Skocz do zawartości


Zdjęcie

Słońce pluje w nas energią


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#46

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie mylisz się. Tylko że logicznie rzecz biorąc, jeśli znajduje się tak blisko i ma masę odpowiadającą jasności - trudno oczekiwać scenariusza innego niż 70% pewności na uderzenie lub otarcie korony słonecznej.

Chyba że to Merkury (osobiście wolałbym aby to był Merkury).
  • 0

#47

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może inaczej... Oświeci mnie ktoś co się może stać jak to coś uderzy w słońce?? Czy w ogóle nic się nie stanie, a będzie to tylko widowisko dla astronomów.
  • 0



#48

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mass Corona Ejection. Sunspot. Czyli, słoneczko odda nieco swojej materii, a ona ochoczo bryźnie na boki tak jak to się dzieje z wodą gdy wrzucisz do niej kamień. No, może nieco mocniej ;)

Wówczas - jeśli miałoby się to wydarzyć czyli jeśli to nie jest Merkury - możemy zastanawiać się jakiś czas czy wygraliśmy w blackjacka czy nie udało nam się.

Gdybyśmy jednak złapali taki kawałek korony słonecznej - cóż, byłby to prawdziwy niefart.
  • 0

#49

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aha :C no właśnie tego się obawiałam, że tak to może wyglądać, ale chciałam aby ktoś mi to potwierdził. Myślę, że mamy jakieś 95%?? szans, więc jakby nas trafiło to rzeczywiście super niefart... To tak jak wygrana w lotka z tym, że w odwrotnej sytuacji :P
  • 0



#50

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

są może zdjęcia tego obiektu z dzisiaj ?
  • 0

#51

Danix.
  • Postów: 68
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

TU są zdjęcia z wczoraj, dziś jeszcze nie są dostępne, ale widać, że już wczoraj o 23:38 tego obiektu praktycznie nie widać.

Tu jest filmik z przebiegu z wczoraj: klik

Ciekawie to wygląda, jakby słońce wystrzeliło coś w stronę tego czegoś.. :)
  • 0



#52

Johny11.
  • Postów: 17
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Potrafi ktoś to wszystko w prosty sposób wytłumaczyć co jest grane ?

The easy way to identify it as Mercury is to use the STEREO Orbit Tool (http://stereo-ssc.na...nasa.gov/where/). Put in the date, e.g. 31 December 2007, and select the "Inner solar system" option. You'll see that Mercury and STEREO Ahead were directly opposite each other during that time period. This means that Mercury was passing behind the Sun as seen by STEREO Ahead.


Z tego cytatu udało mi się zrozumieć że ten obiekt to Merkury ? Możliwe, ale skoro "wleciał" w Słońce to można by go zobaczyć zaraz jak wylatuje po drugiej stronie, czego na tym filmie nie widać:

http://www.lewisonli...04_cor2_512.mpg

O co w tym wszystkim chodzi ?

Jeszcze dodam może taką ciekawostkę:

SUNSPOT ALERT: The most active sunspot of the year so far is emerging in the sun's southern hemisphere: movie. Sunspot 1024 has at least a dozen individual dark cores and it is crackling with B-class solar flares. This morning, amateur astronomer David Tyler caught one of the flares in action from his backyard solar observatory in England:

http://www.spaceweat...rmhqp6180juj006

Źródło:
http://www.spaceweather.com/

Pozdrawiam.
  • 0

#53

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ja dodam również ciekawostkę.
W pewnym momencie Słońce wyglądało jak dziurawy ser szwajcarski:

Dołączona grafika


Ciężko jest to wytłumaczyć.Zapraszam heliofizyków do dyskusji.
  • 0



#54

Johny11.
  • Postów: 17
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To ja dodam również ciekawostkę.
W pewnym momencie Słońce wyglądało jak dziurawy ser szwajcarski:

Jarecki, ok ale kiedy to było? Mógłbyś się określić ?
Co do tego 'obiektu' to przychodzi mi na myśl jeden post, który wyczytałem tutaj na forum; nie pamiętam dokładnie treści ale brzmiał mniej więcej w ten sposób, że: lżejsze obiekty towarzyszące Nibiru wyprzedzają ją, lecąc w kierunku Słońca. Za chwile większość mnie zaatakuje, wiem, że to nie temat o Nibiru ale może warto się nad takimi możliwościami zastanowić; jeśli ten obiekt to nie Merkury oczywiście.
Sam osobiście rozważam istnienie Nibiru i dlatego też myślę nad taką możliwością.
  • 0

#55

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z tego cytatu udało mi się zrozumieć że ten obiekt to Merkury ? Możliwe

Nie możliwe, tylko pewne

ale skoro "wleciał" w Słońce to można by go zobaczyć zaraz jak wylatuje po drugiej stronie, czego na tym filmie nie widać:

Nie wleciał w Słońce, tylko znalazł się za Słońcem. A dlaczego chciałbyś go zobaczyć "zaraz"? Poczekaj do środy, to zobaczysz jak "wylatuje" - ale nie ze Słońca, tylko zza Słońca.

O co w tym wszystkim chodzi ?

Jak zwykle, o bicie piany

W pewnym momencie Słońce wyglądało jak dziurawy ser szwajcarski:

A słyszałeś coś o plamach słonecznych?

lżejsze obiekty towarzyszące Nibiru wyprzedzają ją, lecąc w kierunku Słońca.

To pewnie dlatego, że mniejszym obiektom próżnia kosmiczna stawia mniejszy opór. :roll:
  • 0

#56

Johny11.
  • Postów: 17
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A dlaczego chciałbyś go zobaczyć "zaraz"? Poczekaj do środy, to zobaczysz jak "wylatuje" - ale nie ze Słońca, tylko zza Słońca.

Mamma, ok ale na zamieszczonym przeze mnie filmiku (http://www.lewisonli...04_cor2_512.mpg) widać, że upływa czas ponad 10 godzin, czy nie powinien choćby wyłonić się zza Słońca ?
  • 0

#57

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Prawdę mówiąc to na tym filmiku w ogóle nic nie widać :(
Ta środa, to oczywiście bardzo gruby szacunek na podstawie drogi pokonanej przez ten czas, przez jaki był widoczny na zdjęciach - oczywiście może to być trochę wcześniej albo trochę później. W końcu gość ma te parę mln kilometrów do pokonania :), a w dodatku satelita obraca się wokół Słońca w przeciwnym kierunku, więc bawią się trochę w chowanego, co pozornie spowalnia ruch Merkurego.
  • 0

#58

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja mam takie pytanie - skąd wiadomo, że to zmierza w stronę Słońca ? Przecież na tych zdjęciach widzimy w 2D. To może być dużo przed i daleko za Słońcem, równie dobrze. Mylę się ?


Istnieje coś takiego jak ustawianie ostrości w lornetkach ? :-)

Jeśli ustawisz zoom w teleskopie na słońce (odległość) to będziesz widział dobrze obiekty w odległości podobnej jak ziemia-słońce.
  • 0

#59

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z ciekawości zajrzałem na Behind COR1, bo tam widać też ten obiekt, i cóż... od godziny 8, 5 lipca widać że (jeżeli to ten obiekt) był za słońcem... http://stereo-ssc.na...80518_s7c1B.jpg
  • 0

#60

cycloneye.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Wyleciał z drugiej strony. Czyli mercury. A my sie dopatrujemy Armageddonu !
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych