Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kot, Który Przewiduje Śmierć Ludzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

lukasz.8881.
  • Postów: 95
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kot, który przewiduje śmierć ludzi

Takie sceny zazwyczaj wymyślali scenarzyści filmów grozy. Okazuje się, że życie przerasta fikcję. Kot o imieniu Oscar, który mieszka w amerykańskim ośrodku dla seniorów, potrafi przewidzieć śmierć starszych ludzi na kilka godzin wcześniej.

Szaro-biały kot jest jak przysłowiowy anioł śmierci. Personel kliniki zna już zdolności zwierzęcia i traktuje jego wizyty jako sygnał alarmowy. Oscar odwiedza bowiem mieszkańców ośrodka na kilka godzin przed ich zgonem. Pracujący w ośrodku lekarz Oscar Sosa twierdzi, że kot przyszedł już do 25 pacjentów tuż przed ich śmiercią.

O niezwykłym zwierzęciu informuje prestiżowe pismo "New England Journal of Medicine". Nie wiadomo na razie, skąd takie niezwykłe zdolności ma kot.

Profesor Brown University Joan Teno, która opiekuje się pacjentami kliniki, twierdzi, że jego zachowanie nie musi świadczyć o paranormalnych zdolnościach. "Możliwe, że ma to wytłumaczenie chemiczne" - twierdzi. Przyznaje jednak, że "kotu zawsze udaje się pojawić i zawsze robi to w ostatnich godzinach życia starszych ludzi".


http://www.dziennik....ArticleId=54320
  • 0

#2

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Możliwe, że ma to wytłumaczenie chemiczne"

Taaa, zwiazek chloru i wodoru..

Hmm, ja wiem co czuje ten kot.. Ale to ma podłoze mentalne.. a nie chemiczne..
  • 0

#3

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

zwierzęta wyczuwają o wiele więcej niż ludzie. widzą duchy przewidują trzęsienia ziemi. trzeba się im przyjrzeć bliżej i sprawdzić na czym polega ich niezwykłość
  • 0

#4

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

że kot przyszedł już do 25 pacjentów tuż przed ich śmiercią.

Sądzę,że to nie jest już przypadek.Słyszałem o podobnym zachowaniu się psów na kilka godzin przed zgonem ludzi.Zwierzęta to przeczuwają.
  • 0



#5

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwierzęta mnie zadziwiają. :) Ciekawe w jaki sposób ten kot to odczuwa... Raczej żaden ze zmysłów za to nie odpowiada.
  • 0

#6

Shark.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sądzę,że to nie jest już przypadek.Słyszałem o podobnym zachowaniu się psów na kilka godzin przed zgonem ludzi.Zwierzęta to przeczuwają.


Tak. Masz racje. Był kiedyś program o zwierzakach. Opowiadał gościu o swym psie. Wybaczcie ale nie znam konkretów np. Rasy psa. Chodzi o to, że ktoś zaprosił starca do szkoły by ten pochwalił sie wytresowanym i grzecznym psem przed dziećmi. Były bardzo podekscytowane nadchodzącym spotkaniem. Mężczyzna przyjął zaproszenie i niedługo potem wyruszył do szkoły. Po tym jak dotarł do klasy to chciał pokazać pare sztuczek razem z psem. Zwierzak zwariował. Nie słuchał go tylko skakał, szczekał i ocierał sie o swojego pana. Nie mógł nic zrobić a zachowanie psa strasznie zdenerwowało mężczyzne ponieważ On przyszedł pochwalić sie umiejętnościami a ten sobie odstawia takie żarty. Próbował go uspokoić żeby sie oswoił z tłumem... Niestety nic sie nie udawało ponieważ pies robił i tak swoje i go nie słuchał. Więc mężczyzna postanowił, że wyjdzie z psem i przeprosi dzieci za niesforne i niegrzeczne zachowanie psa. Odwiedzi klase kiedy indziej. Zaraz po tym jak opuścił drzwi klasy, przeszedłszy dosłownie pare kroków, padł na ziemie... Pies szczekał i drapał w drzwi, w którym niedawno przebywali. Reakcja nauczycielki była natychmiastowa. Wybiegła z klasy po czym zobaczywszy iż mężczyzna leży na ziemi natychmiast zadzwoniła po karetke. Dzięki zwierzakowi, dobrej postawie nauczycielki i szybkiego przybycia pogotowia na miejsce zdarzenia, mężczyzna przeżył. Wykryto u niego zawał. 2 tygodnie później odwiedził wraz z pupilkiem klase i razem pokazywali przeróżne sztuczki,z których dzieci były bardzo szczęśliwe. Ta historia być może jest niesamowita ale za to prawdziwa. Pokazuje ona bowiem więź jaka może istnieć między zwierzakiem a człowiekiem. WYSTARCZY CHCIEĆ. Teraz bez swojego psa mężczyzna nie przeżyłby. Zawdzięcza mu zarówno uratowanie zdrowia jak i życia ponieważ nie wiadomo co teraz działoby sie z mężczyzną gdyby nie było obok niego "tego kochanego pieska".
  • 0

#7

Luk@sh.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A teraz tak sobie myślę, czasem jak jestem w pracy a mam niedaleko remizę strażacką to zawsze jak wóz straży wyjeżdża na akcję to jest taki jeden pies z sąsiedztwa który strasznie wyję.... ciekawe czy tylko dlatego że słyszy strasznie (dla niego) głośną syrenę, czy czuję że gdzieś dzieję się coś złego.?
  • 0

#8

Shark.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli wyje podczas alarmu .. Hmmm... Denerwuje go. Być może za głośno wyje lub po prostu nie przepada za takimi dźwiękami. Mój pies też tak ma, że gdy dzwoni telefon on strasznie skauczy. Gdy odbiore to sie uspokaja ;) Myśle, że to kwestia przyzwyczajenia sie psa do danego sygnału dźwiękowego.
  • 0

#9 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Historię tego psa ze szkoły można tłumaczyć na różne sposoby. Odwróćmy związek przyczynowo-skutkowy.
Pies zdenerwowany był podekscytowanym tłumem dzieci i rozdrażniła go ta sytuacja, dlatego tak się irracjonalnie zachowywał.
Facet, ktory go przyprowadził, tak się zdenerwował nieposłuszeństwem psa, że dostał zawału.
Można by rzec, że banalna historia.
Jedno jest pewne, o czym pisałem już w innym wątku, że zwierzęta posiadają zmysły tak wyostrzone - w stosunku do ludzi - że odczuwają zjawiska które są poza zasięgiem ludzkich zmysłów.
Jednakowoż trzeba stwierdzić, iż powyższe wywody nie wykluczają istnienia innych zjawisk, które ogólnie nazywamy paranormalnymi.
  • 0

#10

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pozostaje tylko pytanie, dlaczego za kolejnym razem ten pies już zachowywał się normalnie w klasie z dzieciakami. Przecież nie zdążył się wcześniej oswoić a raczej tym bardziej powinien być zdenerwowany pamiętając pierwszą tam wizytę.
  • 0

#11 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Pies, jak każde - chyba - stworzenie ma swoje lepsze i gorsze dni.
Przecież My też jesteśmy w dany dzień lepiej predysponowani, mamy lepszy humor a w inny jesteśmy w dołku i nic nam się nie klei, żeby nie powiedzieć, że wszystko nas denerwuje.
Tak mogło być też i z tym psem.
Te sytuacje niczego konkretnego nie dowodzą.
  • 0

#12

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może niczego konkretnego, ale zwierzęta a w szczególności psy posiadają takie zdolności których my nie mamy. Nie można zakładać że na pewno tak nie jest. Słyszałem o wielu przypadkach kiedy to psy zwiastowały czyjąś śmierć poprzez całonocne wycie i szczekanie. Trochę jest w tym prawdy.
  • 0

#13 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja wcale nie przeczę, że psy i inne stworzenia posiadają takie właściwości.
Mój pies (były) też czasami machał ogonem i szczekał w pustkę tak jakby kogoś widział.
  • 0

#14

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przed chwilką oglądałem zwiastun wydarzeń na polsacie i właśnie zapowiadali reportaż o tym kocie,
  • 0

#15 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

przed chwilką oglądałem zwiastun wydarzeń na polsacie i właśnie zapowiadali reportaż o tym kocie,

Nie bardzo mnie to rajcuje, po co nowego pokażą od tego co już wiemy?
Chyba, że przeprowadzą wywiad z tym kotem.
To może dopiero być interesujące.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych