Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oryginał czy kopia?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oryginał czy kopia?

Oryginalność Jezusa

Dołączona grafika


Kto był Synem najwyższego Boga i największym uzdrowicielem w Starożytności? Uzdrawiał chorych, a nawet wskrzeszał zmarłych. Mało tego: sparaliżowani odzyskiwali sprawność fizyczną, niewidomi cudownie mogli znów podziwiać świat, głusi odzyskiwali słuch, a niemi głos - wszystko za sprawą delikatnego dotyku Pana! Nie leczył on jednak tylko ciała, lecz także duszę. Nazywali go Zbawicielem i Odkupicielem. Uzdrawiał biednych i bogatych, mężczyzn i kobiety, młodych i starych, niewolników i ludzi wolnych, przyjaciół i wrogów. Pewnego razu sparaliżowany mężczyzna został przyniesiony do niego wraz z łóżkiem, w którym leżał. Po dotknięciu przez Zbawiciela, mężczyzna wstał z łózka, podziękował mu i odszedł na własnych uzdrowionych nogach. Jak nazywał się ten Zbawiciel?
...Asklepios

Kto narodził się z śmiertelnej dziewicy matki i miał boskiego Ojca, oraz był znany jako "Zbawiciel Świata"? Przed narodzinami, jego rodzice zawędrowali do większego miasta, gdzie prorocy przepowiedzieli jego narodziny, jak i to, że zostanie królem. To spowodowało wszczęcie poszukiwań nowonarodzonych dzieci, aby zgładzić Zbawiciela. Gdy Syn Boży podrósł, zostały mu pokazane wszystkie królestwa świata ze szczytu wysokiej góry. Chodził również po wodzie, a gdy nadszedł jego koniec, matka i ulubiony uczeń stali przy nim. On tedy powiedział swej matce : "Nie płacz, idę do Raju". Gdy konał, rzekł: "Dokonało się" - wtedy zadrżała ziemia, a świat pokryły ciemności. Po tym wstąpił do Nieba, a jego największym osiągnięciem było pokonanie śmierci. Imię jego brzmiało oczywiście...
...Herkules

Wszyscy oczywiście znamy Odkupiciela, który nie był żadnym bożkiem greckiego politeistycznego pogaństwa. Był on prawdziwym Zbawicielem, który chciał pomóc i ocalić grzesznych ludzi, poprzez poświęcenie samego siebie, a wszystko to z powodu miłości, litości i współczucia, jakimi darzył ludzkość. Jego imię to...
...Prometeusz

Kto był prawdziwym Synem Bożym, zrodzonym z śmiertelnej dziewicy matki, często przedstawianym jako nowonarodzone niemowlę lub mężczyznę jadącego na osiołku?
Uzdrawiał chorych i dokonywał licznych cudów, wśród których znalazła się przemiana wody w wino. Został zabitym, lecz potem wskrzeszonym z martwych i stał się nieśmiertelny. Wyznawcy tegoż Boga zwykli spożywać święte posiłki, będące swoistym sakramentalnym zjednoczeniem z bóstwem, co dawało im życie wieczne po śmierci. Jednym z największych wyczynów tego boga, była jego śmierć i ofiarowanie siebie samego, aby zbawić cały rodzaj ludzki. Tym Bogiem był bardzo popularny...
...Dionizos

Kto jest "Światłem Świata", Jedynym, Bogiem, który pokonał śmierć? Zrodzonym z dziewicy matki, okrzykniętym przez lud pierwszym prawdziwym Królem? Kto powstał z grobu i wzniósł się do Niebios? Oczywiście jest to...
...egipski Ozyrys

Następnie, prawdziwy Bóg, często nazywany "Światłością Świata", "dobrym pasterzem", "barankiem" i "..drogą, prawdą i życiem". Identyfikowany z krzyżem. Któż to może być?...
...Horus (syn Ozyrysa)

Teraz znów, łącznik między Bogiem a ludźmi, urodzony 25 grudnia. Świadkami jego narodzin byli pasterze, którzy wręczyli mu dary. Miał 12 uczniów, a kiedy jego praca na Ziemi dobiegła końca, zgromadzili się wszyscy na ostatniej wieczerzy, po czym wstąpił do Nieba. W dniach ostatnich powróci, aby sądzić żywych i umarłych. Prawi pójdą do Nieba, a grzesznicy zostaną zabici w gigantycznym ogniu. Jego świętym dniem jest niedziela. Uczniowie jego praktykowali chrzest, oraz ustanowili święty rytuał, polegający na symbolicznym zjadaniu mięsa i krwi. Ową "Światłością Świata" jest oczywiście...
bóg słońca, Mithra

Problem Jezusa polega na tym, że powyższe bóstwa są starsze od niego. Nie trzeba być nazbyt bystrym, aby się domyślić, skąd autorzy ewangelii brali swe "boskie natchnienie".

