Skocz do zawartości
Zdjęcie
* * * * * 2 głosów

Wszechświat powstał z niczego (?)

Napisane przez Profesor Proton , 18 April 2016 · 3292 wyświetleń

Kiedyś wierzyłem w Boga.
Wiecie, jak to jest.
Będąc dzieckiem, zadawałem pytanie, skąd to wszystko się wzięło. Oczywiście, największym autorytetem i żródłem wiedzy z początku byli  rodzice.
Matka odpowiedziała, że to Bóg, który jest w niebie wszystko stworzył.
Na razie to wystarczyło. Jak inne dzieci - uznałem to za prawdę, bo który rodzic okłamywał by swoje dziecko?
 
Oczywiście po latach ta naiwność przemija. Okazuje się, że rodzice świadomie lub nie od początku nas oszukują.
Zmyślają o Bogu, o Świętym Mikołaju i o tym, że dzieci przynosi bocian - kurier.
 
Na pytania, na które nie znają odpowiedzi, powtarzają z pokolenia na pokolenie opowiastki, by zakończyć temat. Są przecież ważniejsze rzeczy w życiu - oporządzić dzieci do szkoły, praca itp., bo z filozofowania i rozmyślania pieniążki przecież nie spadną z nieba.
 
Boga szukałem w wielu religiach.
Prawie każda wmawiała mi, że to Bóg stworzył wszechświat i nas. Niestety, gdy ktoś bardziej naciska duchownych - tak jak ja - na pytania, jak ten Bóg wygląda, okazuje się, że nikt nigdy go nie widział i nie słyszał. Jest niewidzialny.
 
Tu powinna zapalić się w wielu głowach lampka ostrzegawcza, ale przeważnie każdy wtedy macha na to ręką. Może i wystarczyło by, że jest niewidzialny, nie słyszalny, ale aby nie reagował na zło, dajmy na to przykład drugiej wojny światowej - skoro nawet w takich przypadkach palcem nie kiwnął, to po co w ogóle bóg jest nam potrzebny?
 
O wiele prostszym wyjaśnieniem, niestety bardziej dla wielu przygnębiającym jest to, że go po prostu nie ma. Wiele osób, prędzej lub póżniej, dochodzi do takiego wniosku.
Jest to porównywalne do przebudzenia i odkrycia faktu, że Święty Mikołaj to zwykła ściema. Zwykły kubeł zimnej wody na łeb i to niekoniecznie w lany poniedziałek. Skąd więc biorą się prezenty pod choinką? I tu jest proste rozwiązanie. Nie ma żadnej magii.
 
Najprostsze rozwiązania mamy pod samym nosem, tylko nie chcemy często ich widzieć, bo wyjawiają nam brutalną rzeczywistość.
 
Coraz częściej po najnowszych odkryciach i badaniach powstania wszechświata słyszę głosy naukowców, że jednak żaden bóg do stworzenia nie był potrzebny. I wcale to nie łamie praw fizyki. Nawet na Ziemi istnieje coś co powstaje z niczego.
,,Jak to"? - zaprzeczy na pewno jeden z drugim - Przecież KTOŚ musiał to stworzyć!
Przeważnie w tym momencie wierzący podają przykład, że każdy dom ktoś zbudował. Sam się nie zrobił.
 
To ja podam swój przykład. Dziecko buduje domek z klocków. Czyli, że by zbudować musi mieć do tego klocki. A Bóg? Też do stworzenia wszechświata musiałby mieć jakiś budulec.
A jeżeli mówicie, że Bóg pstryknął palcami, lub, że wypowiedział słowo i wszystko powstało - to tym samym przyznajecie, że i On stworzył wszechświat z niczego. Po co więc do tej teorii wymyślać sobie boga.
 
Ciąg dalszy nastąpi

 • 1Zdjęcie
Endinajla
24.04.2016 - 13:06

Ja się z tym nie zgodzę :) Nauka tylko potwierdza istnienie Boga. Wielu ludków tego nie zauważa, bo wyobrażają sobie Boga w bardziej ludzkim, materialnym  wymiarze :) Nie tędy droga.

Nie zainteresowało Cię nigdy  określenie wypowiadane przez duchownych " Żyjemy w Bogu" ?

  • 1
Zdjęcie
Profesor Proton
24.04.2016 - 16:08

To dlaczego wszechświat nazywamy wszechświatem, a nie bogiem, skoro to takie proste.

Nie zgodzę się, że nauka potwierdza istnienie boga.

Potwierdza raczej początek istnienia wszystkiego od malutkiej iskry, fali światła, wielkości główki od szpilki, która błyskawicznie się rozrosła. Fakt, że wciąż jeszcze ludzkość nie zna odpowiedzi na pytanie, jak ta iskra powstała, z niczego czy też nie - jednak nie oznacza to, że się nie dowiemy.

 

Kiedyś ludzie wielu rzeczy nie wiedzieli, myśleli, że gdy waliła burza z piorunami, to ,,bogowie się gniewali" itp.

Nauka nie potwierdziła istnienia bogów - pokazała nam, że to zwyczajne zjawisko atmosferyczne, które jest też na innych planetach np. Jowisz.

 

Duchowni tyle wiedzą o bogu co i my - nikt go nie widział, ale każdy z nich usiłuje wmówić, że to on ma do niego telefon i z nim rozmawia.

  • -1
Zdjęcie
Endinajla
25.04.2016 - 23:55

Ludzka percepcja wielu rzeczy nie jest wstanie zaobserwować.

Wierzysz w Big Bang a jeśli to tylko fikcja? W każdym razie energia ta istniała już wcześniej. Eksplodowała z gigantyczną siłą- proces kreacji. Tą energię nazywacie BIg Bangiem a w religii ukrywa się pod nazwą  Ducha Świętego -światła które stworzyło świat. Dusze każdej istoty żyjącej pochodzą od Boga, tymczasem każda energia w tym i energetyczne dusze ludzi, zwierząt i roślin to małe cząstki energii , która wypełnia wszechświat. Część tej energi zastygała i powstała materia - Bóg stworzył świat.  Powstał hologram-  Wszechświat.A miliardy lat po,  Einstein wymyślił że E=mc^2 A jeśli Wszechświat jest hologramem to nawet najmniejsza jego cząstka posiada taką informację jak cały ogół. Jeśli powstało życie, inteligentne życie to oznacza, że cały wszechświat jest inteligentny. A to oznacza, że energia która go stworzyła zawierała i zawiera w sobie całkowitą informację odnośnie całego Universum, jest wszechwiedząca, niezawierająca błędów. Jest naszym początkiem i końcem - alfą i omegą- Bogiem :)

  • 1
Zdjęcie
Profesor Proton
26.04.2016 - 06:33

Wierzę w Big Bang, bo są na to widoczne dowody w postaci widma promieniowania elektromagnetycznego, oraz to, że wszechświat wciąż się rozszerza. Jak hologram może się rozszerzać?

 

Wszechświat jest niezbyt inteligentny, według obserwacji. Planety i meteory wciąż kolidują ze sobą, czarne dziury pochłaniają wszystko co się rusza, nawet światło, po prostu kosmos jest zimny i bezwzględny.

 

Wymyślasz sobie boga i gmatwasz to wszystko - bo powstaje pytanie, skąd się wziął ten bóg? Jak powiesz, że istniał wiecznie, to gdzie istniał? W nicości? I pewnego dnia po miliardach miliardów pobytu w NICZYM mu się nagle zachciało stwarzać wszechświat... Z NICZEGO.

  • -1
Zdjęcie
Endinajla
28.04.2016 - 14:51

Takie samo pytanie mógłby sobie zadać  "Sims" , który żyje sobie w swoim świecie, który stworzony został przez gracza. Ludzie są jak te Simsy, świat odbierają za pomocą zwykłych  zmysłów..Jednak nie mają zielonego pojęcia jak wygląda prawdziwa rzeczywistość, nie ta odbierana przez zmysły , a ta universalna :)

  • 0
Zdjęcie
Profesor Proton
28.04.2016 - 19:08

Sims nie zada żadnego pytania bo jest komputerowym martwym rysunkiem nie posiadającym mózgu, w którym te pytania mógłby zrodzić.
Nie ma też zmysłów, gracz wszystko za niego decyduje - czyli tak naprawdę to gracz nim steruje.

 

Jak już napisałem, wyrosłem już z bajek o bogu czy też świętym Mikołaju.
Religijne brednie mnie nie interesują, to nie średniowiecze. Teraz, dzięki postępowi w badaniu wszechświata  możemy się w końcu dowiadywać o jego powstaniu i budowie i wiemy więcej niż by bóg nam sam powiedział o jego powstaniu.

Ludzie od wieków poszukują boga i go znależć nie mogą, bo szukają czegoś, co nie istnieje. Nie odpowie na modlitwy, szczególnie odczuli to ludzie w obozach koncentracyjnych. Po prostu nie ma czegoś takiego.

 

Niezwykłe, że pomimo tylu prostych widocznych dowodów, ludzie nadal wolą sobie dla polepszenia wmawiać, że ktoś się nimi interesuje.

 

Gdy odrzucimy teorię o bogu, dostajemy odpowiedż dlaczego  natura jest taka bezwzględna, przetrwa tu po prostu albo najsilniejszy albo najsprytniejszy. Nie pobożny, bo zawsze taki  wierzy, że jakaś nadistota, bóg itp go ochroni. Wielu takich naiwnych poległo na arenach rzymskich.

  • 0
Zdjęcie
Endinajla
29.04.2016 - 17:04

Masz  rację sims to zwykły program a kieruje nim człowiek , no powiedzmy - gracz

To dlaczego człowiek umiera?

Widocznie to co gra człowiekiem, po prostu kończy grę.

Możemy nazywać to duszą, tchnieniem życia, boską cząstką, duchem świętym lub energią wszechświata. Pozbądź się wszystkich zmysłów, to odkryjesz , że świat jest iluzją, energią. Tym co wierzący nazywają Bogiem.

Wielu poległo , bo personifikowało Boga.

Różnica między ateistami a teistami polega na tym , że jedni Universum opisują szczegół po szczególe odkrywając czarne dziury, cząsteczkę Higsa, próbują opisać wszechświat wzorami matematycznymi, znaleźć tunele czasoprzestrzenne, odpowiedzieć na pytanie czym jest ciemna energia itp.

A drugim nie zależy na poznawaniu Universum , tylko oddają hołd zapisanej przez nieświadomych jeszcze ludzi księdze, księgom. A Wszechświat określają jako "Bóg" , nieświadomi tego, że mówiąc "Bóg" mówią  " Wszechświat"

Ty nazywasz Universum jako zjawisko astronomiczne, a oni jako święte, ale tak naprawdę wszyscy wyznajecie to samo.

  • 0

A wreszcie rzekł Bóg: "Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!" Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi".

 

Ten fragment Księgi Rodzaju mi osobiście, jako osobie wierzącej, pozwala doskonale zrozumieć bezczynność Boga wobec. Wydaje mi się, że nie po to zaszczepiono w nas boski obraz, żebyśmy byli jakąś bezwolną hodowlą Stwórcy, o którą bezwzględnie dba. Uczyniono nas samodzielnymi i rozumnymi istotami oraz polecono władanie Ziemią, a władza wiąże się również z odpowiedzialnością, więc kiedy pojawia się bałagan to muszą znaleźć się też odważni, którzy zaprowadzą porządek na tym padołku. Na tym polega właśnie urok człowieczeństwa, że jesteś zdolny do inicjatywy i możesz sam z siebie dać świadectwo walki o sprawiedliwość, a jakby Bóg nagle się ujawnił to taka próba straciłaby wszelki sens.

Po drugie z teistycznego punktu widzenia śmierć to tylko początek nowego etapu, nawet jeśli ginie niewinny człowiek, to nie jest dla niego koniec, a czeka go nawet egzystencja w lepszej rzeczywistości.

  • 0
Zdjęcie
Profesor Proton
04.05.2016 - 12:45

Shadow Of Angel, trudzisz się i trudzisz, ale nadal nic nie wytłumaczyłaś jak i z czego powstał wszechświat.
Napisałaś, że ,,świat jest iluzją", czyli że ja nie istnieję, to forum nie istnieje - jesteśmy tylko wytworem twojej wyobrażni. Rozmawiasz sama ze sobą.

Żarty na bok.

Pytasz. ,,To dlaczego człowiek umiera?"

A czy tylko człowieka to dotyczy?

Nawet gwiazdy rodzą się i umierają, nasze Słońce też się kiedyś wypali, co skończy się też katastrofą dla naszej planety. I nie będzie w tym zgonie żadnej iluzji.

 

Natura, ewolucja ma za zadanie jak najdłużej utrzymać życie. Dlatego na Ziemi jest tyle gatunków, dzięki sprawdzaniu przez miliony lat  metodą prób i błędów, co przetrwa najdłużej. Z dinozaurami nie wyszło, powstała więc inteligencja, dzięki której człowiek będzie mógł zapobiec katastrofie, jaka spotkała dinozaury. Dzięki rozumowi życie będzie mogło wyrwać się w przyszłości z zagrożonej planety, czyli trwać jak najdłużej.

 

Naprawdę fajnie by było, gdyby się okazało, że istnieje jakieś życie po śmierci. Niestety, jak dotąd są to tylko zwykłe ludzkie gdybania, chęć oszukania praw natury, która działa według własnych, parszywych reguł, czyli stworzenia kruchego życia, a my mamy tylko je podtrzymywać jak najdłużej.

 

Wiem, że jest to dość przygnębiająca wizja, ale prawda taka może się okazać. Jak nie może się ktoś z tym pogodzić - nie ma sprawy. Człowiek sobie może powymyślać do woli bogów, jednorożców i kolorowych, baśniowych krain zwanych rajem, do którego idzie się niby po śmierci. Ważne by mieć to dobre samopoczucie. Ale to dla mnie taka sama iluzja, jak dla ciebie widzialny świat.

  • 0
Zdjęcie
Endinajla
06.05.2016 - 21:22

Do: Kubala 95

Ci co stworzyli ludzi na własne podobieństwo wcale nie muszą być Bogami.

Stworzyły człowieka istoty z o wiele bardziej rozwiniętej cywilizacji, która

w jakiś sposób dotarła do Ziemi.

Bóg jest energią i materią , jest całością.

A ci co stworzyli człowieka byli całko0wicie materialnymi bytami :)

 

Do: Profesor Proton

Powiem tak . Wszechświat to czysta energia. To fale i drgania Nic więcej.

Jest pewnego rozdzaju hologramem , który możemy obserwować tylko i wyłącznie

za pomocą naszych zmysłów.

To nasze zmysły i mózg zmieniają fale  na obraz, zapach, dźwięk, dotyk, smak.

Ty widzisz świat w barwach od czerwieni do indygo i różne mieszanki tych barw.

Pies widzi tylko od żółtego do niebieskiego a ptaki więcej od nas.

To jak postrzegasz świat zależy od twoich zmysłów.

Bez wzroku, słuchu, węchu, smaku i materialnego ciała,

zobaczysz tyle co każdy człowiek patrząc na ciemną materię - nic

Mogą istnieć organizmy , które widzą ciemną materię i być z niej zbudowane,

ale ty ich nie dostrzeżesz, bo twoje zmysły nie są na to zaprogramowane.

Widzisz tylko to co widzieć pozwalają ci twoje oczy.

Bóg nie jest istotą taką jaki my ludzie on jest początkiem i końcem, duchem naszego wszechświata.

Każdy z nas jest jego okruszkiem.

Nasz dusza jest energią Boga.

A jeśli człowiek posiada uczucia takie jak miłość, chęć czynienia dobra , to cała energia wszechświata posiada taką świadomość, ale tylko pod postacią materii jest wstanie to ujawnić :)

 

Z czego powstał wszechświat? Z energii , która rozciągnęła się na cały kosmiczny akwen,

Z czasem zaczęła "stygnąć" zmieniać się w materię. Gdybyście widzieli  ciemną materię

i ciemną energię , doszlibyście do wniosku, że wszechświat to gigantyczny twór a coś

takiego jak próżnia w ogóle nie istnieje. Wszystko jest ze sobą połączone, ściśle powiązane w jedno ciało :)

  • 1

Temat rzeka, tak naprawdę nie ważne co byś nie powiedział, ktoś kto głęboko wierzy w tak zwanego Boga swych poglądów nie zmieni. To zależy od człowieka, chociaż twój wpis jest bardzo ciekawy.

  • 0
Zdjęcie
Teodozja4
24.01.2017 - 18:54

Bóg Wszechmogący jest Duchem, który twórczą myślą stworzył wirową formę energii dla nieba i ziemi. I rzekł niech stanie się światłość czyli w wirowej formie energii zamieścił informację dla całości i o całości rodzajów informacji (holograficzna struktura całości) I rzekł: słowa, dźwięki, wibracja - nośniki informacji zamieszczone w wirowej formie energii, stając się rodzajami informacji, nazwanej umownie materią, zamieszczone we wszechinformacji.

  • 0

Październik 2020

P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
1920 21 22232425
262728293031 

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

użytkownicy przeglądający

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

Tagi

  Przeszukaj mój blog

  Ostatni odwiedzający

  • Zdjęcie
   norbi56
   22.07.2018 - 15:16
  • Zdjęcie
   abnormal
   25.06.2018 - 22:06
  • 17.04.2018 - 13:49
  • Zdjęcie
   endziboss
   10.02.2018 - 23:35
  • Zdjęcie
   euronecik
   12.11.2017 - 17:12

  Kategorie

  MyBlogLog

  Twitter

  stat4u