Skocz do zawartości
Zdjęcie
* * * * - 1 głosów

57. Wypada wreszcie skończyć to cholerstwo, czyli pora na Twilight (Echo przeszłości IV)

Napisane przez Blitz Wölf , w Poronione płody mej fturczości, MLP:FiM 07 January 2015 · 1241 wyświetleń

Była Applejack, była Fluttershy, była Rarity, pora więc na Twilight Sparkle. A potem oczywiście na Pinkie Pie i (w końcu!) Rainbow Dash.
 
Twilight Sparkle wpatrywała się w nakrapianą kulę spoczywającą na niewielkim wózku. W środku fioletowego jaja znajduje się młodziutki smok, a jej zadaniem jest zmusić go do przyjścia na świat. Czy to w ogóle jest wykonalne?

- Proszę, panno Sparkle. - ton głosu egzaminatorki nie pozostawiał złudzeń: powinna skoncentrować się na zadaniu albo nie przejdzie pomyślnie testu.

Jeszcze-nie-uczennica raz po raz wybuchała nerwowym chichotem, choć wcale nie było jej do śmiechu. Toż to absurd - ledwo jest w stanie przewracać stronnice ksiąg przy pomocy magii, a postawiono przed nią zadanie, przy którym poległby niejeden dorosły jednorożec. Wiedziała, że szkoła, do której chce się zapisać to elitarna placówka, ale żeby aż tak...?
 
W pamięci młodej jednorożki nadal tkwiła ceremonia Święta Letniego Słońca, kiedy po raz pierwszy w życiu miała okazję ujrzeć władczynię Equestrii. Doskonale pamiętała smukłą, wysoką sylwetkę księżniczki Celestii wznoszącą się wysoko w powietrze i niemal bez żadnego wysiłku przywołującą Słońce na niebo. Chciała być tak samo potężna, chciała studiować magię! Tylko czy będzie jej to dane?

- A więc, panno Sparkle? - głos ten samej egzaminatorki wyrwał ją z przemyśleń. Musiała się śpieszyć. Grono nauczycielskie wyraźnie się niecierpliwi.

Spojrzała jeszcze raz na jajo, koncentrując się na nim i wysilając wszystkie siły, jednak nie zdawało się to na nic.

- Czy długo jeszcze?

Musiała spróbować innej strategii. Zaangażowała całą moc umysłu, by poczuć magię przepływającą przez róg i wysłać ją w kierunku niewyklutego gada, jednak nadal nie działo się nic. Ani jednej iskierki.
 
- Zmarnowali państwo czas - odpowiedziało w końcu zawstydzone i zawiedzione źrebię. Po raz pierwszy w życiu Twilight poczuła, że jej chęci i marzenia leżą gdzie indziej niż umiejętności. Ciężar tego odkrycia przygniatał ją i nie pozwalał spojrzeć w oczy nie tylko egzaminatorom, ale również własnym rodzicom. Zawiodła ich. Zawiodła ich wszystkich.

***
 
- Ostatnia ławka, cisza!

Twilight, albo -jak nazywały ją źrebięta - pani Sparkle nienawidziła swojej pracy. Irytował ją widok i dźwięk kilkunastu uczniów, którzy tylko udają, że słuchają. Mimo to kontynuowała swoje wysiłki i próbowała wepchnąć im do głów trochę wiedzy - nie chciała zawieść księżniczki, która specjalnie ulokowała ją w Ponyville, by mogła uczyć nie tylko siebie, ale również tutejszą młodzież.

- Dzisiejsza lekcja będzie niezwykle istotna, poznacie bowiem kilka ważnych informacji o uroczych znaczkach, czyli o waszym przeznaczeniu -ciągnęła monotonnym głosem fioletowa klacz. Jej krótko obcięta grzywa lekko podrygiwała z każdym podmuchem wiatru wpadającego przez otwarte okno. - Ilu z was ma już swoje znaczki?

Kilka kopytek zawisło w powietrzu, wskazując sufit.

- Dobrze. Poproszę, byście powstali i opowiedzieli całej klasie, w jakich okolicznościach pojawiły się wasze znaczki. Sweetie Belle?

- Mój znaczek pojawił się na przedstawieniu szkolnym! - poinformowała podekscytowana jasnoszara jednorożka. - Śpiewałam piosenkę i wtedy pojawiło się to serduszko z nutką!
 
Istotnie, znaczek klaczki przedstawiał stylizowaną nutę wpisaną w czerwone serce, jak zauważyła Twilight i reszta klasy.

- Najwyraźniej twoje przeznaczenie wiąże się bezpośrednio z talentem wokalnym. Apple Bloom?

- Mój znaczek pojawił się, kiedy pracowałam w sadzie zaraz po wyjeździe starszej siostry. Nawet nie zauważyłam tego momentu - opowiedziała pokrótce melancholijna klaczka - Czyli jest mi pisana ciężka praca, prawda?

- A mój - wtrąciła niepytana Scootaloo - wygląda jak wirujący dysk i pokazuje wszystkim dookoła, że jestem super!
   
- Wielu z was poznało już swoje przeznaczenie - kontynuowała Twilight - reszta odkryje je w swoim czasie, czyli...

- A pani je odkryła? - wtrącił ktoś z czeluści tylnego rzędu.

- Słu... słucham? - odpowiedziała głupio zbita z tropu nauczycielka.

- Nie ma pani znaczka, czyli...

- Koniec zajęć. Proszę spakować się i pójść do domu - przerwała nagle Twilight, a resztę wypowiedzi młodego kucyka zagłuszył zwyczajowy gwar towarzyszący wychodzącym uczniom. Po chwili w niewielkiej sali nie został nikt oprócz nauczycielki przechadzającej się to tu, to tam i poprawiającej nerwowo ubranie. Wyrównała poły białej szaty i czarnej kamizelki, zawiązała na nowo purpurowy krawat i poprawiła ozdobny kołnirzyk, a po całej tej misternej operacji spakowała książki, kredę i inne pomoce, kierując się prosto do wyjścia.
 
Właściwie sama nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie, które zadał jej uczeń. Codziennie zadawała sobie to pytanie, tę samą wątpliwość, ale nadal nie znała odpowiedzi. Przecież wiedziała, co ma w życiu robić - wpajać do głów wiedzę kolejnym pokoleniom młodych kuców w tej zabitej deskami wiosce, to zadanie powierzyła jej sama księżniczka Celestia. Więc dlaczego...?

 • 0Seria "Pytanie na Dziś"

Seria ma za zadanie skłaniać do myślenia i nieco wytrącić czytających z jakże bezpiecznej iluzji "świat nie ma przede mną tajemnic", aczkolwiek poruszam w niej tematy nie tylko paranormalne.
 
I - Gdzie są zaginieni? - notka nr 72
II - Ile razy spotkałeś przestępcę? - notka nr 75
III - Jakie technologie potrafiłbyś odtworzyć? - notka nr 79
IV - Czy prawa fizyki da się złamać? - notka nr 86
V - Co czai się w głębinach? - notka nr 90

Seria "Made by Bronies"

W tej serii przyjrzymy się Bronies i Pegasisters, czyli fandomowi wzrosłemu na najnowszej generacji My Little Pony, czyli My Little Pony: Friendship is Magic. Sam serial to kreskówkowy majstersztyk, w którym inteligentnie ukryto wiele nawiązań i aluzji do naszej rzeczywistości. Jest to jedyna regularna seria na tym blogu - wpisy pojawiają się co 10 notek.
 
I część - notka nr 24
II część - notka nr 34
III część - notka nr 44
IV część - notka nr 54
V część - notka nr 64
VI część - notka nr 74
VII część - notka nr 84
VIII część - notka nr 94

Seria "Zbiorcze Odpowiedzi na Upierdliwe Pytania"

Krótkie poradniki i odpowiedzi na pytania, którymi szaraki-świeżaki katują mnie w PW i na SB. Po kliknięciu w tytuł zostaniecie przekierowani do konkretnego wpisu.
 
I - dlaczego nowicjusze nie mogą oceniać postów (notka 29.)
II - kto jest za co odpowiedzialny (notka 31.) - NIEAKTUALNE DANE!
III - jak ustawić sobie sygnaturę (notka 36.)
IV - jak wklejać na SB linki z youtube'a (notka 43.)

Grudzień 2020

P W Ś C P S N
 1 2 3456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Ostatni odwiedzający

 • Zdjęcie
  CyklonB
  07.09.2020 - 22:15
 • Zdjęcie
  vitolde
  30.08.2020 - 21:32
 • Zdjęcie
  Urgon
  24.07.2020 - 06:47
 • Zdjęcie
  BiOoSs
  13.04.2020 - 21:13
 • Zdjęcie
  TheToxic
  10.12.2019 - 09:29
 • Zdjęcie
  asot
  13.11.2019 - 20:10
 • Zdjęcie
  Wilkołak
  05.11.2019 - 18:11
 • Zdjęcie
  Nick
  08.07.2019 - 21:08
 • Zdjęcie
  Morningstar
  26.04.2019 - 18:45
 • Zdjęcie
  Edward IV Groźny
  06.12.2018 - 21:11
stat4u