Tłumaczenie: NamalowanyPrzezSmutek
Oryginalne źródło w j. angielskim: KLIK
  • 0

#2

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście, ciekawe bóstwa, szczegónie mnie zainteresował Mitra, który wydaje się być podobny do Jezusa. Uczniowie Mitry praktykowali chrzest? Chrzest? :P Przecież to jest chyba od Chrystusa. :) Coś mi to nie pasuje... :P

Ale tylko jedyny Jezus jest Bogiem, który stał się człowiekiem i zmartwychwstał, aby nas zbawić. On nie narodził się w momencie, gdy przyszedł jako człowiek, lecz żył w Ojcu od zawsze. I żyje teraz. Tylko Jemu udało się pokonać śmierć swoją boską mocą i tylko On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Nie ma innych zbawicieli.

Taka jest moja wiara. :)
  • 0

#3

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Udowodniłeś właśnie, że ewangeliści nie byłi aż tak bezczelni i sami też coś wymyślili. Brawo.
  • 0

#4

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taka jest moja wiara. :)

Ja też nie zamierzam czcić kosmitów po przeczytaniu tego. W coś trzeba wierzyć.

W każdym razie jest to dosyć ciekawe. Już na jakimś forum czytałem takie porównania, ale miało inną formę i byli jeszcze inni bogowie (m. in. Wisznu).
  • 0



#5

KaśkaK.
  • Postów: 108
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektóre postracie z dzieł antycznych posiadają wspólne cechy z Jezusem z Nazaretu.Te podobieństwa są często wyolbrzymiane przez krytyków chrześcijaństwa.Jednak to Jezus Chrystus sam w sobie jest oryginalny.To Jego śmierć jest wydarzeniam historycznym a nie mitycznym przesłaniem.Inni bogowie mają pojedyncze cechy boskie,natomiast Pan Jezus posiada wszystkie jakie były wymienione u innych bogów.
  • 0

#6

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

natomiast Pan Jezus posiada wszystkie jakie były wymienione u innych bogów.

Może ma je dlatego, bo zostały mu je dane? W końcu wzór cech już istniał, wystarczyło więc tylko przyporządkować daną ich grupę Jezusowi. Wg mnie to oczywiste, że ubierając Jeszuę w atrybuty, wzorowano się na istniejących już bóstwach.
  • 0

#7

kris.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

oczywiscie, po co robic od nowa, skoro ma sie juz doskonaly szablon, wystarczy tylko wpisac dane
  • 0

#8

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie Jezus istniał naprawdę może to o czym mówicie powstało przez 2 tysiące lat przepisywania Bibli?

Wiadomo jeden powiedział tak inny powtórzył 2x większe inny coś dopisał od siebie, kolejny coś zapomniał inny niedopisał i tak zostało.W końcu te podania były przekazywane z ojca na syna
  • 0

#9

wezyr99.
  • Postów: 96
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejny atak na katolików...teraz od strony ewangelii...

Brak słów jak to kogo może podniecać, wielcy detektywi kart historii godni politowania i współczucia bo jedyne co umieją to napluć w twarz komuś w twarz bo jest katolikiem. Gdzie indziej się nie odzywają bo brak im odwagi. Żal mi takich...

"Głupia stałość jest ulubieńcem ciasnych umysłów"
  • 0

#10

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Stary jak nie pasują takie tematy to nie wchodź albo założ jakiś lepszy. Po to jest forum Religia I Filozofia żeby pokazywać religie tez od innej strony. Narzekając na tematy które są tu zamieszczane nie od wczoraj, na pewno nic nie zmienisz.
  • 0



#11

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejny atak na katolików...teraz od strony ewangelii...


Lol. To tylko male wyjasnienie, skad mógl sie wziasc mit o Jezusie ;]
  • 0



#12

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pan Janek kiedy się urodził wypał lekarzowi z rąk i zniszczył swoją głową kawałek kafelkowej podłogi. Przez co Janka twarz od tej pory wyglądała jak z najgorszego koszmaru, każdy kto na niego patrzał kamieniał jak wryty ze strachu.
Meduza

Pan Janek dzieciństwie musiał dużo biegać przez to że dzieci na podwórku ganiały go z kijkami i krzyżykami i czosnkiem wyzywając go od szatana. Przez to pan Janek stał się najszybszym biegaczem w okolicy.
Hermes

Któregoś dnia pan Janek przestał uciekać i zaczął się bronić. Zadźgał patykiem dwóch swoich sąsiadów i od tej pory się go bali bo widzieli jakim to doskonałym wojownikiem jest Janek.
Herkules i Ares

Pan Janek nie wiedzieć czemu po tym wybryku trafił do poprawczaka i tam zdobył niesamowitą mądrość, ponieważ przesiadywał całe dnie w bibliotece. A to dla tego że nikt tam nie zaglądał i Janek czuł się tam bezpieczny.
Atena

Minęło wiele wiele lat a Janek zaczął trenować box i stał się jednym z lepszych bokserów na świecie.
Mahomed Ali

itd. Itp...

Wszystko możesz przyrównać do czego się Tobie tylko podoba. Wszystko z przyszłości i przeszłości. Aha zauważ że S.T zapowiadał Jezusa i to kim będzie i co będzie robić jeszcze długo przed tym zanim ludzie wiedzieli co to Grecja(Hellada).

Takie wytłumaczenie jest banalne i śmieszne. Ponieważ Jezus jest postacią historyczną. A nie mityczną. Piszesz że autorzy Ewangelii wzięli sobie zaczerpywali i przypisywali cechy które mieli inni bogowie. Więc odpowiedz na następujące pytania.

-Dlaczego wszystkie Ewangelii przypisują Jezusowi te same cechy oraz teksty uważane za apokryfy?
-Dlaczego Jezus jest postacią historyczną a nie mityczną?

I jeszcze jedna ważna rzecz. Znajdź mi w jakiejkolwiek religii Boga który umarł za Ciebie, za was?
  • 0

#13

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I jeszcze jedna ważna rzecz. Znajdź mi w jakiejkolwiek religii Boga który umarł za Ciebie, za was?


Bóg to istota nieomylna Chrystus nie jest Bogiem ( nigdy się takim nie ogłosił a Boga zrobili z niego ludzie) Papież też jest ponoć Bogiem ponieważ ogłosił się nieomylnym
Uciekasz od tematu
W takim razie wytłumacz mi skąd się wzieli Bracia Chrystusa ?
Badasz Stary i Nowy Testament więc wiesz o czy mowa :cafe:
  • 0



#14

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Geez. Jezus postacia historyczna .. taa a masz jakies sensowne dowody jego istniena oprocz tych w Ewangelii ? :P

a Btw. Czy takie poswiecenie "Boga" na krzyzu ma jakis sens ? Odkupienie naszych grzechów. Ta , wiec mozemy zabijac i gwalcic bo nasze grzechy zostaly odkupione. Raz na zawsze , tak jak jest napisane w Ewangelii ( nie che mi sie przytaczac cytatu). Co to mialo nam udowodnic ? Jezeli ja skocze z budynku przy tym z cierpietna mina obwieszczajac pobliskiej ludnosci , ze poswiecam sie za was, bede zbawicielem ? Mysle ze wiekszosc nie zwroci nawet na to uwagi :P A co z ludzmi ktorzy zyli przed Jezusem ? Nie beda zbawieni ;< ? Nie znali jego nauk, nie wierzyli w niego a przeciez on jest jedyna droga do Boga.. Geez -___- Taa najwiekszy akt milosci
  • 0



#15

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bóg to istota nieomylna Chrystus nie jest Bogiem ( nigdy się takim nie ogłosił a Boga zrobili z niego ludzie) Papież też jest ponoć Bogiem ponieważ ogłosił się nieomylnym
Uciekasz od tematu
W takim razie wytłumacz mi skąd się wzieli Bracia Chrystusa ?
Badasz Stary i Nowy Testament więc wiesz o czy mowa :cafe:


Przeczytajcie cały temat odnośnie Chrześcijaństwa. Co do papierzy opisałem tam to dosć dokładnie.

Mat.8, 28-34 tutaj że Jezus był Bogiem przyznaje dwóch opętanych. Tymi słowami „Cóż mamy zrobić z Tobą Synu Boży przyszedłeś przed czasem dręczyć nas?”

Kolejny to Mat 16:13-17 to też chyba wytłumaczył ktoś powyżej.

Następny fragment z Mateusza to 17, 1-13 Przemiana na Górze Tabor

I kolejny mocny fragment z Mateusza 22, 41-46 jak go zrozumiesz to będę dumny z Ciebie

Kolejny Mat. 12,15-21 Tu masz także odnośnik do Starego Testamentu dokładnie do księgi Izajasza. Według tego co jest tu napisane możemy wywnioskować że Jezus miał ciało człowieka a duszę(wnętrze) Boga. Inaczej to się miewało do proroków ponieważ oni mieli dusze którym Duch Święty objawiał wolę Ojca w niebie. Proponuje Izaj. 42,1-4 i 41,9
w tych fragmentach ogłosił się Bogiem

A co do jego braci to nie jest powiedziane że ich nie miał. Biblia mówi ze Jezus miał braci. Jeśli ktoś chce opiszę dokładniej mój punkt widzenia co dotego tematu.

Geez. Jezus postacia historyczna .. taa a masz jakies sensowne dowody jego istniena oprocz tych w Ewangelii ? :P


Są dowody wystarczy że poczytasz troszkę podreczników od historii lub pooglądasz sobie od czasu do czasu Discavery :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych