemię tylko bez zła)trafią wszyscy dobrzy ludzie.Nie ważne czy wierzyli czy wierzyli w coś innego -dobrzy. Bóg jest miłością więc jest niemożliwe aby skazał 4 miliardy ludzi na unicestwienie tylko dlatego że w niego nie wierzyli.Da im szanse w tym lepszym świecie.


W końcu! W końcu ktoś kto przedstawia Boga jako całkiem rozsądnego gościa, jakże innego niż ten pełen gniewu wariat, który swych wrogów i niewierzących poskromi mieczem, ogniem, zarazą, wojną, a nieprzyjaciele jego będą cierpieć od kłów bestii i jadu skorpiona!
Rozsądek, w końcu!
  • 0

#13

meth777yl.
  • Postów: 116
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm...podsumujmy:

Słyszymy pogłoski o wojnach, to tu to tam, o kataklizmach, widzimy co się zaczyna robić z ekonomią światową, planeta jest przeludniona, klimat wariuje, ludzi zatracili duchowość i popadli w obłęd materializmu, kościoły się zdegenerowały,
wartości przewartościowały, zło przebiera się by zagrać dobro, które w tych czasach nisko upadło, jakość prowadzonej polityki jaka jest - każdy widzi, ludzie mądrzy zeszli ze światowej sceny by ostatni akt zagrać mogły upiory, zakłamanie stało sie powszechne tak jak i przyzwolenie na kradzieże w majestacie prawa, które dobrym szkodzi a łotrów i łajdaków chroni, słyszymy pogłoski o coraz większych niedoborach żywności, o recesji, to tu to tam, problem braku zatrudnienia dotyka coraz większe rzesze ludzi, wbrew cukierkowej propagandzie rządzących, system emerytalny wali się na naszych oczach, podatki coraz większe, ceny też, poziom edukacji w szkołach katastrofalny, i to dające sie wyczuć w powietrzu wyczekiwanie na COŚ (ufff...)...

To co sie dzieje, tak mi sie wydaje, dzieje się bez względu na to, co zostało napisane w Apokalipsie pana Janusza z Patmos, więc można się pokusić o stwierdzenie, że jest to zupełnie normalny i prawidłowy cykl rozwoju cywilizacji, który na innych planetach typu ziemskiego obsianych życiem rozumnym zachodzi w zgodzie z prawem postępu.

Ma to na celu oczywiście jedno - zdobycie doświadczenia. Ciszę się, że mogłem narodzić się w tych czasach. Oferują one ogromne możliwości rozwoju dla ducha, chociaż faktycznie, życie w nich to prawdziwa walka o przetrwanie.

P.S.
Jeśliby kto był w posiadaniu jakichś tłumaczeń zwojów odkrytych w Quamran w 1947r. to niech wrzuci na forum. ;]
  • 0

#14

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Słyszymy pogłoski o wojnach, to tu to tam, o kataklizmach, widzimy co się zaczyna robić z ekonomią światową, planeta jest przeludniona, klimat wariuje, ludzi zatracili duchowość i popadli w obłęd materializmu, kościoły się zdegenerowały,
wartości przewartościowały, zło przebiera się by zagrać dobro, które w tych czasach nisko upadło, jakość prowadzonej polityki jaka jest - każdy widzi, ludzie mądrzy zeszli ze światowej sceny by ostatni akt zagrać mogły upiory, zakłamanie stało sie powszechne tak jak i przyzwolenie na kradzieże w majestacie prawa, które dobrym szkodzi a łotrów i łajdaków chroni, słyszymy pogłoski o coraz większych niedoborach żywności, o recesji, to tu to tam, problem braku zatrudnienia dotyka coraz większe rzesze ludzi, wbrew cukierkowej propagandzie rządzących, system emerytalny wali się na naszych oczach, podatki coraz większe, ceny też, poziom edukacji w szkołach katastrofalny, i to dające sie wyczuć w powietrzu wyczekiwanie na COŚ (ufff...)..


Czy tylko ja mam takie wrażenie, że na takie COŚ czekają ludzie każdej epoki ?
  • 0

#15

Cher.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczerze powiedziawszy tekst Apokalipsy wg św. Jana jest na tyle nieprecyzyjny, że każdy może go interpretować na dowolny sposób. W wyniku tego tekst ten traci na wiarygodności w moich oczach, podobnie z resztą jak przepowiednie Nostradamusa interpretowane dopiero PO przełomowych wydarzeniach.



Może o to właśnie chodziło Janowi pisząc Apokalipsę.Żeby móc ją interpretować na różne sposoby i dawała nadzieje w każdych czasach.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych