Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym jest chrześcijaństwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każdy wie że początkiem chrześcijaństwa sięgają do II wieku naszej ery. Wiemy że chrześcijaństwo zapoczątkował Jezus Chrystus który pokonał na Krzyżu szatana i tym samym zbawił każdego człowieka który w niego uwierzył. Jezus natchnął nowym prawem zakon Mojżeszowy. Przez co faryzeusze i uczeni w piśmie znienawidzili Jezusa i jego uczniów. Jezus po przez cuda ukazał miłosierdzie Boga jakie spłynęło na ludzi. Uzdrawiał, wypędzał demony, nauczał o miłości i pokoju. Jezus po śmierci zostawił na ziemi Ducha Świętego który jest do dzisiaj z tymi którzy uwierzyli w niego. Jezus dał swoim uczniom oraz tym którzy w niego uwierzyli moc czynienia cudów i władzę nad demonami. Do dzisiaj tak jak za czasów Jezusa ludzie w Jego imieniu uzdrawiają i wypędzają demony. To nie jest nic nadzwyczajnego. Lecz wracając do początków chrześcijaństwa. Ta sekta jak wtedy była nazywana rozrosła się po wschodniej i północnej części basenu Morza Śródziemnego. Trzeba pamiętać że chrześcijanie byli gnębieni i prześladowani zwłaszcza w cesarstwie Rzymskim.

Kościół katolicki:
W pewnym momencie w Rzymie uświadomiono sobie że chrześcijan jest lekko przy dużo wiec co zrobiono. Ogłoszono chrześcijaństwo za jedną z religii panujących w Cesarstwie. Tym czasem chrześcijanie zakładali nowe zbory. Powstawały gminy chrześcijańskie. Ze względu na to że w Rzymie zginął Święty Piotr i Święty Paweł Rzym został uznany za stolicę apostolską. Jednak co jest najciekawsze w którymś momencie zrodzone zostały funkcje jakich nie ma opisanych w Biblii

Czy Kościół Katolicki jest kościołem Chrześcijańskim?

Powstały takie funkcje jak papież, mnich, zakonnica. Te funkcje i nazwy stworzyła już instytucja Rzymskokatolicka. Następnie rozkręcono biznes. Powstawały figurki Boga i świętych. A wystarczy że przeczytamy Ks. Wyjścia (II Mojżeszową) rozdział 20 wersety 4,5 to wyrazie zobaczymy że Bóg zabrania robienia podobizn czegokolwiek i jakiegokolwiek Boga. Nikt go nigdy nie widział wiec jak ktoś może wiedzieć jak on wygląda? Więc niech nikt nie robi podobizny czegokolwiek i kogokolwiek.
Zza ołtarza
Powstały symbole i sakramenty które wywodzą się z kultów pogańskich. Wystarczy spojrzeć na napis na opłatku IHS ten symbol w Egipcie to był symbol związany z imionami Bogów Isis,Horus,Seb. Kolejna rzecz to opłatek. Takie same opłatki poświęcane były przez egipskich kapłanów i stawały się ciałem boga słońca. Następnie był zjadany na wzór dzisiejszej eucharystii. A co dzieje się przy ołtarzu? Przed komunią? Najpierw kapłan odmawia modlitwę radości i chwały dla pana wstępującego w opłatek. Następnie jest podniesienie w którym opłatek staje się bogiem a wino krwią. Kapłan swoją siłą magiczną przemienia opłatek w Pana Jezusa. W kościele Rzymskokatolickim wierzą że kapłan ma taka moc iż potrafi ściągnąć Chrystusa z nieba i włożyć Go na krzyż i w czasie mszy ponownie go ukrzyżować. Moi drodzy Chrystus już raz za nas umarł i raz zmartwychwstał! Ale to jeszcze nic około roku 1563 na soborze trydenckim Rzymsko katolicy wydali ustawę z którą wszystkich ludzi, którzy twierdzili, iż chleb i wino używane w świetnej komunii są tylko symbolami, skazywano na śmierć.

Nie będę pisać o krucjatach i wojnach w imieniu Jezusa jakie były przeprowadzane w średniowieczu. Nie będę pisać o polityce w jaką wdawał się kościół. Powiem jednak że nie dziwie się że Jezus Chrystus zbawiciel świata nie przyznaje się do kościoła katolickiego. Cuda dzieją się do dziś. Cuda w imieniu Jezusa. Lecz te cuda nie dzieją się w kościele katolickim. Najbardziej razi mnie jednak kult matki boskiej i świętych. Biblia dała nam wyraźnie jednego Boga, jednego syna człowieczego Jezusa Chrystusa, jednego Ducha Świętego i nikogo więcej. Ani świętych do których należy się modlić ani matki do której należy się modlić ponieważ czyniąc to łamią prawo które mówi nie będziesz mieć bogów cudzych prze de mmną.

Osobiście uważam że jedynymi mi znanymi naśladowcami biblii i chrześcijanami są kościoły biblijne. Takie jak Baptystyczny, Zielonoświątkowy, Luterański itp. Innymi słowy kościoły ewangelickie. Tam namacalnie można odczuć Boga a po przez cuda tam dokonywane możemy zobaczyć że Bóg przyznaje się do tych wspólnot.
  • 0

#2

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Autor? Źródło?
  • 0

#3

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To mój tekst co do źródeł to poczytaj biblię porozmawiaj z księżmi co robią przy ołtarzu. I poczytaj trochę podręczników do historii
  • 0

#4

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wojte3ek, rozumiem że napisałeś ten artykuł, nie dlatego, że chciałeś podać jakieś konkretne argumenty, ale tylko po to żeby sobie pojechać po KK. Nie ma tutaj nic ciekawego, czy też godnego uwagi. Twierdzisz że Jezus nie przyznaje się do Kościoła Katolickiego, a jedynie do tych "Biblijnych" - skąd wiesz? Pytałeś go? Mówisz że w Kościołach Biblijnych zdarzają się cuda - tylko skąd mam wiedzieć że mówisz prawdę? Możesz to udowodnić? Bo ludzie, którzy modlą się w Częstochowie - mogą to zrobić. Lekarze potwierdzają, że wiele osób, które były skazane na jakieś choroby nagle zostaje uleczonych. Uzasadnisz to jakoś? Wątpię...

A jak uzasadnisz że ten twój pogański symbol JHS, to tak naprawdę skrót?
Jesu humilis Societas - Jezus człowieka Zbawiciel.
Proponuję na przyszłość szerzej zapoznać się ze zwyczajami KK, zanim obrzuci się go obelgami. Ponadto ktoś kto doskonale zna Biblię powinien wiedzieć że komunię rozdaje się na pamiętkę Boga, jak to zresztą sam nakazał - mówiąc przy tym, że to jego ciało i krew.

Pozostała sprawa tych, jak to ująłeś "funkcji" w KK, o których to rzekomo nie ma nic w Biblii. I tutaj może Cię zdziwie, ale pierwszym papieżem został św. Piotr, który to uzyskał tę władzę od Jezusa.

Zaprawdę powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbudujesz Kościół mój, a moce piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. - Mt 16, 18-19.


Zakony są jedynie grupami ludzi, którzy oddają się służbie Bogu - co w tym jest sprzecznego z Biblią? Te grupy są odosobnione od Kościoła - nie podlegają jemu!

----------

A teraz kilka zdań podsumowujących :)
Nie lubię, gdy ktoś kogoś oskarża bez większych podstaw. Dlatego też stanąłem w obronie KK. Nie zmienia to faktu, że niektóre fragmentu tego tekstu nie przedstawiają prawdy. Istnieje wiele kontrowersji na temat papiestwa, oraz reszty wytworzonej w KK hierarchi. Ponadto sprawa krucjat i mieszania się w sprawy poszczególnych państw jest oczywista.
Ja wam podałem tylko alternatywe, sami zdecydujcie czy prawdą są nauki KK, czy też innych Kościołów... A może nikt nie ma racji? Sami to zinterpretujcie :)
  • 0

#5

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ponadto ktoś kto doskonale zna Biblię powinien wiedzieć że komunię rozdaje się na pamiętkę Boga, jak to zresztą sam nakazał - mówiąc przy tym, że to jego ciało i krew.

Może i komunię rozdaję się na pamiątkę, ale zgodnie z ustaleniami Soboru Laterańskiego na skutek przeistoczenia staje się ona realnym Ciałem Chrystusa, a spożywane przez kapłana wino - realną Krwią Chrystusową.
  • 0



#6 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Osobiście uważam że jedynymi mi znanymi naśladowcami biblii i chrześcijanami są kościoły biblijne. Takie jak Baptystyczny, Zielonoświątkowy, Luterański itp. Innymi słowy kościoły ewangelickie.

Osobiście uważam, że to co napisałeś, jest stronnicze i wynika z tego, że neleżysz do jednego z tych kościołów.
Jakiejż to - twoim zdanim - "magicznej siły" używa ksiądz by zmusic Jezusa do stania się opłatkiem, jakichż to czarów używa, by go powtórnie krzyżować?
Każda religia ma swoje rytuały i naprawdę nia ma powodu, by robić z tego wielką sprawę. Nie ma żadnego rozsądnego powodu, by po raz setny czepiać się czci oddawanej obrazom i figurom, bo tylko (bardzo przepraszam) ograniczone myslenie może sprowadzić sprawę do takiego poziomu.
Jeżeli masz możliwość kontaktowania się z kimś bardzo ci bliskim bezpośrednio, twarzą w twarz, z pewnością nie zdecydujesz sie na rozmowę telefoniczną z nim. Na tej samej zasadzie działa modlitwa "do obrazu" lub figury. Tak jest po prostu łatwiej, łatwiej jest się skoncentrować na czymś co WYOBRAŻA Boga, niż usiłowac tworzyć jego wizerunek w głowie. Nie ma w tym nic nienormalnego i nic, czego można by się czepiać.
Zresztą, wielokrotnie już rozmawialiśmy na ten temat w działach poświęconych religii.
  • 0

#7

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok rozumiem że mogłem obrazić tym tematem pewne osoby. Dlatego należy się pewne sprostowanie. Szczególnie do kościołów biblijnych. Przyznaje że poniosło mnie trochę ponieważ Bóg działa nie w kościele jako organizacji ale w człowieku w który w niego wierzy. Jednak ktoś napisał że modląc się do obrazków jesteśmy bliżej Boga tego w którego wierzymy. Podałaś przykład rozmowy telefonicznej. Tylko fakt jest taki że my nigdy nie widzieliśmy tej osoby. A co więcej ta osoba zakazała nam takiego kontaktu. Księga wyjścia rozdział 20 werset 4 mówi „Nie będziesz tworzył rzeźbił [bożka] ani żadnej podobizny tego, co jest w górze na niebie lub co jest na dole na ziemi, ani co jest w wodzie poniżej ziemi.” Zauważcie że wiele rzeczy w kościele katolickim jest łamane do dzisiaj.

QUOTE podałeś fragment mówiący o Świętym Piotrze i to jest prawda on został ustanowiony głową kościoła. Kościoła takiego jakiego ustanowił Jezus. Z całym szacunkiem do kościoła katolickiego ale dzisiejsi Papierze w najmniejszym stopniu go nie naśladuj. Ktoś powie że czasy się zmieniły. Jednak Biblia ciągle jest ta sama. Nie powiedziałem że „kk” nie ma nic z Biblii więc przeczytaj jeszcze raz uważnie mój tekst. Wracając do słowa papież doczepiłem się nazwy ale jeśli poszperasz dowiesz się trochę więcej o tej funkcji. Przytoczę fragment z encykliki papieskiej <Unam Sanctam>, wydanej przez Bonifacego.
„Rzymski Pontiff sądzi wszystkich ludzi, ale sam nie jest sadzony przez nikogo. My oświadczamy, twierdzimy, określamy i ogłaszamy: Podleganie rzymskiemu Pontiffowi jest każdemu człowiekowi potrzebne do zbawienia..."(Chyba nie musze mówić że Jezus nauczał aby nikogo nie sądzić? Bo sąd należy do Boga? A nie do nas? „Nie sądźcie a nie będziecie sadzeni” i wiele innych przykładów) Poszukajcie i poczytajcie sobie a wyczytacie o wiele więcej ciekawych rzeczy nie zgodnych z tym co nakazał Jezus Piotrowi i apostołom.
Wracając do tego co napisałeś o cudach to zapraszam do któregoś z tych kościołów. Jednym z najlepszych przykładów uzdrowienia znanych mi dość dobrze jest Piotr Stępniak. Człowiek który przesiedział pół życia w więzieniu. Wiele razy próbował popełnić samobójstwo a ostatecznie skończyło się na tym że miał raka i lekarze dawali mu 2 miechy. Żyje do dzisiaj chodź od tego czasu minęło już kilka lat http://info.chrzescijanin.pl/?p=133 zapraszam na tą stronkę. :) Co do Częstochowy i tamtych uzdrowień wchodzimy na tak delikatną sprawę jak matka boża. Myślę że w przyszłości i o niej napiszę ale na razie badam sprawę i doszukuję się argumentów za i przeciw.

Ktoś powiedział że pewnie należę do któregoś z kościołów protestanckich. I tu ktoś nie ma racji. Ciągle prawnie należę do kościoła katolickiego. Ale duchowo do żadnego z wymienionych. Badam sprawę „Obiektywnie” Napisałem temat odnośnie katolików ale podejrzewam że wkrótce napiszę o kościołach protestanckich. Są tam także rzeczy które nie są zgodne z biblią. Jednak według moich Badań najbardziej zachowują zasady Biblii.

Dla mnie kościół katolicki stał się kościołem ludzkim. Stworzonym przez ludzi... Natomiast duża większość kościołów biblijnych to kościoły najbardziej przypominające kościoły Boże za czasów apostołów w których nie jest dodane wiele głupich i niepotrzebnych obrzędów, które wywodzą się z kultur pogańskich.

Będe chamski i doczepie się jeszcze zakonów. Słyszeliście fragment o jednym ciele chrystusowym? Zakony jak wiemy działają w odosobnieniach itp. itd. 1kor. 12:12-31. W mojej wcześniejszej wypowiedzi chodziło mi o nazwy "zakonnica itp. ale skoro się uparłeś to przeczytaj to sobie...

Jeśli kogoś obraziłem którymś fragmentem z góry przepraszam. Proszę mnie o tym poinformować a postaram się poprawić dany fragment.

Prosze was o jeszcze jedno. Skoro Pismo Święte jest dla nas wszystkich pismem natchnionym to poczytajcie je trochę.
Może znajdziecie coś ciekawego dla siebie... Wypada chyba znać własną wiarę...

ps. nie uważam się za znawcę Biblii. Przytaczam tylko to co jest tam napisane.
  • 0

#8

Astral.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kosciol wielokrotnie przyznawal sie do bledow popelnionych w przeszlosci i za nie przepraszal... Papiez i ksieza to tylko ludzie i popelniaja bledy, byc moze za kilkadziesiat lat zmieni sie ogolny obraz Kosciola i bedzie przepraszal za to co sie dzieje teraz. Jednakze jesli ludzie wierza w Boga przy aktulanym stanie rzeczy, po co wogole cos zmieniac? :wall:
  • 0

#9 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Ok rozumiem że mogłem obrazić tym tematem pewne osoby.

Nie obraziłeś mnie. :)

Bóg działa nie w kościele jako organizacji ale w człowieku w który w niego wierzy.

Dla każdego człowieka myślącego jest to oczywiste, ale nie zawadzi przypomnieć. ;)

Tylko fakt jest taki że my nigdy nie widzieliśmy tej osoby. A co więcej ta osoba zakazała nam takiego kontaktu. Księga wyjścia rozdział 20 werset 4 mówi „Nie będziesz tworzył rzeźbił [bożka] ani żadnej podobizny tego, co jest w górze na niebie lub co jest na dole na ziemi, ani co jest w wodzie poniżej ziemi.” Zauważcie że wiele rzeczy w kościele katolickim jest łamane do dzisiaj.

Fakt, że nie widzieliśmy nie ma żadnego znaczenia. Chciabyś zrobiś Bogu zdjęcie? Wizerunek prawdziwy czy nie, jest bez znaczenia.
Bog zakazał składania ofiar fałszywym bożkom, ludzie oddają cześć Prawdziwemu Bogu wyobrażając go tak, jak potrafią najlepiej.
Poza tym cały czas mówisz o ST, gdy tymczasem Jezus powiedział :/ " Skończyło się stare, zaczyna się nowe", stare prawo przestało obowiązywać z chwilą przyjścia na świat Mesjasza.

Dla mnie kościół katolicki stał się kościołem ludzkim. Stworzonym przez ludzi... w których nie jest dodane wiele głupich i niepotrzebnych obrzędów, które wywodzą się z kultur pogańskich.

Owszem, wiem(y), że stał się ludzkim, ale jeżeli Bóg istnieje, rozsądzi kiedyś wszystkich którzy do tego doprowadzili.

I znowu szukasz dziury w całym. A w jaki inny, lepszy sposób można było przekonać pogan do wyznawania nowego Boga, jak nie poprzez włączenie ich "barbarzyńskich" obrzędów do liturgii?
To logiczne i oczywiste. Kościół chciał w ten sposób przybliżyć Boga nowym wiernym i sprawić, by szybciej Go zaakceptowali.
Poza tym cały rytuał mszy, miał chyba pierwotnie na celu lepsze zintegrowanie wiernych, żeby poczuli, że są wspólnotą w wierze.

Również nie jestem znawczynia Biblii, a to co napisałam podyktowane jest rozsądkiem ;) i neutralnym podejściem do zagadnienia. :)
  • 0

#10

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Prosze was o jeszcze jedno. Skoro Pismo Święte jest dla nas wszystkich pismem natchnionym to poczytajcie je trochę.
Może znajdziecie coś ciekawego dla siebie... Wypada chyba znać własną wiarę...

ps. nie uważam się za znawcę Biblii. Przytaczam tylko to co jest tam napisane.


Biblia jest natchnionym i nieomylnym Pismem Świętym

Dołączona grafika


Tu masz link do Biblii w wydaniu cyfrowym

Biblia Gdańska 1632 rok


Możesz sobie porównać jakie zmiany nastąpiły w treści na przestrzeni 400 lat

Biblia rok 2000



I to w naszym języku a ile było tłumaczeń przez prawie 2000 lat ? :cafe:
  • 0



#11

Spyryt.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poza tym cały rytuał mszy, miał chyba pierwotnie na celu lepsze zintegrowanie wiernych, żeby poczuli, że są wspólnotą w wierze.


Zwlaszcza ,że masza byla po lacinie ,której nikt oprócz duchowieństwa i co po niektórych "wyksztalciuchów" się nie uczyl. Wspólnota w wierze? Być może tylko na początku chrześcijaństwa ,kiedy wiara pochodzila z serca ,a nie z przymusu państwowego ,czy strachu przed karą boską.

I to w naszym języku a ile było tłumaczeń przez prawie 2000 lat ? cup.gif


Zgadzam się ,Biblia przeszla tyle modyfikacji ,że być może jest już zupelnie inna od pierwowzoru.
  • 0

#12

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Prosze was o jeszcze jedno. Skoro Pismo Święte jest dla nas wszystkich pismem natchnionym to poczytajcie je trochę.
Może znajdziecie coś ciekawego dla siebie... Wypada chyba znać własną wiarę...


Proszę, nie twierdź że dla nasz wszystkich Pismo Święte jest pismem natchnionym, bo to świadczy o wielkiej ignorancji względem ludzi, którzy nie są chrześcijanami.

Dla mnie kościół katolicki stał się kościołem ludzkim. Stworzonym przez ludzi...


Każdy Kościół stworzył człowiek.

Jednym z najlepszych przykładów uzdrowienia znanych mi dość dobrze jest Piotr Stępniak. Człowiek który przesiedział pół życia w więzieniu. Wiele razy próbował popełnić samobójstwo a ostatecznie skończyło się na tym że miał raka i lekarze dawali mu 2 miechy. Żyje do dzisiaj chodź od tego czasu minęło już kilka lat


Dlatego wolę być agnostykiem - nie rozumiem dlaczego jedni mają być lepsi od innych. Dlaczego jedni mają doświadczyć cudu, a inni nie. Sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, gdy cierpią dobrzy ludzie, a Ci "źli" żyją sobie w dostatku i szczęściu.

Badam sprawę „Obiektywnie”

Nie badasz sprawy obiektywnie. Gdyby tak było, nie ograniczałbyś się jedynie do religii chrześcijańskich.

ps. nie uważam się za znawcę Biblii.

Więc dlaczego uważasz że jest ona wyznacznikiem religii? Jakie masz podstawy by sądzić że Bóg chce tak, jest tam napisane? Zwłaszcza, że już raz ośmielił się zmienić prawa Starego Testamentu, na prawa Nowego.
  • 0

#13

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta dyskusja mogła by się ciągnąć w nieskończoność. Każdy z nas broni swojego i tych przekonań które poznał.

Wszyscy wiemy że Pismo Święte to pismo natchnione przez Boga i nie omylne.(wszyscy chrześcijanie) Moim zdaniem Pismo Święte najlepiej przełożone jest z przekładu Brytyjskiego. Tak zwana Brytyjka. Ponieważ S.T tłumaczony jest bezpośrednio z języka Hebrajskiego a N.T z Greckiego. Przykładem nieomylności Pisma Świętego jest Stary Testament, który zapowiadał przyjście Jezusa Zbawiciela nie jeden raz ale około 300x. Mówił o tym że gdy przyjdzie ludzie go nie poznają. I tak się stało. Mówił o tym że Izrael będzie nękany plagami takim jak trąd. Mówi nam o jeszcze wielu innych zapowiedziach. Ale co się stało dalej? W S.T widzimy że Bóg dał Mojżeszowi prawa, nakazy i przykazy. Wszystkie całopalenia, obrządki itp. Jednak co się stało dalej? Jak postąpili z tym ludzie? Do praw Mojżeszowych, praw Bożych dodali własne prawa. Przykładem tego jest Ew. Św Mateusza 15 rozdział wersety 1-11 Mówi on nam o tym że faryzeusze i uczeni w piśmie dodali nowe prawa i w tym fragmencie macie dokładnie wypisane jakie prawo! Jednak Jezus nie przyszedł po to by obalić stary zakon! By zniszczyć to co nadał ludziom Bóg przez Mojżesza! Lecz by go naprawić. I natchnąć miłością ale nie złamał starych 10 przykazań lecz umieścił je w dwóch Ew. Św Marka rozdział 12 wersety 28-33
Bóg okazał swoją wielką miłość kiedy dał szansę Adamowi i Ewie. Jednak co się stało dalej? Ludzie się wyrzekli Boga, oddali się rozpuście i nierządowi. Bóg zesłał potop na ludzi ale oszczędził Noego i jego rodzinę. Ludzie jednak dalej zapomnieli o Bogu. Stali się przewrotni i chciwi. Bóg wiec postanowił wybrać jeden naród Izrael po przez wiarę jaką okazał Abraham.. Jednak i on się go wypierał (Izrael) i zapominał o nim. Jednak Bóg nie zapomniał o swoim narodzie wybranym. I wyprowadził go z Egiptu. Nadał przykazania i zakon. Jednak i ludzie odsunęli się od Boga. Łamali przykazania i zakon. Dodali nowe prawa. Bóg podczas swojej wielkiej miłość zesłał na świat swojego jednorodzonego syna. Jako doskonałą ofiarę za grzechy ludzi. Za grzechy tych którzy w niego uwierzą. Jezus umarł na krzyżu zwyciężając grzech i szatana(to znaczy „oskarżyciela”) Zwyciężył nad grzechem. Ale co ludzie zrobili dalej?...
Nowy Testament w 1 liście Świętego Pawła do Tymoteusza w rozdziale 2 wersecie 5 mówi „Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik miedzy Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus”. W liście do Rzymian rozdziale 4 wersetach 24-25 czytamy że on został zabity za nas. Za grzechy nasze i wzbudzony z martwych dla usprawiedliwienia naszego. On tylko on i nikt inny. II list do Koryntian rozdział 5 werset 21 mówi że on nie zaznał grzechu za nas grzech uczynił abyśmy stali się usprawiedliwieni.
Wiec pytam dlaczego sądzimy ze otrzymamy usprawiedliwienie po przez obrzędy, mszę itp.?. Więc dlaczego kościół katolicki nakazuje nam modlitwę do świętych których wywyższyli ludzie? Dlaczego uważamy innych pośredników oprócz Jezusa Chrystusa? Czy to nie jest wyraźnie naruszenie przykazań? Jest jedna trójca Święta. Bóg Ojciec, Syn Boży Jezus Chrystus, Duch Święty. Nie ma nikogo więcej? Nie ma nikogo do kogo można by było się więcej modlić.
Ale ludzie dalej są przewrotni w wierze. Dalej modlą się do obrazków, figurek a nawet ludzi których ustanowili sobie świętymi
Zapytacie mnie dlaczego napisałem że Bóg przyznaje się do tamtych kościołów(ewangelickich)? Dlaczego przyznaje się do ludzi? A no na podstawie fragmentu który mówi nam o darach Ducha Świętego. 1 list do Koryntian rozdział 12 wersety 8-11. Mówimy tu konkretnie o darze mowy mądrości, mowie wiedzy, uzdrawiania, czynienia cudów, proroctwa, rozróżniania duchów, mówienia językami, wykładania języków, wypędzania demonów a wszystko przez jednego Ducha Świętego jakiego pozostawił na tym świecie Jezus Chrystus Zbawiciel Świata! Te dary (nie wszystkie) otrzymuje każdy kto narodzi się na nowo. Nie ma lepszych lub gorszych. Każdy otrzymuje jakiś dar. Każdy dla Boga jest kimś. Bóg kocha kazdego z nas takim jakim jest!
ale czy my kochamy Go...
  • 0

#14 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Dlaczego jedni mają doświadczyć cudu, a inni nie.

arę jak ziernko gorczycy i powiedzieli tej górze porusz sie, to ona by się poruszyła" Słowa te są oczywiście przenośnią mającą ukazać moc wewnętrznego przekonania o możliwości ziszczenia się czegoś wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi. Jeżeli ktoś ma wiarę, może wszystko, jeżeli nie...to takie proste, i jednocześnie takie trudne.

Więc dlaczego uważasz że jest ona wyznacznikiem religii?

Berith, każda religia ma swoje święta pisma, chrześcijańska również, na nich to opierają się całe systemy religijne. Jak inaczej niż przez słowo pisane ewangelie mogłyby przetrwać aż do dzisaj, i być głoszone na świecie, pomijając fakt, że zostały zafałszowane mniej lub bardziej świadomie, co oczywiście podważa jej nieomylność i natchnioność.

Te dwa ostatnie epitety miały i mają na celu wzbudzanie zaufania do tej księgi, oraz do prawdziwości słów w niej zawartych.
  • 0

#15

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przykładem nieomylności Pisma Świętego jest Stary Testament, który zapowiadał przyjście Jezusa Zbawiciela nie jeden raz ale około 300x.

I to ma być przykład nieomylności? Jakbym tyle razy grał w totolotka, to kiedyś też bym coś trafił. Zapowiadano że przyjdzie zbawiciel - robiono to przez kilka set lat, więc gdzie tutaj ta nieomylność? Jeden powtarzał po drugim, aż wkońcu się stało.

Mówił o tym że Izrael będzie nękany plagami takim jak trąd.

No tak... Wkońcu jakaś epidemia musiała wybuchnąć.

Bóg wiec postanowił wybrać jeden naród Izrael

Taaa... A my - ludzie mamy być przeciw aborcji, mamy kochać wszystkie swoje dzieci. Ciekawe czemu nasz Ojciec nie był taki łaskawy?

Bóg podczas swojej wielkiej miłość zesłał na świat swojego jednorodzonego syna. Jako doskonałą ofiarę za grzechy ludzi. Za grzechy tych którzy w niego uwierzą. Jezus umarł na krzyżu zwyciężając grzech i szatana(to znaczy „oskarżyciela”) Zwyciężył nad grzechem.

To dosyć kontrowersyjne stwierdzenie - jak Bóg mógł umrzeć? Jak mógł zwyciężyć grzech i Szatana, skoro wciąż grzeszymy będąc przez niego kuszeni?

został zabity za nas. Za grzechy nasze i wzbudzony z martwych dla usprawiedliwienia naszego.

Wiec pytam dlaczego sądzimy ze otrzymamy usprawiedliwienie po przez obrzędy, mszę

Sam sobie odpowiedziałeś w tych dwóch cytatach - my (katolicy) się nie usprawiedliwiamy, bo zrobił to Jezus. My tylko oddajemy mu cześć.

Dalej modlą się do obrazków, figurek a nawet ludzi których ustanowili sobie świętymi

Z ustanawianiem świętych się zgadzam - to bezsens, ale co złego jest w modleniu się do figurek Jezusa?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych